Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
 31/92 anonim ***** válasza:
89%

"És mekkora hülyeség már hogy egy pici babának, vagy akár egy két évesnek jót tesz ha idegenekkel van rendszeresen."

Kedves 26-os, az apa, nagyszülő mióta idegen?

A bébiszitter sem az, ha rendszeresen van a gyerekkel.

A gyerek boldogsága nem abban nyilvánul meg, ha élete első három évében senki nem felelős érte az anyján kívül.

A kérdező továbbra sem azt írta, hogy ő nem foglalkozik a gyerekkel és nem fontos neki a boldogsága, de látom, a szövegértelmezés a magadfajtáknak nem nagyon megy. A tényeket, érveket meg sem hallod, csak a saját korlátolt álláspontodat szajkózod. Ebből senkinek nincs haszna, max téged tesz kicsit önteltebbé.

El kellene fogadni, hogy nem csak egyfajta nevelési módszer létezik, és hogy nem automatikusan rossz az, amivel te nem tudsz azonosulni.

Olyanok lehettek, mint a kérdező rokonai. Mint valami állandóan kiújuló idegesítő pattanások.

2016. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
9%
Hát nekem egy Angol, vagy Olasz, Francia ismerősöm se hagyja rendszeresen másra a gyerekét. De hiába írunk neked meg a többi "mintaanyának" bármit is, majd pár év múlva rájöttök, ha már a gyerek pattint le titeket nem fordítva. Én se vagyok összenőve a fiammal, de olyan nincs hogy a saját szórakozásom előrébb való mint a gyerek. Míg így volt, nem vállaltunk gyereket, mert csak őt szívatnánk meg. Kérdező, sajnálom hogy nem tudod megadni a fiadnak azt az érzelmi stabilitást és állandóságot, amire szüksége lenne. Remélem legalább a bébiszitter állandó hogy tudjon kihez kötődni.
2016. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy rendszeresen magára hagyom őt?!

Tudod, az én ismeretségi körömben az a normális, ahogy mi csináljuk:

Van gyerekkel program, szeretjük őt, közös nyaralások, programok, közös játék esténként, DE az apját is nagyon szeretem, és szükségem van arra, hogy vele kettesben is lehessek.

Ettől elhanyagolom a gyerekem?

Nem.

Van életem a fiamon kívül?

Van.

Ilyen egyszerű.

2016. máj. 31. 22:50
 34/92 anonim ***** válasza:
9%
79%-os, a magadfajta, hogy maradjunk a te szóhasználatodnál, miért vállal gyereket ha teljesen normális a szemében hogy gyakran idegenre bízza? Én egy kutyát nem bíznék idegenre nemhogy a saját gyerekemet. De ezt te úgyse fogod megérteni, majd jöttök ide 5-10 éven belül sírni miért nem akar a gyereketek veletek lenni, miért van inkább a bébiszitterrel, tanárnővel, iskolatárs anyukájával, vagy bárki mással. De te csak szajkózod ami szerinted helyes, de a gyereknek egyáltalán nem jó. Mert őszintén, szerinted melyik két évesnek tesz jót ha anyuci rendszeresen lelécel? Egyik percben még ott van utána már csak az idegen, és azt se tudja mikor jön vissza vagy visszajön-e egyáltalán? Egy két éves még rettentő picike és pont sérülékeny korban van. 5-6 évesen már megérti, onnantól nincs is baj, ha fel tudja fogni hogy a szülei visszajönnek hozzá, de erre egy két éves még képtelen.
2016. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 A kérdező kommentje:
Ó, már az idegességtől elfelejtettem, miért említettem az ismeretségi kört: akik így nevelték fel, már van köztük kamasz, nem lett lelki sérült, nem gyűlöli az anyját, nem depressziós... Teljesen normális ember lett belőlük.
2016. máj. 31. 22:52
 36/92 anonim ***** válasza:
20%

Ki mondta hogy rendszeresen magára hagyom őt?!

"Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél"

tessék, te mondtad...

2016. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 A kérdező kommentje:

Igen, egy-egy napra, nem rendszeresen. Nem azt mondtam, hogy hónapokra eltűnök, aztán felbukkanok két napra aztán megint eltűnök.

A fiunk eddig egy teljesen hétköznapi, lelkileg egészséges kisember.

2016. máj. 31. 22:55
 38/92 anonim ***** válasza:
88%

Nekem elég sok ismerősöm van, akiknek volt bébiszitterük, nekem is volt, mégsem volt ő fontosabb a szülőknél és érzelmileg elhanyagoltak sem lettünk.

Nevetséges olyasmit feltételezni, hogy jaj elhanyagolt lelki sérült lesz a gyerek, ha nem csak az anyja foglalkozik vele.

De most mindjárt jön valaki, aki az én életembe is belelát valami sérülést azért, mert volt bébiszitterem :)

58%-os látom ragaszkodsz ahhoz, hogy az apa, nagyszülő, bébiszitter a gyerek számára idegen, hát neked most már teljesen fölösleges magyarázni :)

2016. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
20%
Jó rendben, én meg bébiszitterként rendszeresen vigyázok hasonló emberek gyerekeire, amikor is a gyerek üvöltve kérdezgeti hol van anya meg apa, miért hagyták őt magára? És hiába mondom hogy jönnek vissza, a gyerek azt hiszi azért mennek el mert Ő rossz. Ez egy három és fél éves kislány, aki minden ilyen szülőmentes alkalom alatt ismét bepisil. Nem azt mondom hogy sose lehetnek kettesben a szülők, de ha már gyereked van, akkor az ő boldogsága legyen már a legfontosabb. De neked ez így jó, ne foglalkozz továbbra se a gyereked lelki nyugalmával, hisz az a lényeg hogy ti kikapcsolódjatok igaz? Feladom, úgyse fogja egy hozzád hasonló értékrendű ember megérteni amit mondok. Azt nem mondom hogy rossz ember vagy, mert lehetsz nagyon jó ember, de anyaságból nem kapnál nálam díjat.
2016. máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
81%
Erről beszélek kérdező, teljesen rossz amit csinálsz. Itt harcolsz ezzel az 58%-os válaszolóval, pazarlod rá az idődet meg az energiádat, miközben teljesen nyilvánvaló, hogy esélyed sincs ellene. Képtelen elfogadni, hogy a saját elképzelésén kívül másé is lehet jó. Értem miért csinálod, megértem milyen rettentő frusztráló ennyire korlátolt, "csak az a jó amit én csinálok, mindenki más hülye" emberekkel beszélni, de meg kell tanulni keresztül nézni rajtuk. Ez így interneten egyszerű, nem kell válaszolni neki, vergődjön magában, majd megunja. Személyes beszélgetéseknél már nem olyan egyszerű, de erre meg ott a módszer amit 31-es válaszomban írtam.
2016. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!