Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól le minket mindenki...

Miért szól le minket mindenki ezért? Hogyan lehetne hárítani? (anya elutazik, apa marad otthon gyerekkel téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kitudódott rokoni körben is, hogy két és fél hétre külföldre megyek (üzleti út lesz egy kis szabadidővel és szórakozással), és a férjem marad itthon a két éves fiunkkal. Mondanom sem kell, hogy hatalmas port kavart (főleg, mert három nap teljesen szabad, csak egy kis "tekergés" a munkatársakkal, én meg arra is ott maradok, ahelyett, hogy rohannék haza a gyerekhez), most mindenféle rossz anyának el vagyok mondva, mert mi az, hogy ilyen kicsi gyerek mellől az ANYJA elmegy és az apjának KELL (!) vigyáznia rá, és egyáltalán hogy lehetséges ez, nem is szeretem igazán a gyerekemet...

Az az igazság, hogy eddig sem voltunk a rokonok "kedvence", mert a fiunk kiskorától fogva sokat van a nagymamájánál, bébiszitternél, hogy a férjünkkel kettesben ki tudjunk mozdulni, mi igényeljük, és nem mentem gyesre sem.

Az apja teljesen kivette a részét a neveléséből, pelenkázott, fürdetett, etetett (tápszeres volt, nem volt tejem), ezért nem is aggódom, hogy bármi gond lehetne, délutánonként egyébként is telefonálunk vagy Skype-olunk majd. :)


Mondtuk már nekik szépen, durván, mindenhogy, hogy nekünk így jó, és inkább a maguk dolgával kéne foglalkozniuk, de semmi... Eleinte rólam is lepergett, de mostanra már kezd nehézzé válni elviselni a folyamatos szidást és a "burkolt" megjegyzéseket, meg a hátunk mögötti pletykálást.

Valami jó visszaszólás, ha a figyelmen kívül hagyás már nem használ? Mások hasonló helyzetben?



2016. máj. 31. 21:38
 81/92 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én szerencsére nem tudok válaszolni a kérdésre, és azért szerencsére, mert nincsenek ilyen rokonaim, senki nem szól bele a dolgainkba. Ha mégis akadna ilyen, akkor rövid úton, határozottan leállítanám, ha pedig nem venné a lapot, akkor minimálisra csökkenteném, vagy megszüntetném vele a kapcsolatot. Főleg ha ilyen témákba szólna bele, amikkel még árthat is a gyereknek.

A gyereknek ugyanis az a legártalmasabb, ha bizonytalanságot keltünk benne. Nem az a lényeg, hogy a gyerek "akárhogyan" kötődjön, hanem hogy biztonságosan kötődjön, és úgy vettem ki a szavaidból, hogy a ti fiatok biztonságosan kötődik.

57%-os válaszoló, el nem tudom mondani, mennyire káros az, amit csinálsz, és amíg nem változtatsz a szemléleteden, addig kérlek szépen ne vállalj gyerekfelügyeletet. A gyerekek - az a kislány is, akire vigyázol - ugyanis kicsik bár, de nem hülyék, és remek kis antennáik vannak. Nem mondom, hogy szándékosan, de valahogy mégis érezteted vele, hogy neki mennyire rossz, amiért nem a szüleivel, hanem veled van. A kislány jól érezné magát veled, semmi baja nem lenne, de mivel elvárás a környezete részéről, hogy rosszul érezze magát, ezért ambivalens érzelmek alakulnak ki benne - nem véletlenül pisil be. Nem azért frusztrált, mert nem a szülei vannak vele, hanem azért, mert azt éreztetik vele, hogy neki ez a helyzet mennyire rossz. Valószínűleg nem csak te viselkedsz vele így, hanem mondjuk az óvónéni, aki megkérdezi a kislányt, rosszallóan, hogy: Ma is a bébiszitter jön érted? vagy a nagymama, esetleg valamelyik kedves rokon hajtogatja állandóan, hogy milyen borzalmas ez a gyereknek. Ennek tetejébe még az anyuka is rosszul érezi magát, amiért még a bébiszitternek is ilyen a hozzáállása. Ti teszitek tönkre azt a gyereket a viselkedésetekkel, nem pedig az, hogy bébiszitter megy érte az óvodába... :(

2016. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
89%

Azért érdekes látni, hogy egyesek miket engednek meg maguknak másokkal szemben. Akik itt hőzöngenek, hogy "jaj én soha nem hagyom ott a gyereket egy órára sem, mert különben lelki sérült lesz", azoknak valószínűleg tényleg olyan életük van, hogy nincs lehetőségük elszabadulni a gyerek mellől, mert a férjük csak a munkával törődik, nagyszülők messze vannak vagy nem törődnek a gyerekkel, anyós szemét disznó, akire nem lehet bízni a gyereket, karrierjük nincs, munkájuk ha van is, nem olyan, hogy utazás járna vele stb. Persze szeretnének ők is másképp élni, nagyon is lepasszolnák néha a gyereket, utaznának, töltenének minőségi időt a párjukkal kettesben, találkoznának rendszeresen ismerősökkel, csak nincs lehetőségük. Ezért aztán baromira irigyelnek mindenkit, aki mindezt gyerek mellett megengedheti magának, a saját szar helyzetüket úgy teszik a maguk számára könnyebbé, hogy mindenféle hamis illúziókat gyártanak hozzá (pl. lelkibeteg idegroncs lenne a gyerek, ha két hétig csak az apjával maradna) bebeszélik maguknak, hogy tulajdonképpen az a jó, az a tökéletes, és mindenki abnormális, aki másképp csinálja. Mindezt demonstrálja is úgy, hogy jó nagyokat próbál rúgni azokba, akik másképp csinálják. De mivel az "álláspontjuk" érvekkel nem védhető, más eszközeik vannak: kiforgatják a másik mondanivalóját, személyeskednek, provokálnak, sértegetnek, ujjal mutogatnak és akkora önellentmondásokba keverednek (lásd: a bébiszitterrel lesz jóban a gyerek, nem az anyával v. a bébiszitter mindig csak egy idegen), hogy csoda, hogy nem esik le a billentyűzet az asztalról. Épp ezért vitára teljesen alkalmatlanok, nem érdemes foglalkozni velük.

Persze sokszor nem ők tehetnek róla, hogy a környezetük leszarja a gyereküket és azt várja tőlük, hogy anyaként a feladatkörük kimerüljön a főzésben, mosásban, takarításban és gyereknevelésben. Más kérdés, hogy ki hogy tud ehhez hozzáállni.

2016. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 35%-os válaszoló, semmi gond nincs azzal, ha valaki másképp gondolkodik. Itt a megnyilvánulás módjával van a probléma. Mindenki elmondhatja a véleményét, de senki nem erőltetheti azt a másikra, pláne nem mocskolódó stílusban (aztán persze megy a csodálkozás, hogy ha hasonló heves válasz érkezik). 57% is mit csinál? Mint egy szorgos kis térítő, oldalakon keresztül nyomja a szövegét, miközben a kérdező már többször szólt, hogy fejezze be, mert nem kíváncsi rá. Ez az internet hátulütője, ha otthon jönnek a jehovások rájuk csapod az ajtót és kész, de itt nincs képzeletbeli ajtó.
2016. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
86%
Csak egy rövid példát említek a saját életünkből. Véleményt nem mondok. Négy gyermekünk van 24,18,15,7 évesek. A legnagyobb tavaly férjhez ment. Rá nagyon sokat vigyázott a nagymama, aki ráadásul az anyósom!!! Borzalom.....nem? Teljesen megbíztam benne, mert, ha valamit kértem tőle, azt mindig betartotta. A gyerek és később a gyerekek, mind sokat voltak náluk, mert dolgoztunk. A legkisebb sajátos nevelési igényű, őt később vittük a nagymamához, mind a többieket, de pl. szilveszterkor is náluk aludt. Mi minden hónapban egyszer elmegyünk egy általunk bérelt helyre, ahol a zenét az egyik barátunk csinálja, ez a hobbija, van felszerelése stb.... Ilyenkor a 18 éves lányomra van bízva a kicsi, persze a 15 éves is segít!! Mielőtt elmegyünk, lefürdetjük, vacsoráztatjuk. Telefon ugye nem mai találmány!! A hónap többi napján velük foglalkozunk, leginkább mos már csak a kicsivel, mert a nagyok félig a saját életüket élik. Ennek ellenére, jönnek velünk nyaralni, jól érzik magukat a társaságunkban. És most kapaszkodjatok meg, ezekre a havi bulikra a nagylányomék is el szoktak jönni!!:)) Ja és még annyi, hogy mind a négy gyerekem egy apától van, a nagy korkülönbség ellenére!!!
2016. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem azzal semmi gond, hogy az apja vigyáz rá, ő is ugyanolyan szülő. Abban sem látok kivetnivalót, hogy elmész üzleti útra, mert az munka, menni kell és kész. Abba nem mennék bele, hogy a "kiskorától sokat van" itt ott mit jelent, ezen elég nagy vita alakult ki, ahogy láttam. Megvan a saját véleményem a dologról, de miután tényleg nem egyértelmű milyen gyakori ez a dolog, így inkább hagyjuk.

Az már csak a saját gondolatom, hogy ha az a "3 nap tekergés" az út legvégére esik,akkor én biztosan nem maradnék, hanem bizony jönnék haza a férjemhez és a gyerekemhez, mert jó 2 hét után már nagyon hiányoznának. Ez viszont én vagyok, nem lehetünk egyformák.

2016. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kerdezo, sz*rjal minden idiota rokonra, es csinald ahogy jonak tunik. Szerintem nem csinalod rosszul, sot... ja valaki feltenne a kerdest azzal hogy "Elhagyott a ferjem, 2 eves a gyerekunk, mi lesz most?", akkor rogton neki ugrananak hogy "miert nem szantal ra is idot? Miert nem maradtal no? Biztos elhanyagolt maci navis anyuka lettel fujfuj..." ha te meg annyit mondasz hogy neha elmesz ide oda a ferjeddel kettesben akkor meg mar rogton szorongo nyomorult lesz a gyerek :"D. De ugyanez, ha valaki megkerdezne ferfikent, hogy "Lehetosegem lenne 2 hetre munkaugyben elutazni. Fontos lenne, sokat tanulhatnek, es jot jelentene a kesobbi elomenetel szempontjabol, azonban a felesegem nem akar elengedni, mert van egy ket eves kisfiunk. Hogy gyozzem meg hogy ez fontos?" - akkor megjonne mindenki hogy a feleseg nem gondol a csaladi kasszara meg a ferjere meg eletkeptelen rossz haziasszony meg minden lenne ott :'D.

Szoval engedd el a hulyeket a fuled mellett :).

2016. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
79%
Végre egy anyuka aki hasonlóan "laza"mint én! Teljesen normális, ha havont 1szer a férjeddel kettesben csináltok programot. Az is normális, hogy üzleti útra mész! Örülj, hogy olyan munkád van, ami után 3 napot kikapcsolódhatsz külföldön! Ha neked és a férjednek így jó, NE hagyd hogy bárki bele szóljon! 2en vállaltátok, 2en nevelitek ugyanúgy, ez szerintem csodálatos dolog, nem pedig elítélendő! Mellette mind a kettőtöknek van karriere. Szerintem ez szuper, gratulálok, csak így tovább :)
2016. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
83%

Kérdezd meg tőlük, hogy retardáltnak nézik-e a párodat, vagy azt hiszik, hogy az apa nem is igazi szülő, csak a pénzt hozza? Vagy valami hasonló szemét kérdést kell feltenni, mindjárt kuss lesz meg hebegés-habogás. Sajnos kétlem, hogy más segít, nálunk a gyerektémát erőltetik, és mi is ezerszer elmondtuk, hogy nem lesz, azért csak nyomatják a szöveget.

Egyébként babakoromban apukám munkanélküli egyetemista volt, anyukám meg tanárnak tanult és már tanított a suli mellett. Kapott egy ajánlatot Ausztriában, és kiment, nem emlékszem, mennyi időre, talán egy hónapra. Apu tologatott a játszótéren babakocsiban, és közben tanult. :) Én is már 25 vagyok, szóval nem egy mai modern történet, és a nagyszülők is konzervatívak, volt ott is hiszti gondolom, de végül elfogadták, sőt, rengeteget akartak segíteni, csak apu megmondta nekik, hogy meg tudja oldani. :D És szerintem normális ember lett belőlem.

2016. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, ennyi. Nálunk a férjem van gyeden a fiunk 8 hónapos korától. Képzelheted, hogy mi mit kaptunk már. Ráadásul nekem kellett 2-3 napra továbbképzésre menni kb tízszer. Most pedig építkezés miatt átlag heti két estét a fiunk a férjemmel az én szüleimnél tölt. Ennek már én sem örülök, de muszáj ezt a rövid időt így kihúznunk, hogy végre saját fészkünk legyen. Van, aki szóvá teszi, hogy mennyire szörnyű szülők vagyunk, elhordanak minket mindennek, van aki pedofíliával gyanúsította meg a férjem, van, aki szerint örökre megnyomorítjuk a fiunkat és a férjemet kiheréltem a gyedes léttel. De nem érdekel, had mondják. A fiunk boldog, kiegyensúlyozott, barátkozós, értelmes gyerek, aki rengeteget mosolyog, fejlődik ahogy kell. A férjem is boldog és én is. Elégedettek vagyunk a helyzetünkkel. Ez a fontos, semmi más nem érdekel.
2016. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, én nem szoktam megtárgyalni a rokonsággal azt, hogy hogyan szervezem az életem.


Talán neked sem kellene.

2016. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!