Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen dolog az hogy az...

Milyen dolog az hogy az unokatestvérem egy szál ajándék nélkül jött a ballagómra?

Figyelt kérdés
Nem vett nekem semmit, még csak egy kis apróságot sem hozott volna.
2016. júl. 14. 12:11
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
41%
Meg szülinapra, névnapra, évfordulóra is. Ez nem az. Fehér ingben végigsétáltál az iskoládban. Ezért nem jár kockacukor.
2016. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
88%
Virágot sem vitt?
2016. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
Persze de nekünk meg kötelességünk vendégül látni a ballagás után egy étteremben, aminek az árát a szüleim fizették. Amúgy virágot sem vettek nekem.
2016. júl. 14. 12:36
 14/58 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt, fontos lehet, hogy mikor hívtátok meg a ballagásra őket? A ballagás előtt 1 héttel, vagy esetleg már hónapokkal korábban számíthattak rá, hogy meg lesznek hívva? Csak azért, mert akkor esetleg úgy tudnak előre spórolni, gondolkozni, hogy neked is tudjanak venni valamit. Másrészt, a mi esküvőnkön is volt olyan vendég, ráadásul közeli rokon, aki semmit nem hozott nekünk, és olyan is volt aki 5000 forintot adott nászajándéknak kettőnknek. Én nem foglalkozom ezzel, mert nem is érdekel. Nem azért hívtam meg őket, hogy azzal számoljak, hogy majd biztosan mennyi mindent adnak, meg mennyi pénzt fogunk összegyűjteni vajon. Pedig aztán a vacsora, az italok és a sütemények fejenként kb. 15.000 forintra rúgtak, de nekünk az volt a legfontosabb, hogy akiket szeretünk, ott legyenek velünk és osztozzanak az örömünkben, boldogságunkban és jól érezzük magunkat együtt...
2016. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
93%

elég furcsán gondolkodnak itt egy páran..

Én aztán tényleg nem vagyok híve a nagy felhajtásnak meg a nagy ajándékozásnak ballagáskor (meg máskor se)

DE!! ha meghívnak egy ilyen eseményre min. egy szál virágot azért viszek.

2016. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
70%

Na várj csak! Nem lett vol a kötelességetek vendégül látni, de ti hívtátok meg...


Más kérdés, hogy nem "illik" üres kèzzel menni, de elvárás se lehet, hogy na hívjuk meg a Gizit, hátha hoz sok pénzt...


Az esküvőnkre is volt aki üres kézzel jött, ráadásul a szertartást le is késte, de zabálni odajött. Ez van.

2016. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom a szüleivel együtt gondolta az ajándékot.
2016. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
40%

őszintén szólva én sem vagyok annak a híve,amikor tízezreket adnak egy gyereknek,csak mert befejezte az általánost. de sok esetben már egy óvodai ballagást is így ünnepelnek. nem igazán értem.

ha valamilyen szakmát végeztél már, vagy éppen egyetemet és diploma osztód volt,akkor inkább helyén valónak érzem,hogy ajándékot visznek.

de egy sima általános iskolás ballagásra, vagy gimis ballagásra ahol "csak" érettségit adnak, ott azért nem kell hasra esni. nyilván ha meghívnak, én is viszek valamit,mert úgy szokás. de indokolatlannak tartom igazából, már magát a meghívást is. (tág családi körben).

2016. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
Ha a szüleivel élne, és nem lenne nagykorú, akkor nem is lenne gond. De mint írtam házas, a férjével együtt gazdagok, és odaállítanak semmi nélkül. Amúgy meg még soha ajándékozott meg semmivel, születésnapomra se kaptam tőle soha semmit.
2016. júl. 14. 12:49
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
akkor ha ilyenek akkor sejthetted hogy mire számíts..
2016. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!