Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen dolog az hogy az...

Milyen dolog az hogy az unokatestvérem egy szál ajándék nélkül jött a ballagómra?

Figyelt kérdés
Nem vett nekem semmit, még csak egy kis apróságot sem hozott volna.
2016. júl. 14. 12:11
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
51%
Vajon a te szüleid vittek neki valamit az ő ballagására? Esetleg az esküvőjére? Lehet, hogy innen fúj a szél ám..ez nem jutott eszedbe?
2016. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna ezt róla. Amikor nyolcadikból ballagtam, akkor még a szüleivel élt. De most meg már házas. De különös a tesómnak még is vett egy gyűrűt.
2016. júl. 14. 12:55
 23/58 anonim ***** válasza:
68%
Furcsa lelkivilága lehet itt egyes válaszolóknak... Attól, mert "csak" elvégzett egy szaros iskolát, ez még egy nagy fordulópont az életében, egy emlékezetes esemény. Alapból, hogyha vendégségbe mész valahová, nem illik üres kézzel menni. De látom, itt nagyrészt csak olyan megnyomorodott emberkék vannak, akiket pórázon sétáltattak kiskorukban és maximum a világ megváltásáért is egy kis csokit kapnának a szeretteiktől.
2016. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
65%
Hát én a saját példámból indulok ki. A páromnak az öccsének volt diplomaosztója. Meg a tesójának a barátnőjének. Én, 18 éves középiskolás diák vagyok, ergo diákmunkával a havi bérem kb 10 ezer ft. Mégis vittem mind a párom öccsének ajándékot (egy üveg absolut vodkát) meg a barátnőjének is (kézzel gyártott süss meg-süti volt egy befőttesüvegben, nagyon jól nézett ki) és ezen kívül még barátomtól kaptak ketten egy kenyérsütőt. Szerintem enyhén szólva ispofátlanság amit cisnáltak, én a helyedben legközelebb nem keresném a társaságukat.
2016. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
40%

Persze de nekünk meg kötelességünk vendégül látni a ballagás után egy étteremben


Dehogy kötelességed, saját akaratotokból történt. Azért hívtad, hogy hozzon valamit, vagy azért, hogy veled örüljön?

2016. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
77%

az,hogy magára a ballagásra nem visz semmit,annyira nem gáz. de hogy utána meghívjátok étterembe kajálni , az már gáz. mármint ilyen helyzetben tényleg illett volna vinnie valamit. én könyvutalványt szoktam ilyen esetben adni a ballagóknak. nem pénz, de mégis olyan értéke van. és legalább értelmes dolgokra költik el.

amúgy, ha már felnőtt nő és külön háztartásban él, nem a szüleivel,akkor tényleg illett volna vinnie valamit. akár egy bonbont vagy egy virágot.

2016. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
57%

Nem kötelesség meghívni az ebédre, de ha már ott van, akkor pofátlanság lett volna kihagyni őt. "Téged és téged szívesen látlak az ebédre, te visznot maradj"


Nem mindenki olyan pofátlan, mint az az unokatesó, akinek virágra se futotta a gazdagságból.

2016. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az esküvőjére mi is adtunk neki pénzt. Én annak örültem volna, ha legalább gondoltak volna rám egy kis ajándékkal.
2016. júl. 14. 13:03
 29/58 anonim ***** válasza:
35%

Aki azt mondja, hogy minek megajándékozni azt, aki elvégzi a sulit, üzenném, hogy mindig több értelme van, mint megajándékozni valakit születésnapján, hogy "kipotyantott" az anyja.

Aki jól tanult és szorgalmas volt, az szerintem megérdemli a dicséretet. Aki meg nem így gondolja, az ne menjen el a ballagásra, főleg ne az ünnepi lakomára.

2016. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk a ballagás után otthon volt ebéd. A ballagásra több ember volt meghívva, mint ahányan az ebédre. Világos, hogy akiket csak a ballagásra hívtam, tőlük nem vártam semmit.

De őszintén szólva én azt sem tartottam számon, hogy akik az ebédre jöttek, ajándékot adtak-e és mit.


A ballagást esküvőhöz hasonlítani hülyeség. Diplomaosztóhoz lehet hasonlítani. Nálunk akkor csak a szűk család és barátnőm volt ott. Ajándékozás szóba sem került, barátnőm adott egy könyvet.


Csak sajnálni tudom azt, aki ahelyett, hogy emelkedett hangulatban ünnepelné ballagását, fölhúzza az orrát ilyeneken.

2016. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!