Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
 151/185 anonim ***** válasza:
38%

" Na, ezért gondol arra egy nornális anya, hogy úgy zervezi a dolgait, hogy az első időszakban könnyen tudjon ugrani, ha kell."


Feltételezem, te nem is verted a tamtamot, hogy nézheted otthon a falat két hétig, mert a lányodnak csak napi két percre kellesz - szemben a kérdezővel, ugye. Itt van a probléma.

2019. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/185 anonim ***** válasza:
84%

A lány nem volt a "annyira" terhes, hogy körülötte Janka néni tartson rendet, egyszerűen könnyebb volt elfogadni, mint azt mondani, hogy "anya, megoldom".


Esetleg ismerte is az anyját, hogy jönne a mártír duma, hogy akkor ő már nem is kell semmire. Inkább csendben, jó kislányként elfogadta azt, amitől neki is könnyebb volt.


Aztán jött a férj, és egy este felvetette, hogy "Figyelj, anyád tényleg ideköltözik, amikor megszületik a baba? Mikor hagy már végre nyugton? Ha itt lesz a gyerekkel, akkor minek vagyok én, hogy nézzek tükörbe, ha arra nem vagyok képes, hogy egy lakásban ellássam a családomat? Nehogymár itt sertepertéljen, bízz bennem, megoldjuk, tök jó lesz!"


Vagy ugyanez valami más indokkal. A lány meg érzi, hogy itt most választani kell, vagy a gyerek apja, vagy a saját anyja... és hát mivel a gyerek apjával jobb a szex, meg vele kéne nap mint nap leélni még vagy 50-60 évet, nem az anyjával, és nem akarja nap mint nap visszahallani, ezért a gyerek apjának szempontját fogadja el.


Esetleg maga is leszakadna már az anyjáról, de nem megy ez olyan könnyen (látjuk, milyen az anyja), ezért kell neki a férje elvárásán/támogatásán túl egy ilyen szimbolikus mérföldkő is, mint a gyereke születése.


És lám, nagyi nem adja fel harc nélkül, adja alá a lovat nagypapi is, a fél gyakorikérdések... ami a lányának egy régóta esedékes elszakadási kérdés, abból ő sértődést csinál, és keresi az önigazolást.


Nekem fiaim vannak, én meg az apa vagyok, nyilván pont nem leszek abban a helyzetben, hogy a lányomnak anyaként kellene az unokám körül segédkeznem, de ha már felneveltem egy gyereket, aki kirepült, családot alapított, akkor nem a nyakán próbálnék élni, hanem azt kérdezném meg tőle, hogy miben segítsek, hogyan szeretné, és ha menet közben kiderül, hogy változik a menetrend, akkor akár az éjszaka kellős közepén mennék a világ másik végére is. Ez az időszak róla szól, nem rólad, te akkor vizsgázol jól, ha úgy is segíted a gyerekedet, ha egyébként nem értesz vele egyet.


És hidd el, rengeteg mindenben nem fogsz vele egyetérteni a gyereknevelés kapcsán, és bár nem kell a gyerekhez mindenkinek ugyanúgy szólni és meg kell a gyereknek is tanulni, hogy ahány ház, annyi szokás, teljesen szembe nem mehetsz a szülők nevelési elveivel.


Az unoka érdekében.


Igen, véget ért, felnőtt a gyerek, el kell tudnod engedni. A te érzelmeidet irányítsd másra! Vegyél egy kutyát!

2019. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/185 anonim ***** válasza:
48%

147!


De ki akarja ráerőltetni? MERT a kerdezo nem, hiszen a, nem mondta neki, hoyg szabadságot akart kivenni, b, elutazik.

2019. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/185 anonim ***** válasza:
79%

153!

Azután döntötte el, hogy elutaznak, amikor kiderült, hogy nem kell odamennie! Most ezen mi olyan nehéz?

Az meg, hogy kivette a szabadságot anélkül, hogy megbeszélte volna ezt a lányával, hát az ő baja. Így járt.

2019. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/185 anonim ***** válasza:
36%

154!


TE hány éves vagy? Olvasni nem tanultál vagy tényleg képtelen vagy felfogni: NEM VETTE KIK A SZABADSÁGÁT CSAK TERVEZTE, HIGY HA A GYÉREKÉNEK SZÜKSÉGE VAN RÁ AKKOR MENNI TUDJON.

2019. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/185 anonim ***** válasza:
33%
KIVESZI ÉS ELUTAZNAK, ERRE TARTOGATTA, DE KÖSSÉL BELE, NYANYA!
2019. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/185 anonim ***** válasza:
50%
Igen, erre tartogatta. Neked van gyereked? Nekem van. Még jo darabig nem lesz belole anya, de ha oda keruk a sor es a terhessege alatt a segitsegemet kéri, akkor bízóan én is félre teszek a szabadságomból a szülés várható idejére, higy akkor is tudjak majd neki segiteni, ha kéri. Itt ez tortwnt, a tobbi baromsagot te meg a hozzad hasonlok látták bele.
2019. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/185 anonim ***** válasza:
44%

'félre teszek a szabadságomból a szülés várható idejére, higy akkor is tudjak majd neki segiteni, ha kéri. Itt ez tortwnt'


Hát kvára nem ez történt, de tökmindegy...

2019. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/185 anonim ***** válasza:
20%

158!


NEM? MERT mi történt? Te a lánya vagy, hoyg tudod? Csak mert a történetben ez szerepelt. 😙

2019. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/185 anonim ***** válasza:
68%
Akkor olvasd el megegyszer😉
2019. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!