Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/185 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk is volt "köszönjük, megoldjuk".

Két hét múlva sírva jött a telefon.

Azóta is célzás halmok vannak (óvodából elhozás, lehetőleg ide, és majd ide jönnek érte). Hát NEM. Aztán ennyi.

2019. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/185 anonim ***** válasza:
53%

"Az a baj, ha ezt "bosszúból" teszik, merthogy két hétig nem engedték őket a gyerekhez."


Nem bosszúból. Mi ebben a bosszú? Rájöttek, hogy nem a négy falat akarják nézni szabi alatt. Ne gondolkozzunk már a fejükkel.

2019. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/185 anonim ***** válasza:
27%

Szóval úgy értem, nem bosszú, csak az ember átértékeli, hogy neki mi mennyit ér. 50 évesen még lehet változni simán. Szerintem most fog jó irányba fordulni. Kérdező nem fog görcsölni, tényleg lazán fogja venni végre.

Semmi bosszú nincs abban, hogy elkezdi a saját életét élni. És mikor kezdje el, ha nem akkor, amikor ott csesződik két hét szabija?

2019. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/185 anonim ***** válasza:
62%

Pedig eléggé bosszúnak tűnik.

Az oké, hogy most elmennék két hétre nyaralni.

Az is oké, hogy nem fog ráérni mindig (csettintésre) takarítani, főzni és gyerekvigyázni.

Ezzel szemben mit mondott a kérdező férje?

"de a férjem azt mondta, hogy nem szeretné mégegyszer meglátni, hogy a lányunknál főzök, takarítok."

Azaz azt akarná, hogy SOHA TÖBBET NE főzzön, takarítson stb. a lányuknál. Mi ez, ha nem bosszú?

Egyébként lehet ilyet játszani, lehet megsértődni, csak mi lesz, hogyha erre ők meg azt mondják, hogy: "Oké, ha nem segítesz, akkor nem segítesz, de akkor ne is gyerek többet, se születésnapon, se névnapon, se Karácsonykor, semmikor se! A gyereket majd nézegesd a facebookon, és öregedjetek meg egyedül magányosan!"

Lehet egymásra megsértődni, érzelmi zsarolást és passzív-agresszívat játszani, de ezzel a végén mindenki csak rosszul járhat. A Kérdezőnek kellene empatikusan és nagyvonalúan annyit mondani, hogy kibírjuk, hogy 2 hétig (!) nem mehetünk oda, nem beleállni ebbe a konfliktusba, utána meg megsértődni és piti kis bosszút forralni.

2019. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/185 anonim ***** válasza:
81%
Ha valóban nem bosszú, és valóban a saját életét fogja élni, és nem protest sztrájkolni (tudom szóismétlés), akkor én is csak támogatni tudom a döntését!
2019. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/185 A kérdező kommentje:

124-es, te normális vagy?

Ha nem megyek takarítani, főzni, akkor nem mehetek névnapkor, szülinapkor, karácsonykor?

2019. szept. 11. 21:40
 127/185 anonim ***** válasza:
66%
Ha szerinted ezt írtam, akkor unokázás helyett tanulj egy kis szövegértést!
2019. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/185 A kérdező kommentje:

Nem bosszúból megyünk el, hanem mert ha itthon maradunk, nem lesz más gondolatunk, csak ők.

Nagyon aggódom és szívesen segítenék, de ha nem kell, nem kell.

Muszáj el mennünk, mert itthon csak a négy falat néznénk.

Bár senki sem pótolhatatlan, de azért vannak dolgok, amit utólag nem lehet bepótolni.

2019. szept. 11. 21:57
 129/185 anonim ***** válasza:
53%
Menjetek el nyugodtan, úgyis hamarosan kelleni fog majd a segítség!
2019. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/185 anonim ***** válasza:
57%
Hat nem tudom... eleg vegyesek az erzeseim. Nekem ugyan Anyukam mar nincs, de ilyen helyzetben en rohadtul nem varnam el, hogy Anyosom fozzon, mosson, takaritson, segitsen a mi lakasunkban, meg ugorjon ha baj van. Az unokajat meg csak akkor lathatna ha “osszeszokott az uj csalad”. Lehet regimodi vagyok (sot, tuti),de nekem Anyosom is a csaladom tagja, a ferjem Edesanyja, sokat koszonhetunk neki. Alap, hogy elsok kozott latja az unokajat meg ha nem is orakra csak par percre..
2019. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!