Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
 161/185 anonim ***** válasza:
78%

Elolvastam.


"Ma újra átbeszéltük a lányommal, hogy semmi segítség nem kell, hármasban szeretnének lenni, így megbeszéltük a férjemmel, hogy -ha már mindketten erre tartogattuk a szabadságunkat- akkor ki is vesszük és elmegyünk nyaralni 10 napra"


Javaslom te is tedd ezt

2019. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/185 anonim ***** válasza:
80%

Én vagyok a 107-es akit kérdeztél.

Nem rugóznék ezen a készenléten ennyit.

Amig apa is otthon van 2 hétig megoldják ketten lesznek rá.

En húznám el a csíkot a férjemmel és élvezném.

Aztán, ha besokall a gyerekem és segítséget kér, és akkor is ráérek, akkor megyek.

Túlreagálod. Ők már egy család.

Én sosem értettem a helikopter szülőket, akik a már családot alapított gyerekeiket tojózzák.

Én már várom mikor egy kicsit fellélegezhetek majd a mindennapos szülőség után.

De én ezt a témát nem ennyire érzelmi alapon közelítem meg, a gyerekem nem a tulajdonom, játékszerem, alattvalóm.

2019. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/185 anonim ***** válasza:
72%
Hallod, hol az a probléma, hogy a kérdező kiveszi a szabiját, és vagy elmegy nyaralni, vagy készenlétben áll és, ha KÉRIK, hangsúlyozom KÉRIK, AKKOR átmegy és segít? Te ezt szűrted le???
2019. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/185 anonim ***** válasza:
51%

ISTENEM. Akkor röviden, tömören.


1. A lány elvárta, hogy az anyja mindenben segítsen, mert nagyon terhes volt.

2. Az anya ebből kifolyólag úgy gondolta, hogy akkor a szülés után is szükség lesz rá, ezért úgy tervezte majd akkor veszi ki a szabadságát.

3. A lány beközölte, hogy szülés után már nem lesz rá szükség, sőt látni sem akarja 2 hétig.

4. Az anya ezért ugyanúgy kiveszi a szabadságát, de elutazik, hiszen nincs rá szükség.


Tehát, az anya nem hülye, helikopter, zsarnok, mártír. Egyszerűen csak kihasználja a hirtelen jött szabadidőt, és mellesleg sza**l esik neki a lánya viselkedése.

2019. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/185 anonim ***** válasza:
70%

163 és 264.


Nekem a kérdező tette fel a kérdéseket, azokra válaszoltam.

Emiatt teljesen irreleváns amit itt összehordtok.

2019. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/185 anonim ***** válasza:
40%

"Egyébként lehet ilyet játszani, lehet megsértődni, csak mi lesz, hogyha erre ők meg azt mondják, hogy: "Oké, ha nem segítesz, akkor nem segítesz, de akkor ne is gyerek többet, se születésnapon, se névnapon, se Karácsonykor, semmikor se! A gyereket majd nézegesd a facebookon, és öregedjetek meg egyedül magányosan!"


Aki ezt írta, annak üzenem, hogy gyerekkel (unokával) megzsarolni a legocsmányabb dolog.

Amúgy meg, mi van, ha tesz rá a nagyszülő? Ha nem alakul ki kötődés, akkor le lehet ám szokni róla, kb. olyan lesz, mint a szomszéd fiatalasszony gyereke. Nem kell ezt túlmisztifikálni.

2019. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/185 anonim ***** válasza:
18%

"Ezzel szemben mit mondott a kérdező férje?


"de a férjem azt mondta, hogy nem szeretné mégegyszer meglátni, hogy a lányunknál főzök, takarítok."


Azaz azt akarná, hogy SOHA TÖBBET NE főzzön, takarítson stb. a lányuknál. Mi ez, ha nem bosszú?"


De miért is kellene a lányánál főzni, takarítani?

Most már azért eldönthetnétek, mit akartok?

Eddig minek ment főzni meg takarítani, miért nyomult, stb.

Most meg ezért szemét?

2019. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/185 anonim ***** válasza:
27%

74%-os javaslom te is tanulj meg szöveget értelmezni!

Bocs, de nincs annyi időm, hogy szájbarágósan mondatról mondatra elmagyarázzam mit írtam.

2019. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/185 anonim ***** válasza:
71%

134-es:

Az én anyám is kivett két hét szabit, és annyi volt, hogy minden délelőtt benézett:

Jól vagytok?

Igen, anyu.

Hozzak valamit?

Köszi, nem szükséges. Péter elment bevásárolni.

Hallom, most járt le a mosógép. Kiteregessek?

Köszi anyu, ha megtennéd.

Kitereget, rám néz még, unokára néz, elmegy. 20 perc kb.

Azért, mert Kérdező kivett két hetet, nem akarta két hétig ott b...szni a rezet. Ilyen hülyék csak itt a gyk-n lehetnek, akik ezt gondolják.

Ennyi frusztrált és utálatos fiatal szülőt és szülőjelöltet, te jó ég, szegény leendő kölykök.

2019. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/185 anonim ***** válasza:
24%

142-es mindent megmondott:


"Tudod, mi a helyzet? Hogy régen, amikor nem volt divat az eltiltás, ezerszer igazibb családok voltak, mint most. Ezeknek a divatozó pároknak a fele el fog válni 10 éven belül :( Megette a fene, ha attól lesztek egy család, hogy anyádat kitiltod két hétre. Ennek semmi köze a családhoz."


Ebben nagy igazság van!

2019. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!