Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a lányomnak joga van...

Ha a lányomnak joga van döntést hozni, akkor nekem is van jogom hozzá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lányomnak tetszik a legújabb trend, hogy az újszülött babához 2 hétig nem mehet látogató, még én sem és a másik nagyszülők sem.

A terhessége alatt sokat mentem segíteni, mert a férje tényleg sokat dolgozik.

Mindent megcsináltam, amit nagy hassal már nehéz csinálni /ablakot pucoltam,porszívóztam, vasaltam, főztem, sütöttem, a kerti munkákba is besegítettem/.

Most a kiirt szülés előtt mondta meg, hogy úgy döntöttek, hogy senki nem mehet addig hozzájuk, míg a férje otthon van vele és babával azaz 2 hétig.

Mondanom sem kell, nagyon elkeserített ez a hozzáállás.

De minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy én ezután "csak" nagymama leszek.

Még én is dolgozom, együtt élek a fiammal egy nagy családi házban, így sok dolgom van, de mindig szakítottam rájuk is időt és ha ők így állnak hozzám, akkor én is megtehetem, hogy nem megyek főzni, vasalni stb. hozzájuk, csak elmegyek, megnézem a babát és hazamegyek.

Lehet, hogy csak pillanatnyi elkeseredésemben gondolom így, de szerintetek helyesen gondolom vagy tévedek és ha letelik a 2 hét, akkor menjek és segítsek ugyanúgy mint eddig?



2019. szept. 10. 13:31
 171/185 anonim ***** válasza:
55%

"Feltételezem, te nem is verted a tamtamot, hogy nézheted otthon a falat két hétig, mert a lányodnak csak napi két percre kellesz - szemben a kérdezővel, ugye. Itt van a probléma."


Te honnan tudod előre, hogy a kérdező mit akar?

És azt honnan tudod, hogy egyáltalán mi hogyan fog alakulni a fiataloknál?

Te úgy látszik, eldöntöd a saját hatáskörben, hogy ki az a cuki, helyes nagyi, aki csak rendelkezésre állást szeretne, és ki az a szemét vén banya, aki mindenbe belekotnyeleskedik. És persze a kérdező csak a rossz oldalon lehet.

Tudod, nem kicsit vagy ostoba és korlátolt.

2019. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/185 anonim ***** válasza:
36%
171: Várható, hogy a közeljövőben befejezed a károgást? :D
2019. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/185 anonim ***** válasza:
27%

"'félre teszek a szabadságomból a szülés várható idejére, higy akkor is tudjak majd neki segiteni, ha kéri. Itt ez tortwnt'


Hát kvára nem ez történt, de tökmindegy..."


158-as! Miért , mi történt? Ott voltál? Vagy belemásztál a Kérdező agyába?

Annyi történt, hogy át szeretne menni unokát nézni az első két hétben is.

Ki vagy te, hogy előre tudod, hogy nem napi 10 percre szeretne benézni, hanem rájuk akar telepedni?

Csak azért, mert ő tette fel a kérdést, már eleve csak ellenszenves, hibás, bűnös, dög banya lehet?

Na, EZ a gyakori SZÍNVONALA.

(Ha a lány tette volna fel a kérdést, ő lenne mindenféle kinyalt seggű hercegnő itt a nagy igazságosztók értékrendje szerint.)

2019. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/185 anonim ***** válasza:
64%

"Tudod, mi a helyzet? Hogy régen, amikor nem volt divat az eltiltás, ezerszer igazibb családok voltak, mint most. Ezeknek a divatozó pároknak a fele el fog válni 10 éven belül :( Megette a fene, ha attól lesztek egy család, hogy anyádat kitiltod két hétre. Ennek semmi köze a családhoz."


Marhanagy igazság tényleg. Főleg, amikor a kedves nagymamákat napokig ott eszi a fene, rendezkednek "segítenek" kérés nélkül.

A gyerekágyi időszak nem a nagy családi összeborulásról szól, főleg nem arról, hogy a nagyi fontosnak érezze magát. Arról szól, hogy gyógyuljon az anyuka. És ha valakit arra kérnek, hogy akkor jöjjön, amikor szólnak, azon nem megsértődni kell, hanem tiszteletben tartani. Mert mostmár más a fontos.

Jah, és nem azért válnak el a párok, mert kitiltják a mamákat. Régen minden sokkal jobb volt, persze... el sem mertek válni az emberek, mert megszólták őket. Meg egymás szájába laktak, a kedves nagyiknak biztos jó volt, lehetett belepofáni mindenbe...

2019. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/185 anonim ***** válasza:
15%

172-es!

Amíg az égbekiáltó ostobaságaidat itt kell olvasnom, addig sajnos nem.

De el lehet húzni innen, ha nem tetszik.

2019. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/185 anonim ***** válasza:
38%

174-es! Mikor mondta azt, hogy napokra oda akar menni? Mármint a Kérdező?

Ti itt valamit feltételeztek, aztán jól megválaszoltok a saját agymenéses baromságaitokra.

De amúgy élvezem.

Jobb, mint az áfa bevallást csinálni, egészen feldobódtam.

2019. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/185 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy én egyszer feltettem régebben egy ilyen kérdést, ki voltunk tiltva 4 hétre (minden nagyszülő, mondjuk én nem vagyok az, csak a csaj apjának a felesége).

A lényeg, hogy a sok válaszoló írt szabályosan egy brazil szappanoperát, amiben én voltam a gonosz mostoha, aki még azt is irigylem a férjem lányától, hogy a saját házukban laknak jó anyagi körülmények között.

Szóval ez a gyakori, mindenki kitalálja, és a saját vélt vagy valós frusztrációi szerint felépíti a brazil szappanopera forgatókönyvét. És utána a saját baromságaira (amibe saját magát hergelte bele), ír válaszokat.

Tényleg jó, csak nem leszek meg határidőre az áfával, úgyhogy inkább lapozok:DDDDDD

További jó Kérdező szidást mindenkinek!!!

2019. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/185 anonim ***** válasza:
64%
Te meg azt feltételezed, hogy a kedves nagyika csak beugrik 10 perce. Aha, úgy szokott az lenni! Főleg az olyan mártírkodósaknál, mint a kérdező. Nem véletlenül lett neki elmondva, hogy hagyja őket két hétig.
2019. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/185 anonim ***** válasza:
80%

Én személy szerint örülök, hogy a Kérdezőék nyaralni mennek a férjével. Elvégre ez az az időszak, amikor újra önmagukra koncentrálhatnak, újra felfedezhetik egymást, élvezhetik szabadon egymás társaságát, hiszen a gyerekeik már teljesen kirepültek.

Kérdező, szerintem se takaríts, főzz, vasalj a lányodnál. Rendes vagy, hogy eddig is csináltad. De azt teszitek most, ami a legjobb: elkezditek végre a saját külön életeteket. Te már nem vagy felelős azért, hogy a lányod körül rend legyen. Szívjóságból takarítottál rá a terhessége alatt, de most már nem érzed, hogy szeretnéd. Hát nem kell! Javaslom, hogy éld ezt át felszabadulásként! Örüljetek egymásnak, és örülj annak, hogy többé nem a te kötelességed és felelősséged a gyerekeid jólléte. Te megtetted a magadét, felnevelted őket. Most már jár a több kikapcsolódás és a felszabadultság.

Kínánom, hogy ki tudjátok élvezni!

Egy családalapításon dolgozó nő, aki tutira odaengedné az anyukáját, sőt, hívná, de csak babázni, dolgozni nem.

2019. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/185 A kérdező kommentje:

Egyesek itt olyan dolgokat találnak ki, hogy égnek áll tőle a hajam.

Ha akarnék sem tudnék a lányomékra "rátelepedni", hiszen rajta kívül még van 2 fiam, a nagyobbiknál van 2 kislány unokám, a kisebbik még itthon van, tanul. Van férjem, 2 szintes házunk, jó nagy kertünk és tartunk állatokat is /bár ez lényegében a férjem dolga/ és emellett folyamatos műszakban dolgozom, 12 óra munka 24 óra pihenő.

A családot összetartó anya-nagymama vagyok.

A menyemmel jól kijövök, mindig számíthat rám, mindig egyeztetünk, hogy mindenkinek jó legyen.

Az unokáim szeretnek, szívesen jönnek hozzánk, még akkor is itt vannak sokszor, ha valamelyik szülőjük otthon van.

Nem hiszem, hogy egy "banya" lennék.

Semmi probléma nem volt eddig a lányommal sem, de ezt most ő kitalálta és ez nekünk /nemcsak nekem/ nagyon rosszul esik.

De itt ugye megfelelni nem lehet!

Ha dolgozom, mintha semmi sem történne, akkor rossza anya vagyok, akire nem lehet számítani.

Ha szabadságot veszek ki, akkor "rájuk akarok telepedni".

Szomorú, hogy az itt hozzászólók egy része, úgy gondolja, hogy itt a lányomnak joga van dirigálni, nekem, /nekünk, a többi családtagnak/ pedig kötelességem szó nélkül engedelmeskedni.

Igen, a 2 hét az döntésük, joga van hozzá, nekünk pedig ahhoz van jogunk, hogy ez rosszul essen!

2019. szept. 12. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!