Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is inkabb albérletbe...

Ti is inkabb albérletbe költöznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves lány vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek. Idén nyáron végeztem az egyetemmel, megvan a diplomám, jövőhéttől kezdve munkába állok, relatíve szép kezdő fizuval (ebből már megengedhetnék magamnak egy albérletet, csak azért jegyzem meg).


Anyámmal eléggé megromlott a kapcsolatom, képtelen vagyok már vele egy légtérben élni, noha igaz, Ő jelenleg az új élettársával él, nem velünk. Én a húgommal lakom egyelőre, a szülői házban, de csak kettesben, mert apánk is új életet kezdett. Apával nagyon is jó a kapcsolatom. Anya viszont sajnos rendszeresen átjár hozzánk, többször nem mellesleg részegen, amikor éppen összeveszett az élettársával, és ittasan képes idevezetni és a lakásban is balhézni, telefonon ordibálni a pasijával. Az én barátomat, akinek csupán annyi a bűne, hogy roma származású, gyűlöli, pocskondiázza, ci**ányozza, amiért legszivesebben arcon vágnám, mert százezrekkel jobb ember tőle a barátom, és gyűlölöm is az összes rasszista, előítéletes primitív embert (Én nem vagyok roma származású , de semmi bajom a romákkal ).


Nos, a tervem a következő: mivel mindjárt kezdek dolgozni, félreteszem a fizetésem negyedét az első három hónapban, összegyűjtök egy esetleges kauciora, első bérleti díjra és lelépek itthonról végérvényesen, soha többet nem tartva anyámmal a kapcsolatot (természetesen a barátommal együtt költöznénk akkor már). Így nyilván arra kényszerülök majd, hogy szorosabbra húzzam a nadrágszíjat, esetleg letegyem a cigarettát, hogy azon is spórolni tudjak, de az idióta anyám kikészít teljesen és legszivesebben nekimennék és addig ütném amíg be nem látja, hogy NEM JOGOSÍTJA fel őt semmi sem arra, hogy mást szidjon, bántson a puszta származása miatt, pláne nem úgy, hogy az a valaki a saját lánya 3 éves barátja, de nemcsak ezzel van a probléma, hanem eleve ne ide állítson már holt ittasan és balhézzon velünk is mindenféle mondvacsinált ok miatt. Sajnos rendszeresen isznak is anyámék, az élettársával együtt és mindig lerészegednek, ordítoznak, balhéznak.


Szerintetek is megéri inkább albérletbe menni, és megszakítani a kapcsolatot, aztán önálló életet kezdeni? Én nagyon szeretnék lassan gyereket is, a párom is. Nem szeretnem, hogy ilyen nagyszülő közelében nőjön fel.


Ti "feláldoznátok" a kényelmes, szülői házban való lakhatást inkább egy albérletre, ahol végre egymagad lehetsz a pároddal, az alkoholista, kibírhatatlan anyád nélkül, vagy maradnátok a kevesebb költségek mellett (szülői házban élnél), ellenben minden egyes második-harmadik nap veszekedésből, idegeskedésböl állna az életed?



2019. okt. 2. 15:19
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
#30 pont az a több ezer hirdető, akiknek kell havi szinten egy kis plusz pénz, és van kiadó ingatlanjuk, barátnőmnek is összejött, nekem is összefog! 😊 ennyi!
2019. okt. 2. 18:54
 32/43 anonim válasza:
29%
Attól ne félj, hogy nem fogsz találni kiadó lakást. Akárkivel költözöl ki fogják adni, mert kell a pénz nekik. Ez nem lesz gond.
2019. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy te egy rasszista ítélkezős bolond vagy, aki ezért meghátrálna, holott 2 normális értékrendű, kereső (!!!) fiatalról van szó, nem mindenki olyan rosszindulatú mint te! Barátom is keres fixen, bejelentett munkája van, bármikor képes lépni velem, amint munkába állok, és jelenleg is albérletben lakik, -jéé, képzeld, KIADTÁK neki, egy roma srácnak és a roma barátjának is! Na ennyit rólad, és a negatív elméletedről!
2019. okt. 2. 18:58
 34/43 anonim ***** válasza:
18%
Én elköltöznék, de azért annyira nem egyszerű lakást találni. Ezt onnan tudom, hogy nekünk is van kiadó Budapesten és az emberek szinte sorban álltak érte. Nagyon sok jelentkező volt rá, pedig 1 szobás lakás havi 160 ezerért + rezsi. Igaz teljesen új, most lett felépítve, jó helyen van, de akkor is durva mennyien ráugrottak. Na ezt félretéve, én a helyedben elköltöznek ha találnék normális albérletet.
2019. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Az tény, hogyha látsz egy jó lakást, nincs idő még átgondolni, vagy jajj csak aludni rá egyet, azonnal foglalózni kell, ha nem akarod, hogy elhappolják előled.

Budapesten legalábbis, vidéken nem ismerem a jelen helyzetet.

2019. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
75%
Szégyen amit a 34-es ír,nagyon remélem hogy úgy be fog csődölni az ingatlanpiac,hogy nem hogy 160 ezerért,10 ft-ért se fogja kivenni senki.Kissé nagyon elszálltak maguktól a tulajok egy ideje,mondjuk az se normális aki kivesz ennyiért 1szobás lakást.
2019. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
36, teljesen igazad van. Őszintén, aki egy egyszobás lyukat kivesz magának 160 rongyért, az meg is érdemli, de az okosabb az talál maximum 100 -ért garzont. És most senki ne jöjjön azzal,hogy lehetetlen, mert az utóbbi egy hónapban 2 egyetemi evfolyamtarsam is megoldotta 100-ért az albérletet magának, igaz, nem egy luxus környéken, de Pesten.
2019. okt. 3. 11:29
 38/43 anonim ***** válasza:
45%
#36 remélem te meg éhenhalsz. Mindennek annyi az értéke amennyit adnak érte.
2019. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
89%

És mi lenne, ha tesód is menne veled az albiba? Egy kétszobás lakásba még a barátod is elférne, ti úgyis egy szobába lennétek.

Harmadolódnának a költségek.

Anyádnak meg nem kell elmondani, hogy hova költöztetek.

De ezek előtt én még pár hónapig kibírnám, összehúznám a nadrágszíjat és összegyűjtenék annyi pénzt amennyit tudok. Mondjuk olyan 500 ezret.

2019. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
39, valószínűleg pont így lesz, ahogy írod. :)
2019. okt. 3. 14:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!