Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is inkabb albérletbe...

Ti is inkabb albérletbe költöznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves lány vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek. Idén nyáron végeztem az egyetemmel, megvan a diplomám, jövőhéttől kezdve munkába állok, relatíve szép kezdő fizuval (ebből már megengedhetnék magamnak egy albérletet, csak azért jegyzem meg).


Anyámmal eléggé megromlott a kapcsolatom, képtelen vagyok már vele egy légtérben élni, noha igaz, Ő jelenleg az új élettársával él, nem velünk. Én a húgommal lakom egyelőre, a szülői házban, de csak kettesben, mert apánk is új életet kezdett. Apával nagyon is jó a kapcsolatom. Anya viszont sajnos rendszeresen átjár hozzánk, többször nem mellesleg részegen, amikor éppen összeveszett az élettársával, és ittasan képes idevezetni és a lakásban is balhézni, telefonon ordibálni a pasijával. Az én barátomat, akinek csupán annyi a bűne, hogy roma származású, gyűlöli, pocskondiázza, ci**ányozza, amiért legszivesebben arcon vágnám, mert százezrekkel jobb ember tőle a barátom, és gyűlölöm is az összes rasszista, előítéletes primitív embert (Én nem vagyok roma származású , de semmi bajom a romákkal ).


Nos, a tervem a következő: mivel mindjárt kezdek dolgozni, félreteszem a fizetésem negyedét az első három hónapban, összegyűjtök egy esetleges kauciora, első bérleti díjra és lelépek itthonról végérvényesen, soha többet nem tartva anyámmal a kapcsolatot (természetesen a barátommal együtt költöznénk akkor már). Így nyilván arra kényszerülök majd, hogy szorosabbra húzzam a nadrágszíjat, esetleg letegyem a cigarettát, hogy azon is spórolni tudjak, de az idióta anyám kikészít teljesen és legszivesebben nekimennék és addig ütném amíg be nem látja, hogy NEM JOGOSÍTJA fel őt semmi sem arra, hogy mást szidjon, bántson a puszta származása miatt, pláne nem úgy, hogy az a valaki a saját lánya 3 éves barátja, de nemcsak ezzel van a probléma, hanem eleve ne ide állítson már holt ittasan és balhézzon velünk is mindenféle mondvacsinált ok miatt. Sajnos rendszeresen isznak is anyámék, az élettársával együtt és mindig lerészegednek, ordítoznak, balhéznak.


Szerintetek is megéri inkább albérletbe menni, és megszakítani a kapcsolatot, aztán önálló életet kezdeni? Én nagyon szeretnék lassan gyereket is, a párom is. Nem szeretnem, hogy ilyen nagyszülő közelében nőjön fel.


Ti "feláldoznátok" a kényelmes, szülői házban való lakhatást inkább egy albérletre, ahol végre egymagad lehetsz a pároddal, az alkoholista, kibírhatatlan anyád nélkül, vagy maradnátok a kevesebb költségek mellett (szülői házban élnél), ellenben minden egyes második-harmadik nap veszekedésből, idegeskedésböl állna az életed?



2019. okt. 2. 15:19
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
#20 ne menjünk bele a személyeskedésbe, azonban tisztázzuk, hogy igen, 20 ezer forintból éltem, plusz apától kaptam heti szinten egy tízest, ami pont annyira volt elég, hogy kajáljak, cigit vegyek a mindennapokban, esetleg elmenjek 1-1 egyetemi buliba, lakhatásra azonban MÁR MESSZE NEM elég! Szóval fejezd be utólagos kioktatást, senkinek nincs szüksége rá, főleg úgy, hogy azt se tudod, mennyi pénzből, és milyen segítséggel éltem a 3 egyetemi évemben!
2019. okt. 2. 16:18
 22/43 A kérdező kommentje:
A barátomnak pedig saját magam mondtam, addig nem költözöm sehova, senkihez, amíg ki vagyok anyagilag szolgáltatva Neki, vagy az Ő akárkijének is! NEM! EGYEDÜL szeretnék a saját lábamon megállni, mindenfele segítség nélkül.
2019. okt. 2. 16:20
 23/43 anonim ***** válasza:
94%

Nézd meg az albérlet árakat, számold ki, mennyiből jössz ki egy hónapban.

Nem tudom, hol élsz (lehet átsiklottam), de Pesten pl a legutolsó lyuk is 100+rezsinél kezdődik, de lassan már inkább 120. Ezen felül kell jusson mindennapi megélhetésre, hobbira, egyebekre.

Matekozz! Ez legyen a döntő, ne bármi és bàrki más.

2019. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
23, köszönöm az értelmes választ, ment a zöld.
2019. okt. 2. 16:46
 25/43 anonim ***** válasza:
98%

Nem a te pénzedből ment az egyetem,ez idő alatt volt hol laknod,stb.,ha úgy nézzük apád-anyád által tudtad elvégezni az iskolát.

Ha annyira menni akar valaki,meg se kérdezné itt neten ezt a dolgot.Ha annyira nem bírnád anyádat,fognád a cuccod,aztán lépnél.Csak a kényelem visszatart úgy látom.Lelécelhetsz otthonról,de nekem megvan a véleményem arról mi fog következni ha lelécelsz,többet nem beszélsz anyáddal,pasid hozzád költözik,lesz gyerek... onnan nem lesz kiút ...

2019. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
56%
Csak kajára kell költened, meg minimális rezsire, így miért csak a negyedét rakod félre? en ilyen esetben kb. a 90%-t felre tudtam tenni, most hogy haztartast vezetek, rezsit fizetek, kocsit stb, igy rakom el a felét
2019. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
25, igen, a helyzet az, hogy jól látod, egészen idáig, míg el nem végeztem a sulit, a kényelem visszatartott. Aláírom. Azonban elérkezett az a pont, hogy már a fejre is állhat tőlem az egész ország, nem tudnék többé egy légtérben meglenni vele, és szeretném, ha soha többet nem is lenne visszaút,hogy újra anyámat kelljen hallgatni!
2019. okt. 2. 16:52
 28/43 anonim válasza:
73%

Eljött az idő, hogy tényleg a saját lábadra áll. Bátran vágj bele és kezdjétek el a közös életeteket.

Ha szeretitek egymást és úgy érzed Neked ő a nagy Ő, akkor vágj bele. Ennyi idő alatt már biztosan megismerted és tudod mire számíthatsz a jövőt illetően.

A szülői házat ne égesd fel magad után, időnként tegyél egy-egy látogatást, de éld a saját életedet. A szülők szeretik a felnőtt gyerekeiket is úgy pátyolgatni, mintha döntésképtelenek lenének.

Sok sikert hozzá, hajrá!

2019. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
73%

javítok: "saját lábadra állj."

"lennének"

2019. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
47%
Olyan gyerek vagy még. Szerinted ki adja majd ki a lakását egy éppen munkába állt fiatal nőnek, aki a roma pasijával akar beköltözni?
2019. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!