Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is inkabb albérletbe...

Ti is inkabb albérletbe költöznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves lány vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek. Idén nyáron végeztem az egyetemmel, megvan a diplomám, jövőhéttől kezdve munkába állok, relatíve szép kezdő fizuval (ebből már megengedhetnék magamnak egy albérletet, csak azért jegyzem meg).


Anyámmal eléggé megromlott a kapcsolatom, képtelen vagyok már vele egy légtérben élni, noha igaz, Ő jelenleg az új élettársával él, nem velünk. Én a húgommal lakom egyelőre, a szülői házban, de csak kettesben, mert apánk is új életet kezdett. Apával nagyon is jó a kapcsolatom. Anya viszont sajnos rendszeresen átjár hozzánk, többször nem mellesleg részegen, amikor éppen összeveszett az élettársával, és ittasan képes idevezetni és a lakásban is balhézni, telefonon ordibálni a pasijával. Az én barátomat, akinek csupán annyi a bűne, hogy roma származású, gyűlöli, pocskondiázza, ci**ányozza, amiért legszivesebben arcon vágnám, mert százezrekkel jobb ember tőle a barátom, és gyűlölöm is az összes rasszista, előítéletes primitív embert (Én nem vagyok roma származású , de semmi bajom a romákkal ).


Nos, a tervem a következő: mivel mindjárt kezdek dolgozni, félreteszem a fizetésem negyedét az első három hónapban, összegyűjtök egy esetleges kauciora, első bérleti díjra és lelépek itthonról végérvényesen, soha többet nem tartva anyámmal a kapcsolatot (természetesen a barátommal együtt költöznénk akkor már). Így nyilván arra kényszerülök majd, hogy szorosabbra húzzam a nadrágszíjat, esetleg letegyem a cigarettát, hogy azon is spórolni tudjak, de az idióta anyám kikészít teljesen és legszivesebben nekimennék és addig ütném amíg be nem látja, hogy NEM JOGOSÍTJA fel őt semmi sem arra, hogy mást szidjon, bántson a puszta származása miatt, pláne nem úgy, hogy az a valaki a saját lánya 3 éves barátja, de nemcsak ezzel van a probléma, hanem eleve ne ide állítson már holt ittasan és balhézzon velünk is mindenféle mondvacsinált ok miatt. Sajnos rendszeresen isznak is anyámék, az élettársával együtt és mindig lerészegednek, ordítoznak, balhéznak.


Szerintetek is megéri inkább albérletbe menni, és megszakítani a kapcsolatot, aztán önálló életet kezdeni? Én nagyon szeretnék lassan gyereket is, a párom is. Nem szeretnem, hogy ilyen nagyszülő közelében nőjön fel.


Ti "feláldoznátok" a kényelmes, szülői házban való lakhatást inkább egy albérletre, ahol végre egymagad lehetsz a pároddal, az alkoholista, kibírhatatlan anyád nélkül, vagy maradnátok a kevesebb költségek mellett (szülői házban élnél), ellenben minden egyes második-harmadik nap veszekedésből, idegeskedésböl állna az életed?



2019. okt. 2. 15:19
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen logikus lépés tőled az albérlet, ha ilyen a helyzet. Az idegrendszered és a nyugalmad megér ennyit.


7-es Jól tudtuk értelmezni amit írt, csak te nem, szerintem te vagy az autópályán is, aki úgy gondolod, hogy minden hülye szembejön.

2019. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
29%

Azért az elég érdekes, hogy 3 éve "párkapcsolatban élsz", de a barátod a haverjával lakik és nem veled.

Nyilván nem is tervezi, mert akkor szóba került volna köztetek a gyakorlat megvalósítás reális megtervezése, amiben elsősorban az van, hogy ki és mennyivel járul hozzá a költségekhez.

Nos!

Amennyiben majd eljuttok erre a pontra, akkor nyilván az albi, de ameddig a pasidat nem lehet kirobbantani a haverjától, addig maradj csak a szüleid házában, legfeljebb ne állj le a muteroddal vitázni, amikor időnként odatéved!

2019. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
11, köszönöm szépen az értelmes kommentet.
2019. okt. 2. 15:52
 14/43 anonim ***** válasza:
91%
És a húgoddal mi lesz? Hány éves? Ha már csak magaddal meg a pasiddal foglalkoztál a kérdésben...
2019. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
55%
Anyád az albérletedbe is átjár majd részegen, és neked lesz kínos az idegenek előtt, hogy nem tudod leállítani vagy megszüntetni a látogatásait. A lakótársaid vagy a szomszédaid kell, hogy hallgassák az ordibálását, nagyon kínos lesz. Hacsak nem másik településre költözöl.
2019. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

12, te még MINDIG nem érted a lényeget? Hányszor írjam még le, esetleg nagybetűre van szükséged, hogy felfogd: egyelőre ENGEM érint ez a probléma, így egyelőre EGYEDÜL gondolkozom, hogy itt hagyjam örökre anyámat, és megváljak tőle egy életre, NEM csak és kizárólag a barátom társaságában! Ha kell, EGYEDÜL IS lépni akarok!


Ja és hogy válaszoljak is a kérdésre, amiből az látszik, nem sikerült értelmezned a leírásomat: iden NYÁRON végeztem az egyetemmel, NAPPALI TAGOZATOS EGYETEMISTA voltam! Mégis szerinted hogy a francba tudtam volna már korábban lelepni, összeköltözni bárkivel is, amikor reggel 8tol este 6ig az egyetemen ültem, és nem kerestem az 20 ezer forintos tanulmányi ösztöndíjamon kívül egy forintot se? Most kezdek csak dolgozni! Most, és nem korábban, ezért nem tudtam még elköltözni! Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy nappali tagozatos diákként havi 60 ezret fizessen még külön albérletre is, azt meg mégsem akartam, hogy csak a barátom, vagy bárki más is fizesse az egész albit, én meg vígan éldegélek ott és egyetemre járok, de nem veszem ki a részem az anyagiakban.

2019. okt. 2. 15:57
 17/43 A kérdező kommentje:
Húgom 21 éves, fodrász, sajnos nem keres valami jól, sőt... mivel még nagyon kezdő. Na, emiatt bánt is rendesen a lelkiismeret, hogy vele mi a frász lesz.......
2019. okt. 2. 16:01
 18/43 anonim ***** válasza:
62%

7-esnek csak jo volt a humora...nekem tetszett.


Valasz: miert tolunk kerdezed? Ez nem otthoni kenyelem, ha anyad reszegen hazatrappol meg pocskondiaz. Ezen nincs mit "feladni". Alapesetben legalabbis a "mi idonkben" akikkel en egyetemre jartam mindnel ugy volt: diplomat megszereztuk, dolgozni kezdtunk es max fel even belul kolzoztunk volt aki haza se ment hanem egybol albiba ment a diplomaval mert pl videki volt es a fovarosba tanultunk es kaptu k munkat. Szoval semmi extra. Koltozz el.

Anyad idovel valtozhat, ha lesz gyereked az legyen a kikotes csak akkor lathatja ha nem ittas amikor megy latogatoba.


Sok sikert a terved jo. Egy jo tanacs szarmazastol fuggetlenul, ha nalad alacsonyabb vegzettsegu a pasid akkor azert ne igyekezz az osszekoltpzessel es a gyerekvallalassal se annyira. Egy kis karrier epites jot tesz majd neked es vilaglatas. Ha meg bekoltozik minden koltseget felezzetek!!!! (En sok baratomat eltartottam mert irto bena voltam es mindent en akartam megoldani...mai fejjel hulye voltam.)

2019. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
18, nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Igyekszem én is erre az útra lépni! :)
2019. okt. 2. 16:13
 20/43 anonim ***** válasza:
28%

#16

Nem én vagyok a hülye Kérdező, hanem te vagy értelmetlen és próbálsz másokat hülyének nézni!

23 éves vagy, "3 éve párkapcsolatban élsz" mindenki számára evidens, hogy  albérlet esetén ilyenkor a párok összeköltöznek,.. . amennyiben tényleg párok és nem csak dugópajtik!

De lapozzunk!

Ugye nem azt akarod itt bemesélni, hogy havi 20-ból éltél éveken keresztül?

Nyilván a  "részeges anyád" meg apád finanszírozták az eddigi életed, amiből lakhattál volna a pasiddal együtt, ha az akarta volna.

Mert te szeretnéd, ez világosan kiderül, csakhogy a másik részről erre nincs megfelelő indíttatás, ez is kiderül és nyilván ez sem tetszik az anyádnak.

Ez az "egyedül akarok költözni" egy álduma, amivel csak magadat vered át.

De én kiszállok ebből, hitegesd csak magad a végtelenségig!

2019. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!