Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket egyedül külföldre a nyáron? Miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Már felnőttnek számítok (20 éves vagyok), viszont ettől még a szüleimre kell támaszkodnom pár évig és eleve nem is szeretném, ha megromlana közöttünk a kapcsolat. Úgyhogy azt most ugorjuk át, hogy felnőttként nem kell az engedélyük, csak menj és kész stb., stb., mert ez nem egy reális megoldás a helyzetemben.


A nyáron szeretnék elmenni külföldre, konkrétan Anglia, Skócia, Írország érdekelne. Ennek több oka is van pl. szeretnék nyelvet tanulni, kirándulni, kicsit jobban megismerni a kultúrát és az embereket. Angol szakon tanulok és még nem volt lehetőségem eljutni angol nyelvterületre, jóformán nem is találkoztam még anyanyelvi beszélővel (az egy angol tanáromat leszámítva) és rengeteg mindenre lennék kíváncsi, nagy élmény lenne. Plusz a nyaram nagyrészt megy a kukába, mert semmi hasznosat vagy értelmeset nem szoktam csinálni és halálra unom magam, nyűglődök (nincsen nyári munka a környékünkön, nincsenek tanfolyamok amikre járhatnék, nem járunk nyaralni, a nagy részében társaságom sincsen, szóval egy darabig elfoglalom magam otthon egyedül, majd unatkozom amíg el nem kezdődik a félév). Jó lenne, ha lenne valamilyen más lehetőség pl. nyári egyetem vagy kimehetnék tanulni egy félévet, viszont jelenleg ilyenre nincsenek kilátások és nem akarok csak ülni és várni, hogy majd talán, egyszer, esetleg, mert ezt már meguntam. Illetve nincsen annyi pénzem sem, hogy csak úgy szabadon nyaralgassak, emiatt mindenképpen olyan lehetőségekben gondolkodom, amivel valamilyen módon olcsóbban tudnám megúszni, de mégis tartalmas élmény lehetne, picit hosszabb időt eltölthetnék ott és nem lennék elszeparálva a helyiektől. Úgyhogy önkéntes lehetőségeket keresek pl. házfelügyelet, állatokra vigyázni, kertet gondozni és így tovább. A családom viszont nagyon nem támogatja az ötletet. Szerintük ez veszélyes, túl kockázatos, nem biztonságos és semmiképpen sem kellene egyedül mennem, pláne nem csak úgy egy önkéntesnek, mert biztosan átvernek, kihasználnak, bántanak és így tovább. Én nem mondom, hogy ez a legjobb ötlet a világon, de jelenleg nem tudok jobbat és szerintem egyáltalán nem kell ennyire negatívan hozzáállni.

Ti hogyan látjátok? Szerintetek mivel tudnám őket meggyőzni?


2019. okt. 21. 22:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
60%
Nézz utána esetleg a Festiworknek ott még fizetnek is és szervezett dolog.
2019. okt. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonymousreview60 ***** válasza:
3%

"Már felnőttnek számítok (20 éves vagyok)" Nem, nagykorúnak.

"viszont ettől még a szüleimre kell támaszkodnom pár évig" Mondom én.


MEGOLDÁS: Az álláspontod közlése, (ha szükséges) napi szintű képviselete, a kinti munka előkészítése egyidejűleg.

A szüleidnek nem megy jól a leválás(od). Ki kell harcolni. Azért, hogy ez ne zavarja annyira őket, javaslom, hogy írd le a szakmai 5-10 indokot, utána(!) az érzelmi 2-5 indokot! Ezeket fejtsd ki, miért jó!

Utána gyűjtsd össze az ezekkel kapcsolatos ellenérveiket, keress rájuk ellenérveket. Amikor ez megvan, akkor ülj le velük megbeszélni a dolgot! Ha valamelyik érvedet kiütik vagy újabb ellenérvvel lépnek fel, arra keress ellenérvet, amit a következő alkalommal felhasználsz!

Csempéssz be a napi dolgokba is lobbizást! Pl. ha a Hegylakó megy a TV-ben, akkor mondd azt, hogy ennél egy jó haggist, de autentikus étteremben. Ha valahol szóba kerül Cook kapitány útja, akkor mondhatod, hogy milyen jó, hogy ma már ímélezhetünk és ott a mobil, sőt a Skype. Esetleg ha meglátod a Tower képét, akkor sóhajts fel "szerelmesen", hogy milyen jó lenne elmenni oda, megnézni a koronakékszereket (a mozgójárda egészen megfelelően lassú). Ezzel érzelmileg megdolgozod őket.

2019. okt. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
10%
Őszintén? A sajatom előbb is ment, téged viszont ritka életképtelennek tartalak.
2019. okt. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%

Ha ennyire életképtelennek tartanak, akkor bizonyítsd be az ellenkezőjét. Ott van pl a campleaders program. Olvass utána, ha bekerülsz, akkor az USA-ban töltheted a nyarad. A munkáért cserébe kint lehetsz, ennyi a lényeg.

Legyél határozott, legyenek konkrét terveid.

Az, hogy valahova mennék valamit csinálni nem elég. És valószínű nem is lesz belőle semmi, és nem a szüleid miatt.


20 évesen, úgy, hogy nincs semmi kötelezettséged a nyáron, nagyon jó ötlet külföldön lenni. Később, dolgozó felnőtt nőként, családdal nem fogsz tudni csak úgy kimenni 3 hónapra. Nem fog engedni a munka és te sem fogod akarni otthon hagyni a gyerekeket meg a férjet.

Az ilyen dolgoknak most van itt az ideje.

Ha megbízható közvetítőn keresztül mész ki (vagy egyénileg, jól megszervezve) akkor semmi baj nem lehet.

Itthon is vannak nem biztonságos környékek és rossz emberek. Külföldön is.

Semmivel sincs több esély arra, hogy külföldön vernek át meg vernek meg mondjuk, mint itthon.

De már most kell intézni, ha akarsz valamit. Főleg, hogy pénz nélkül kéne megoldani.

Egyébként ha egyetemre jársz, akkor hogyhogy nincs diákmunkára lehetőség? Minden egyetem városban vannak munkák azért.. Ha akar suli mellett bevallalsz heti 1-2 nap munkát is összejönne nyárig mondjuk a repjegy ár meg kis költőpenz.

Mert akármilyen programmal mész ki, akkor sem mehetsz üres zsebbel, ez gondolom egyértelmű.

2019. okt. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
71%

14# vagyok, az önkéntes munka amúgy miért jó, ha nincs egy vasad sem? Legalább olyat keress, ami szállást és kaját ad a munkáért cserébe. De repjegyet valószínű neked kell venni, akárhova is mész.

Mondjuk egy au pair munkánál fizetne a család, de 3 hónapra kizart.

2019. okt. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%

“ 14# vagyok, az önkéntes munka amúgy miért jó, ha nincs egy vasad sem? ”

Szerintem azért, mert Mókuska úgy gondolta, hogy anya és apa az engedély mellé majd fizetik a repjegyet, a szállást, a kajáját, belépőket, pár új ruhát -mert mégiscsak- meg mindent. 3 hónapig... És ezért húzódoznak annyira a szülők, nem azért, mert nem akarják, hogy másfél órányira utazzon tőlük.

2019. okt. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
6%

Persze hogy veszélyesnek tartják, minden szülő aggódik ha kimegy a gyerekük külföldre, csak más-más mértékben, és máshogy mutatják ki.:)

De nem értem, miért kellene az engedélyük? Én 19 évesen töltöttem kint a nyarat Amerikában, táborban dolgoztam, közben pedig utazgattam a szabadnapokon, így inkább nyaralásnak érződött az egész. Életem legjobb nyara volt, örülök hogy belevágtam.😊 Viszont maga a kijutás nem volt egyszerű, 2 helyen dolgoztam felváltva suli mellett hogy összegyűljön a pénz (a jelentkezési díjra meg repjegyekre), sokszor estem haza későn, és rengetegszer akadtak ki a szüleim emiatt az egész miatt, hogy miért nem a tanulmányaimmal foglalkozok, és különben is miért megyek ki egyedül külföldre, ráadásul a világ másik végére több óra időeltolódással, stb. Meg lehet érteni őket is, ahogy minden aggódó szülőt, de lényeg hogy te ismered magad, te tudod mire vagy képes, és ha hibázol akkor ez van, azokból lehet a legtöbbet tanulni.😀 Minden aggódás és vita ellenére jól teljesítettem az iskolában, és túléltem az nyarat is, a szüleimmel pedig egyáltalán nem romlott meg a kapcsolatom, csam annyi változott hogy azóta sokkal inkább felnőttként kezelnek, én pedig egy percig sem bánom hogy megvalósítottam ezt az álmot.:)

De nem akartam ennyit mesélni magamról, csak azt akartam ezzel a történettel mondani hogy nagykorú vagy, fel tudod mérni a helyzetet, tudsz tájékozódni, szóval ha kell akkor vitatkozz a szüleiddel, ennyi idősen már muszáj bízniuk a döntéseidben, különben sem a világ egyik legveszélyesebb dolgát tervezed végrehajtani.😀 Sok sikert.:)

2019. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
82%

Pedig ennyi idősen már elvàrhatò, hogy magad álld a költségeket, hiszen te akarod.

Nem azt mondom, én szülőként biztosan adnék költőpénzt. De neked kéne megoldani a dolgok oroszlán részét.

Szerintem ha mindent leszervezel, nem lesz ellenvetésük. De amíg semmi konkrétat nem tudsz, addig jó, hogy aggódnak.

Egyébként angol szakkal milyen terveid vannak a jövőben? Én valamit még tanulnék inkább mellé, mert nem a legpiacképesebb szakmát tanulnod. (ezt mondom úgy, hogy az egyik családtagom fordító)

2019. okt. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
6%

20 évesen költöztem ki Angliába. Nem kértem engedélyt, csak közöltem. Nekem sem volt sok indulótökém de túléltem és legjobb döntés volt. Szerintem menj, majd elfogadják.

(N)

2019. okt. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Nincs diakmunka stb...nyaralgatni. 20 evesen anyuekra tamaszkodni. 18 evesen nyelvtudas nelkul vagtam neki egyedul anglianak...ne rinyalj, cselekedj. Elvagy kenyeztetve.
2019. okt. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!