Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket egyedül külföldre a nyáron? Miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Már felnőttnek számítok (20 éves vagyok), viszont ettől még a szüleimre kell támaszkodnom pár évig és eleve nem is szeretném, ha megromlana közöttünk a kapcsolat. Úgyhogy azt most ugorjuk át, hogy felnőttként nem kell az engedélyük, csak menj és kész stb., stb., mert ez nem egy reális megoldás a helyzetemben.


A nyáron szeretnék elmenni külföldre, konkrétan Anglia, Skócia, Írország érdekelne. Ennek több oka is van pl. szeretnék nyelvet tanulni, kirándulni, kicsit jobban megismerni a kultúrát és az embereket. Angol szakon tanulok és még nem volt lehetőségem eljutni angol nyelvterületre, jóformán nem is találkoztam még anyanyelvi beszélővel (az egy angol tanáromat leszámítva) és rengeteg mindenre lennék kíváncsi, nagy élmény lenne. Plusz a nyaram nagyrészt megy a kukába, mert semmi hasznosat vagy értelmeset nem szoktam csinálni és halálra unom magam, nyűglődök (nincsen nyári munka a környékünkön, nincsenek tanfolyamok amikre járhatnék, nem járunk nyaralni, a nagy részében társaságom sincsen, szóval egy darabig elfoglalom magam otthon egyedül, majd unatkozom amíg el nem kezdődik a félév). Jó lenne, ha lenne valamilyen más lehetőség pl. nyári egyetem vagy kimehetnék tanulni egy félévet, viszont jelenleg ilyenre nincsenek kilátások és nem akarok csak ülni és várni, hogy majd talán, egyszer, esetleg, mert ezt már meguntam. Illetve nincsen annyi pénzem sem, hogy csak úgy szabadon nyaralgassak, emiatt mindenképpen olyan lehetőségekben gondolkodom, amivel valamilyen módon olcsóbban tudnám megúszni, de mégis tartalmas élmény lehetne, picit hosszabb időt eltölthetnék ott és nem lennék elszeparálva a helyiektől. Úgyhogy önkéntes lehetőségeket keresek pl. házfelügyelet, állatokra vigyázni, kertet gondozni és így tovább. A családom viszont nagyon nem támogatja az ötletet. Szerintük ez veszélyes, túl kockázatos, nem biztonságos és semmiképpen sem kellene egyedül mennem, pláne nem csak úgy egy önkéntesnek, mert biztosan átvernek, kihasználnak, bántanak és így tovább. Én nem mondom, hogy ez a legjobb ötlet a világon, de jelenleg nem tudok jobbat és szerintem egyáltalán nem kell ennyire negatívan hozzáállni.

Ti hogyan látjátok? Szerintetek mivel tudnám őket meggyőzni?


2019. okt. 21. 22:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Húsz évesen bébiszitter voltam Angliában másfél évig, 25 évesen, egyetem után kiköltöztem Izraelbe önkéntesnek fél évre. Utána egy évvel pedig cuccoltam ki Írorszgába az Izraelben megismert pasimhoz. Egyikhez sem kértem engedélyt, közöltem, hogy mik a terveim, hova megyek. Egyedül Izraelnek nem örültek, de nem akadályoztak meg benne. És mindennek már húsz éve!

Én is engedni, sőt küldeni fogom a lányomat külföldre, mert tanulni, tapasztalatot szerezni fontos dolog.

2019. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell engedély, ha magadat tartod el. Amíg a szüleid tartanak el, addig bizony kell.
2019. okt. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Miért kérsz engedélyt nem 15 vagy. Munka nincs meg kifogás,mindenhol van diákmunka akarni kell,de kényelmes picsogni,mint tenni érte."


Nálam erősebb célja volt a diákmunkának, mint a nyaralás, de mivel az ÖSSZES diákszövetkezet csak kukorica címerezést tudott felajánlani azon a nyáron, elvállaltam azt, a rossz térdeimmel. Két hétnél tovább nem bírtam fizikailag. Konkrétan kitettek, mert annyira lassú lettem a végére.


Deee biztos csak picsogunk, mert van munka! Ja, persze! Ki kéne dugni az orrod a világba, mielőtt ítélkezel kedves előttem szóló.

2019. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Én a lányomat érettségi után elengedtem 2 hónapra.A szüleid eltúlozzák az aggódást,a baj otthon is megtörténhet.
2019. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet én az USA-ba mentem ki 21 évesen egy nyarat dolgozni. Előtte megpróbált lebeszélni mindegyik nagyszülőm de olyan idióta érvekkel pl. "Ott feketék vannak" "Ottan ilyen banda háborúk is vannak ám FEGYVERREL" megpróbáltam beszélni velük de kb mintha süket fülekre találtam volna. Szóval kijelentettem, hogy megyek és kész. Nem érdekel az a jellegű rizsa amit 0 tudással elmondanak mindig akkor is elmegyek ha lehúznak de a lelki támogatás jobban esne.
2019. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Ha nem egyedül mennék, akkor lehetséges, hogy megnyugodnának. Viszont nincsen olyan, aki eljönne velem és én is szívesen magammal vinném (nyilván olyannal lenne jó kiutazni, akit szintén érdekelne ez a történet, aki beszél angolul, akivel jól kijövünk és nyilván az sem egy utolsó szempont, hogy ráérjenek és meg is engedhessék maguknak). Viszont szerintem élmény és tapasztalat szempontjából akár még jól is jöhet, hogy az ember egyedül van.


Sehol nem írtam, hogy nincsen egy vasam sem vagy, hogy a szüleimtől várnám a terveim megfinanszírozását. Van félretett pénzem, viszont mily meglepő egyetemistaként nem vagyok annyira eleresztve, hogy pl. egy drága nyári egyetemet kifizessek, részt vegyek egy hosszabb külföldi nyelvtanfolyamon vagy csak úgy elmenjek nyaralgatni, ezért mindenképpen olyan lehetőségeket keresek, amik ilyen-olyan támogatással is járnak (akár pénzbeli vagy mondjuk szállás formájában). Ez még nem azt jelenti, hogy 0 forintból szeretnék belevágni, csak szimplán vissza szeretném fogni a költségeket. Pl. tavaly nyáron Ázsiában voltam egy nyári egyetemen, ahol nekünk egyedül a kiutazásunk költségét kellett fedeznünk és minden mást (szállás, kaja stb.) a partneregyetem fizetett, így ez elég nagy segítség volt.


Nyilván úgy mennék ki, hogy már előre tudom, hogy mettől-meddig, hová és mit fogok csinálni, ez egyértelmű.


Nem kérek tőlük engedélyt mindenre, nem is korlátoznak a mindennapokban és köszönöm, de nem is vagyok életképtelen. Igen, ők tartanak el engem és szükségem van a támogatásukra (amivel egyébként 20 évesen, egyetemistaként egyáltalán nem vagyok egyedül), ugyanis jelenleg nem lennék képes eltartani magamat az egyetem mellett. Kolis vagyok egy másik városban, ilyenkor eleve nem is vagyok otthon, úgyhogy még alkalmuk sem lenne fogni a kezemet vagy pisiltetni.... Viszont amikor rendesen otthon laktam, akkor sem volt soha példa semmi ilyesmire, már középiskolás koromban sem (amikor szintén kollégista voltam egy darabig). Viszont ez egy olyan kérdés, amit szeretnék velük megbeszélni és szeretném, ha támogatnának benne (nem a pénzük kell).


Én jelenleg a workaway-t nézegetem, mert eddig ez egy tök rugalmas és olcsóbb megoldásnak tűnik. Ismerem az Európai Önkéntes Szolgálatot is (aminek szerintem már más az elnevezése is), mert már régóta érdekelne, viszont eddig még soha nem találtam olyan lehetőséget, ami megfelelt volna (leginkább az időtartam szokott problémás lenni, mert inkább hosszútávú projektek vannak). A Campleaders is az időtartam miatt problémás, nekem június végéig vizsgáim vannak és már szeptember első hetében kezdődik is a félév. Az Erasmust is ismerem, viszont itt meg van határozva, hogy a szakommal mely egyetemekre tudnék kiutazni és Törökországtól kezdve, Horvátországon át, egészen Spanyolországig kb. bárhová tudnék menni, csak angol egyetemre nem és nekem elsősorban ez lenne a célom. Plusz, azt is hozzátenném, hogy én már lassan végzek, emiatt inkább olyan lehetőségek érdekelnének, amik biztosan nem zavarják a tanulmányaimat és nem szeretnék olyan problémákba belebonyolódni, hogy pl. nem fogadják el a tárgyaimat, mégsem tudok levizsgázni, csúszok, nincsen elég kredit stb., stb., mert szeretnék végezni időben.

2019. okt. 22. 17:17
 27/31 anonim ***** válasza:
58%
Mivel az értelmes válaszok le vannak pontozva rendesen, úgy gondolom összejöttek a #maradjcsakitthon és a #minekmennélkülföldre véleményűek, veled együtt kedves kérdező. A külföldi tanulás egy kaland, de ezt te tudod, hiszen Ázsiában már voltál, oda elengedtek a szüleid. Most akkor miről is beszélgetünk?
2019. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Savlekotő ***** válasza:
Előző mit vársz otthoni tanulatlan még magyarul se tudó putrisoktól akik a falujukból adott nyomi városból se jutottak még ki utazni se ,naná h gáncsolják a gyerekeiket ismerőseiket mindenkit vissza húznának a megszokott putriba.. És fujjognak ahol a 17 éves már évekre mehet külföldre tanulni és már nyelveket beszél,nem hogy egy felnőtt. Mi is megkaptuk a mocskolódást sok éve mikor letipliztünk az országból,nem bántuk meg,sose megyünk vissza.
2019. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
97%

“hiszen Ázsiában már voltál, oda elengedtek a szüleid. Most akkor miről is beszélgetünk?”


Erre válaszolj, kérdező.

2019. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
20 évesen lassan végzel?
2019. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!