Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket egyedül külföldre a nyáron? Miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Már felnőttnek számítok (20 éves vagyok), viszont ettől még a szüleimre kell támaszkodnom pár évig és eleve nem is szeretném, ha megromlana közöttünk a kapcsolat. Úgyhogy azt most ugorjuk át, hogy felnőttként nem kell az engedélyük, csak menj és kész stb., stb., mert ez nem egy reális megoldás a helyzetemben.


A nyáron szeretnék elmenni külföldre, konkrétan Anglia, Skócia, Írország érdekelne. Ennek több oka is van pl. szeretnék nyelvet tanulni, kirándulni, kicsit jobban megismerni a kultúrát és az embereket. Angol szakon tanulok és még nem volt lehetőségem eljutni angol nyelvterületre, jóformán nem is találkoztam még anyanyelvi beszélővel (az egy angol tanáromat leszámítva) és rengeteg mindenre lennék kíváncsi, nagy élmény lenne. Plusz a nyaram nagyrészt megy a kukába, mert semmi hasznosat vagy értelmeset nem szoktam csinálni és halálra unom magam, nyűglődök (nincsen nyári munka a környékünkön, nincsenek tanfolyamok amikre járhatnék, nem járunk nyaralni, a nagy részében társaságom sincsen, szóval egy darabig elfoglalom magam otthon egyedül, majd unatkozom amíg el nem kezdődik a félév). Jó lenne, ha lenne valamilyen más lehetőség pl. nyári egyetem vagy kimehetnék tanulni egy félévet, viszont jelenleg ilyenre nincsenek kilátások és nem akarok csak ülni és várni, hogy majd talán, egyszer, esetleg, mert ezt már meguntam. Illetve nincsen annyi pénzem sem, hogy csak úgy szabadon nyaralgassak, emiatt mindenképpen olyan lehetőségekben gondolkodom, amivel valamilyen módon olcsóbban tudnám megúszni, de mégis tartalmas élmény lehetne, picit hosszabb időt eltölthetnék ott és nem lennék elszeparálva a helyiektől. Úgyhogy önkéntes lehetőségeket keresek pl. házfelügyelet, állatokra vigyázni, kertet gondozni és így tovább. A családom viszont nagyon nem támogatja az ötletet. Szerintük ez veszélyes, túl kockázatos, nem biztonságos és semmiképpen sem kellene egyedül mennem, pláne nem csak úgy egy önkéntesnek, mert biztosan átvernek, kihasználnak, bántanak és így tovább. Én nem mondom, hogy ez a legjobb ötlet a világon, de jelenleg nem tudok jobbat és szerintem egyáltalán nem kell ennyire negatívan hozzáállni.

Ti hogyan látjátok? Szerintetek mivel tudnám őket meggyőzni?


2019. okt. 21. 22:39
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Az sem tetszett nekik annyira, viszont az egy picit más helyzet volt. Ázsiába az egyetemmel mentem ki, az egy szervezett csoportos program volt, amit meg lehetett pályázni és mehettél. Persze, volt mindenféle programunk is, viszont az úgymond inkább egy tanulmányi jellegű kirándulás volt, óráink voltak, nyelvvizsgáztunk stb.


Igen, nyilván nem holnap, de lassan végezni fogok.

2019. okt. 23. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!