Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes pénzt kérni a gyerektől...

Helyes pénzt kérni a gyerektől, mert otthon lakik?

Figyelt kérdés

18 elmúlt, érettségizett. Iskolába nem jár, csak tanfolyamra ami hétvégén van. Hétköznap otthon ül.

50 ezerre gondoltam, kaja+rezsi.

Nyáron dolgozott, de az összes keresetét számítgépre költötte.



2019. okt. 22. 09:01
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
58%
Semmit nem kértem.Miután dolgozni kezdett adott amennyit akart.
2019. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
96%

Számtalanszor ki lett vesézve ezt a téma. Rengetegen leírtuk a véleményünket, ki így, ki úgy. A körülmények is sokat számítanak.

Ha nem beépített ember vagy, aki a válaszok számát akarja szaporítani, akkor keress rá az efféle kérdésekre és kazalszám olvashatod a válaszokat.

2019. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
76%

És miből adjon ennyit, ha nem is dolgozik?

Normálisan kellett volna nevelni és pénzügyileg is tudatosságra tanítani.

Én előbb kérném a gyerekemtől, hogy tegyen félre havonta 50-et a jövőjére, minthogy nekem adja.

2019. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
87%
Én a békés egymás mellett élés híve vagyok. Neked nem tetszik, hogy játszik. És viszonzásul beszednél tőle havi 50 ezret, amiről azt gondolod, hogy neki nem fog tetszeni - és így kvittek vagytok. Én inkább rövid megbeszéléseken abban az irányban mennék, hogy hogyan lehet úgy élni a családban, ami mind a kettőtöknek tetszik. Olyan megoldások felé törekednék, ami számodra is elfogadható, és a gyerek sem büntetésként éli meg. Neki is jó.
2019. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
78%
Elküldeném a hétköznapokban dolgozni és nem kérnék tőle 50 et azért az sok. Csak a rezsibe szálljon bele.
2019. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
35%
Gyerektől nem, felnőttől igen. De én nem feltétlenül kérnék pénzt, csak ha nincs mit ennem és szorít a rezsi.
2019. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
37%
Hali. Nem olvastam el a válaszokat. Én nem kérnék a gyerekemtől egy fillért sem ,mert otthon lakik. Nem ő kérte, hogy megszüljem és felneveljem. Ennyi erővel mehetne albétrletbe, ott kell lakbért + rezsit fizetni. Nálunk ez sosem volt divat. Ha hétvégén tanfolyamra jár, egyébként otthon besegít, szerintem teljesen rendben van.
2019. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim válasza:
66%
Sokan dolgoznak már 18 évesen. Határidőt szabnék neki, mondjuk a sikeresen elvégzett tanfolyam után még két hónapig támogatnám, de utána szigorúan be kellene szállnia a költségekbe, ha otthon marad. Sajnos nagyon önállótlan generációt nevelünk. :(
2019. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim válasza:
81%
Vagy azzal kezdeném, hogy odaadnám neki az internet előfizetés számláját, hogy fizesse be.
2019. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
57%

Valaki jól lepontozta azokat akik nem kérnek a gyerektől pénzt. Hát sztem a kérdező sem ezt a választ akarta hallani. Gondolta mindenki helyeselni fogja,és majd javasolják,hogy ne 50-et hanem 60at kérjél.

Nekem fontosabb lenne,hogy spóroljon magának :)

2019. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!