Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes pénzt kérni a gyerektől...

Helyes pénzt kérni a gyerektől, mert otthon lakik?

Figyelt kérdés

18 elmúlt, érettségizett. Iskolába nem jár, csak tanfolyamra ami hétvégén van. Hétköznap otthon ül.

50 ezerre gondoltam, kaja+rezsi.

Nyáron dolgozott, de az összes keresetét számítgépre költötte.



2019. okt. 22. 09:01
1 2 3 4 5
 21/50 Savlekotő ***** válasza:
29%

Nyáron dolgozott, de az összes keresetét számítgépre költötte.


Mivel ő dolgozott érte,vén fejjel az ilyet elítélem,aki a gyerekét húzná le,jó h nem 100 at kérsz a tetőért ágyért,gondolom nő vagy.. :(

2019. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:

Év végéig türelmesek leszünk vele. Ha addig nem keres magának munkát, levesszük róla a kezünket.

Iskolába felvették (gépész kar), de 2 hét után abbahagyta. Azt mondta nem érdekli.

Úgy gondolom eddig megkapott mindent, tényleg csak a tanulással kellett (volna) foglalkoznia.

Szeretem, de azt érzem kihasznál minket.

2019. okt. 22. 10:58
 23/50 anonim ***** válasza:
86%

Hát kérdező, ha a házimunkába se segít be, akkor vmit jól elrontottál.

Ha hétköznap tényleg csak otthon ül és semmi készülést nem igényel a tanfolyam, akkor én beszélnék a fejével, hogy legalább egy részmunkaidő állást kerítsen.

Pénzt nem kérnék, ha nem vagyunk rászorulva, de ha kérnék is, akkor azt félretenném, és mikor elköltözik átadnám neki. Hiszen ez az ő spórolt pénze.

2019. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
42%
És ha nem csináltatok volna gyereket most nem lenne gondja senkinek se neki e nektek...
2019. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
40%

Tehát: 18 évig bactad nevelni, most meg nevelés helyett zsarolnád....


Az eszedbe sem jut, hogy leülj vele beszélni. Decemberig kap időt munkát találni? Megbeszélted ezt vele? Mi lesz, ha nem kap? Kidobod az utcára? Megérteném, ha évek óta élősködne rajtatok, de egy 18 éves friss érettségizett gyerekről beszélünk, aki nyáron még dolgozott is. Te meg gyakorlatilag a teljes ellátását akarod vele fizettetni a 0 jövedelméből.

2019. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ettől a gyerektől helyes.
2019. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
37%

Igen. Kérnék. Adni tuti nem adnék neki egy vasat sem. 18 elmúlt. Ezek okosabbnak vélik magukat mindenkinél. Mutassa meg. Ha januártól nem dolgozik, nincs kaja...

25-öt kérnék tőle február elejétől. (az a januári fizetés). Az itt írók szerint még 40 évig köteles vagy eltartani.

2019. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
35%

De oké, hogy nekünk megírod, hogy decemberig kap haladékot. De ő tud erről? Beszéltetek már róla? Elküldtétek dolgozni hétköznaponként? Miért nem dolgozik, mi az indoka?

Én a helyzetekben nem kérnék pénzt, de azt igen, hogy dolgozzon és spóroljon. Elverheti hülyeségekre az egész fizut, de ilyen mentalitassal nem fog sosem előrébb jutni (külön költözés, autó, család stb).

Fokozatosan kellett volna az önállóságra és a pénz kezelésre tanítani, nem hirtelen magára hagyni

2019. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
68%

Nem kérnék, ha eddig eltartottam, ezután se rokkanok bele, de nem is adnék. Van fedél a feje fölött, ruha amit felvesz, étel amit eszik, ha ennél több kell, dolgozzon. Kell egy utolsó divat szerinti drága cipő, új játék a gépre, buli a haverokkal vagy bármi extra? Na az arra való pénzt lehet szépen megkeresni hétköznap. Ha az alap dolgokra nem költ, csak az extrákra, egy 4-6 órás munkából is ki fog jönni, még ideje is marad kipihenni a hétvégi tanfolyamot. Aztán majd elhelyezkedik az új szakmájában hétköznap, és övé a teljes hétvége.

De ezeket vele is beszéld meg, ne a csodát várd aztán borítsd ki a cuccait a ház elé január elsejével.

2019. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

A rokonunk vállalkozó, bármikor felvenné segédnek (bejelentve, nem gombokért) ezt személyesen mondta nekem. A gyerekem egyszer se hívta még fel.

Többször beszéltem vele, hogy ez nem lesz jó hosszú távon. Szűkösek az anyagi lehetőségek nálunk.

Halogat mindent, nemtörődöm. Nem előre kérném a pénzt tőle, de próbálnám nyomni hogy megértse, ez fontos.

Köszönöm aki megértett.

2019. okt. 22. 13:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!