Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes pénzt kérni a gyerektől...

Helyes pénzt kérni a gyerektől, mert otthon lakik?

Figyelt kérdés

18 elmúlt, érettségizett. Iskolába nem jár, csak tanfolyamra ami hétvégén van. Hétköznap otthon ül.

50 ezerre gondoltam, kaja+rezsi.

Nyáron dolgozott, de az összes keresetét számítgépre költötte.



2019. okt. 22. 09:01
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
65%
Úgy, hogy nem dolgozik úgy miből fizessen? Hétvégi tanfolyam mellett el lehet menni diákmunkára (ha diák) nevetségesen alacsony bérekért, és még azt az 50 ezret is elvennéd tőle. Én szülőként soha nem tudnék pénzt elfogadni a gyerekemtől. Ha orvosi egyetemre akar majd járni és 24 éves koráig nem tud mellette dolgozni, akkor is támogatni fogom.
2019. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

A tanuláshoz megkapott mindent, de nem akar már tanulni.

A tanfolyamra csak azért jár, mert mondtuk neki legyen egy szakmája.

Az a bajom vele, hogy nem érdekli semmi.

A pénzt nem előre akarom elkérni tőle, tudom hogy egy vasa sincs.

De azt nem tűrjük el hogy itthon üldögéljen. Vagy dolgozik főállásban vagy tanul nappali tagozaton. Az iskolát szó nélkül kifizetném neki. Ehelyett ő játszik a gépen vagy eltűnik egész napra, ez nagyon nincs jól.

2019. okt. 24. 07:42
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Vacsoránál beszélgettek egymással? Vagy külön eszik?
2019. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem akérdező nagyon megnyugodna, ha látná, hogy a gyereke képes magáról gondoskodni, keresete van, amiből még albérletre is telik.

Jelenleg ez a fiatal (szinte)semmit nem csinál, illetve egy hétvégi tanfolyammal letudja az összes felelősségét. Az elvárás, hogy járuljon hozzá a családi költségvetéshez, pont arra lenne jó, hogy ebből kizökkentse, ráébressze, hogy ez nincs jól így.

Egyébként az, hogy a szülők 20 évvel ezelőtt elhatározták, hogy gyereket szeretnének (nem is pont ezt a gyereket, csak úgy általában egy gyereket), nem jogosítja fel a családjukba született csemetét arra, hogy a következő 40 + akárhány évben teljes ellátást várjon el a maga, sőt esetleg leendő élettársa és gyermekeik számára. Arra volt joga, hogy tisztességesen, szeretetben felneveljék, taníttassák, de ez már megtörtént.

Jelenleg ez fiatalember/leány minden jogalap nélkül eltartatja magát a szülőkkel, akiknek kezd elfogyni a türelmük, szerintem okkal.

2019. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
37%
Akkor pont a nevelés volt rossz, ha nem egy dolgozni, tanulni akaró valakit neveltek. Most igyák meg a levét.
2019. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
87%
Biztos bennem van a hiba, de ha a kamasz gyerekem egyik napról a másikra motivált gyerekből (nyári munka, pc vásárlás, egyetem) egy életunt gyerekké (nem csinál semmit, egyetemet otthagyja, nem dolgozik, gubbaszt a szobában) válna, akkor nem azt a reakciót váltaná ki belőlem a helyzet, hogy pénzt kérjek tőle és kidobással zsaroljam, hanem utánajárnék, mi a probléma....
2019. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy előttem is írták, küldd el dolgozni. Jól is nézünk ki, hogy egy felnőtt embernek annyi a dolga, hogy heti 1-2 napot tanfolyamra járjon, aztán meg végig héderezzen. Nem gyerek már. Heti 2-3 nap munka bőven belefér, abból lehet fizetni a kis új pc-t, divatos rucit meg bulikázást. El nem fogadnám a helyében, hogy anyámék adjanak ezekre pénzt, mert jajj, én hétvégén tanfolyamra járok és hát a nyáron már dolgoztam, tehát nekem az év hátralevő részében egy szalmaszálat nem kell keresztbe tennem. NEM azt mondom, hogy még egy szendvicset is csak pénzért kapjon, de igenis foglalja le magát valami melóval, mert a felnőtt életben nincs helye 5 nap szunyálásnak, szórakozásnak minden egyes héten. Az extra igényekre valót meg tessék megkeresni, az egyáltalán nem alanyi jogon elvárható dolog, hogy 18 évesen a disco belépőt vagy épp a videójátékot rendszeresen a szülő fizesse. A gyereknek is csak a javára válna, ha megismerné a felelősség érzését (hiszen a munkában nem csinálhat akármit) és megtanulna bánni a pénzzel.
2019. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
42%
Undorítónak tartom azokat a szülőket, akik a lakhatásért pénzt kérnek a gyereküktől. Az én szüleim is ilyenek voltak, a fizetésem felét mindig kérés nélkül odaadtam, a maradékot apránként elkunyerálták. Egyszer vettem magamnak egy pár ezer forintos napszemüveget, anyám kiverte a hisztit, hogy azt a pénzt neki is adhattam volna. Egyszer vettem 2 db felsőt, akciós volt, együtt: 1800 forint; szintúgy hiszti. Még az evésért is szóltak. B@.ssza meg, úgy éltem otthon, mint valami menedékhelyen, mint akit épphogy megtűrnek. Mélyen undorít a "fizess a lakhatásért" szülő. A gyerek spóroljon az önálló életre, a szülő meg segítse ebben.
2019. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Savlekotő ***** válasza:
12%
Utolsó a anyák 90 ban ilyenek,mert mindenhol az anya kezeli a kasszát hordja a nadrágot ő rugózik a pénzen apák meg pénzkereső díszek. Minden pénz kell apáé gyereké ez genetika ritka nő aki nem anyagias pénzszipoly. :(
2019. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim válasza:
Szerintem nem helyes pénzt kérni a gyerektől, csak ha nem vész esetén kell de akkor is vissza kell adni neki, gyereket nem azért szülünk hogy rajtuk hajtsuk be a pénzünket, ha csak segítünk neki össze gyűjteni és később vissza adjuk neki, mert ha egy gyerektől azt a kevés pénzét is el veszi a szülő akkor magyarrá mondva rabszolga a gyermek a saját házában
2022. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!