Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek felelőtlen anya...

Szerintetek felelőtlen anya vagyok azért mert megengedtem a 13 éves lányomnak hogy befestesse a haja első két tincsét rózsaszínra?

Figyelt kérdés
Fodrásznál volt, és szerintem abban a világban amiben élünk ez már ebben a korban elfogadható. Mindenki aki eddig látta azt mondta hogy nagyon jól áll neki, viszont az anyósom folyamatosan leszól miatta, hogy milyen ,,felelőtlen” döntés volt.. Ti mit gondoltok?

2020. jan. 29. 15:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
51%
Fejeld le az anyóst, hogy tudja hol a helye.
2020. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Pár plusz információ:

Nagyon jól teljesít tanulásban, és az iskolában nem szóltak érte

Pár osztálytársának ki van szőkítve a haja, csak az évfolyamban van olyan akinek valami élénk színre be is van festve

Nem vagyok vele túl engedékeny, nehogy azt tanulja meg hogy bármit amit kiejt a száján megkaphat, de ha tesz érte valamit, az már más téma

Köszönöm a válaszokat, most kicsit megnyugodtam :)

2020. jan. 29. 15:52
 13/47 anonim ***** válasza:
85%

Ha a suliban nincs belőle gond, ha a lányodnak tetszik, ha "megérdemli" akkor szerintem nincs vele gond. Azért ez nem egy tetoválás, vagy egy fej le borotválás.

A kisfiam ovis volt mikor nyáron be rasztásitottuk a haját. A 16 éves fél tesója előtte csináltatott raszta hajat, persze a kicsi is olyat akart. Engem és a férjemet nem zavart, az oviban se szóltak érte. Ő boldog volt és ez volt a fontos.

2020. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
42%
Komolyan azért képes voltál beírni, hogy együtt szidjuk az anyósodat? 35-40 évesen nincs benned annyi önbizalom, hogy a saját döntéseidet hozd meg, és az anyósod véleménye ebben konkrétan nullát számítson? Felnőtt vagy! Mért félsz az anyóstól? Ha rosszul döntöttél volna, ahhoz is jogod lett volna! A te életed meg a gyereké, nem az anyósé! Szakadj el tőle!
2020. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
83%
Azért egy tini terhességet meg egy haj festés egy lapon említeni viccnek is rossz.
2020. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
42%
Nem feltétlenül vagy felelőtlen, de én inkább nyáron csináltattam volna meg a lány haját, színezővel. Én igaz 20 vagyok és egyetemista, de én is most befestettem a hajam rózsaszínre. Nem bánom egyáltalán, csak ki kellett szőkíteni, hogy jobban megfogja a hajamat (barna vagyok), de idegesít ahogy kopik látszik, hogy szőke "vagyok".
2020. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
24%

Pontosabban szeptemberben festettem be, 2-3 hónap alatt a nagyja ki is kopik

#17

2020. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
15%
Igen,nálunk szigor van leány kollégiumba jár és házaságig nem találkozhat fiúval.
2020. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 TappancsMancs ***** válasza:
78%

Ugyan már. Én is hordtam fiatal srác koromba uv zöld és uv narancs inget, mára se híre se hamva az efféléknek. Lecsengett. Most még ha fizetnének se venném fel :)


A korok változnak és ezt egy okos szülőnek is tudnia kell, ha meg akarja érteni a gyerekét és nem akar jelentéktelen dolgokból konfliktust, nem beszélve róla, hogy még a kapcsolat is megromolhat ilyenektől.


Tiltani azt kell amit tényleg fontos és még azt se puszta tiltással, hanem a már jó előre megalapozott bizalmon keresztül beszélve meg. Ha megvan a bizalom akkor tiltás nem is nagyon szükséges, ha nincs meg akkor a gyermek nem annyira fog hallgatni a szülőre önszántából.


Minden esetre a mai világ gyorsabban változik sok apró dologban és ezeket nyugodtan ki is próbálhatja egy fiatal, ami neki inkább az önállóságának szárnycsapkodása, és még szinte játék a dolog. Meg mint szokták mondani, de tényleg belegondolni már nem szoktak, hogy a szülő fiatal korában is azért meg voltak az ugyanennek megfelelő divatok. Egy hajszíntől meg nem lesz rossz ember és ez a lényeg. Arra kell csak komolyabban odafigyelni amivel árt másoknak vagy magának, de olyan azért nincs sok. Egy színes hajtincs az semmi manapság, és ez neki az önkifejezésének gyakorolgatása de még játékosabb megéléssel. Ez fontos is neki a fejlődésében.

2020. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 TappancsMancs ***** válasza:
67%

jav bocs

koromban*

2020. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!