Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek felelőtlen anya...

Szerintetek felelőtlen anya vagyok azért mert megengedtem a 13 éves lányomnak hogy befestesse a haja első két tincsét rózsaszínra?

Figyelt kérdés
Fodrásznál volt, és szerintem abban a világban amiben élünk ez már ebben a korban elfogadható. Mindenki aki eddig látta azt mondta hogy nagyon jól áll neki, viszont az anyósom folyamatosan leszól miatta, hogy milyen ,,felelőtlen” döntés volt.. Ti mit gondoltok?

2020. jan. 29. 15:01
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
39%

# 29 Én nem bonyolítanám ezt. Nem számít, hogy ombre, vagy hupikék, általánosban a hajfestést tiltanám. 9. osztálytól szabad a gazda, az önkifejezés olyan szintjét üthetné meg vele az ifjúság bármely nemű tagja, amilyet csak akarna.


De 9.-től még éppúgy tiltanám pl. a műkörmöt.

Múltkor rá voltam szorulva, hogy buszra üljek, korán reggel (sulis busz). Hát én csak pilláztam, hogy a kiscsajokon L-es, és XL-es méretű műköröm van. Az XL még sok felnőtt nőn is gáz, nemhogy tizenéveseken. Virít a képén a pattanás, aztán még kinyomni sem tudja vele szerencsétlen. Hát el tudok képzelni egy tesiórát... Semmiképp sem tinikézre való. Mondom ezt úgy, hogy nekem már azóta van, mikor még csak elvétve találtál műköröst a városban, és inkább számított extrém dolognak mint átlagosnak.

A körömlakkozással nincs probléma szerintem. Azt anno mi is csináltuk, már akkor sem szóltak érte a tanárok. Legfeljebb a feketén gúnyolódtak, "Kalapáccsal ráütöttél kislányom?". Már akkor sem volt vicces...

2020. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
73%
Felelőtlen? Jesszus, ez csak egy hülye hajfestés.. Nem ku.rvát csináltál belőle, mit kell ezt túldrámázni a mamának?
2020. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
87%

Felelőtlenség, ha veszélyezteted a gyerek egészségét, ha igazolod az indokolatlan iskolai hiányzásait, ha nem részesíted megfelelő nemi felvilágosításban és hasonlók.

A hajfestés megengedése ízlés dolga, nem felelős vagy felelőtlen szülői magatartásról szól. Ha az iskola házirendje nem tiltja, lelke rajta, festesse. Te legfeljebb megmondod, hog neked tetszik-e. Ugyaennyit tehet a nagymama is.

Ha a házirend tiltja, érdemes elbeszélgetni a kislánnyal, okos dolog-e fejjel menni a falnak. De az ő feje, és az ő fala, ha ragaszkodik hozzá, én azt hiszem hagynám.

2020. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
89%

Nem, miért?

Mert anyósnak nem tetszik? Ugyan már.

2020. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
72%
Én 14 éves vagyok és lila a hajam... A szüleim jó szülők, nem felelőtlenek, nagyon örültem hogy megengedték és a suliban sincs ezzel problémája senkinek.
2020. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
12%
nem felelőtlen, idióta.
2020. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
9%
Ahol a 13 éveseknél általános a hajfestés és a suli engedi, ott általában nem olyan nehéz jó jegyeket szerezni...
2020. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
72%

Az én 11 éves lányom is kért olyan színező sprayt, ami egy napos tartós, de azért pár napig bent maradt a szín a hajában. Egyébként, ha neked elfogadható, akkor mit érdekel más, pl anyós véleménye? Gondolom konzervatív öreg asszony, de ha nem is az, az anyósok szeretnek ellentmondani, bármit teszünk, csak azért, hogy neki legyen igaza!

Mond meg anyósodnak, hogy törődjön a saját dolgával, mert te szerinted ez a festés teljes rendben van. Különben meg mit gondol, mi a felelőtlen ebben?

2020. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 13 évesen szőke melír csíkok voltak a hajamban (ami amúgy jól is állt, az eredeti hajam is világosabb), amikor pedig elkezdett lenőni, feketére festettem be, mégse lett semmi bajom.


Amúgy durva, mennyit fejlődött a világ, pár éve írtam ezen az oldalon erről, hogy 13 évesen melírcsíkok voltak a hajamban és a válaszadók nagy részétől megkaptam, hogy jó, akkor most 1 év múlva jöhet is a rib4ncrendszám a derekamra, 15 éves koromra meg én leszek a város qrvája 😂

21l

2020. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy vagy felelőtlen, a hajfestésnek semmi köze a felelőtlenséghez, nem sodorja veszélybe a gyereket.Nem értem azokat akik itt az iskolát írják. A normál, állami iskolának nincs joga a gyerek kinézetébe, öltözködésébe beleszólni.Erre törvény van, azt pedig a házirend sem bírálhatja felül. Ha az iskola mégis ilyet ír a házirendbe, vagy a tanulóval, szülővel problémázik az oktatási jogok biztosának hivatalához kell fordulni, ugyanis törvénysértést követnek el. Többek között sértik az önrendelkezési és a személyiségi jogot, amik mindenkit megilletnek. Minden panaszt kivizsgálnak, az illetékes igazgatót figyelmeztetik a törvényre és annak betartására. Sajnos a szülők ezt sok esetben nem is tudják. 2 dolgot nem lehet. Tiltott önkényuralmi jelképet és balesetveszélyes dolgokat viselni. A hajfestés ugye nem tartozik ide. Végigjártam ezt én is 2 éve, mert az igazgatónak nem tetszett hogy a fiam bakancsba jár, málhával és hosszú haja van, aminek a vége kék. Napi szinten piszkálta a gyereket, még meg nem untam és az említett hivatal e-mailben küldött, kinyomtatott válaszával be nem mentem hozzá.Leraktam az asztalára és közöltem hogy amennyiben még egyszer úgy jön haza a gyerek hogy már megint beszólt, feljelentem őt is és az iskolát is.Onnantól kezdve nem volt gond többet, pedig még 1,5 évig oda járt iskolába.Hozzátenném hogy kitűnő tanuló volt általánosban a fiam, szóval a hajfesték nem befolyásolja az értelmi képességeket, ahogy azt némelyek hiszik.
2020. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!