Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek felelőtlen anya...

Szerintetek felelőtlen anya vagyok azért mert megengedtem a 13 éves lányomnak hogy befestesse a haja első két tincsét rózsaszínra?

Figyelt kérdés
Fodrásznál volt, és szerintem abban a világban amiben élünk ez már ebben a korban elfogadható. Mindenki aki eddig látta azt mondta hogy nagyon jól áll neki, viszont az anyósom folyamatosan leszól miatta, hogy milyen ,,felelőtlen” döntés volt.. Ti mit gondoltok?

2020. jan. 29. 15:01
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
84%

Mi annyi idősen szövegkiemelővel ,,festettük" magunknak ombre hajat. Egy napig se tartot, de frissen jól nézett ki. :D


Illetve volt egy olyan osztálytársam, akinek kb 6.-ban a rozsdabarna hajában volt egy piros tincs. Mert mikor az anyja hajat festetett, kikunyerálta, hogy fessék be neki is. Jól nézett ki, s megkötve annyira nem látszott, hogy ha ne szóljunk a zenetanárnőnek, fel se tűlt volna neki, hogy az osztályban van ,,vöröshajú". :D


Mikor kezdett lenőni kicsit csúf volt, de más baj nem volt vele. :)


S ez se ma volt, mert 16 nap múlva leszek 19.



Így nyugi, nem vagy felelőtlen. Miért is lennél?

2020. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy gáz! Ezelőtt 27 évvel is az egyik akkor 13 éves Kölyökidős csajszi befestette ugyanígy az első két tincset a hajából kékre! Vagy Réka volt vagy a másik, akinek most nem jut eszembe a neve, de az is műsorvezető lett.
2020. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
77%

Aztán mikor legyen rózsaszín haja, ha nem tinikorában? Sosem értettem ezt hogy minden ilyen hülyeségtől féltjük a tiniket. A hajfestés, a smink, az idióta ruhák nem tartósak, nem olyan mint egy tetoválás amit élete végéig bánhat ha nem elég éretten választotta ki. A haj megnő, a sminket, körömlakkot le lehet mosni, a ruhákat le lehet cserélni.

Simán lehet hogy max 10 éve van ilyeneket művelni, ha olyan szakmát választ ahol nem elfogadott az extrém kinézet. Legalább addig hadd élje ki az összes kísérletező kedvét.

2020. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy mit jelent az, hogy gond van belőle az iskolában? Ilyen hajfestékes kérdéseknél mindig ezt hozzák fel, hogy gond lesz belőle az iskolában, de ez konkrétan mit takar?
2020. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy felelőtlen.

Kérdés, az iskolában mit szólnak, mert nekünk anno nem engedték volna ezt. De lehet, hogy ma már a XXI. században nem foglalkoznak vele. :D

2020. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
76%

Valószínű rajon majd, hogy gyorsan kopik és no és kész. Legközelebb majd nem akarja.

Ha nem engedted volna, akkor meg lehet pár év múlva lazadasbol az egészet befesteti ilyenre.

Én úgy vagyok vele, hogy ésszerű kereteken belül ne akarjunk a gyerekünk testerol dönteni. Maradando dolgot persze ne engedj ekkorananak, de szerintem ezzel semmi gond.

Ő is ertekeli szerintem és talán a kamaszkoraban több bizalmat szentel neked, nem leszel az ellenség, aki semmit sem enged meg.

Ha a suliban nem szólnak érte (pl egy extrém katolikus suliban szólnának) akkor semmi gond.

2020. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
51%
#24 nálunk osztályfőnöki figyelmeztetés járt érte plusz azonnal el kellett tüntetni. Az igazgató addig nem engedte iskolába a gyereket, amíg vissza nem csinálta. Emlékszem egyszer két 7-es vagy 8-as fiú felnyíratták oldalt a hajukat, az igazgató azonnali hatállyal hazaküldte őket és mondta, hogy addig nem jöhetnek, amíg az egész le nem lesz nyírva.
2020. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok annyira idős (34), és nem riadok vissza az extrém dolgoktól, sőt, szeretem a különleges embereket. Rajtam is van pl. jó néhány tetoválás. De! Őszinte leszek, én az iskolák helyében tiltanám az ilyesmit. Semmi szükség rá, hogy egy 13 éves fesse a haját, vagy műkörme legyen, erős sminket használjon, műszempillát csináltasson, vagy szemöldököt tetováltasson. Általánosban tiltanám a sminket, és a hajfestést, középsuliban pedig a többit (műszempilla, műköröm, tetoválás).

Egyszerűen csak azért, mert szerintem fiatalok ezekhez a dolgokhoz.

Hajfestést mondjuk kimoshatóval, vagy olyannal ami pár hét alatt kikopik, legfeljebb nyári szünetben megengedném,de ennyi. Ráér még bőven felnőtteset játszani.

2020. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
54%

# 27

Kihagytál 2 fontos dolgot. Azt hogy mikor volt ez, és hogy hol.


Nálaunk az iskolában a belső rendszabályzatban az áll, hogy ,,A haj, köröm festése, a divat szélsőségeit követő ruházat, frizura, ékszer és bizsu viselése tilos" (9.-12.- es felekezeti iskola)


Gyakorlatban meg:

-Én a (néha) körmöt festők táborát erősítem. A többiek inkább műkörmöznek. :D

-Hajfestés lehet, de csak bizonyos mértékig.

Pl egyik osztálytársam 10.-ben vörösesre festette a barna haját. Nem volt belőle probléma.

Egy másik a haja végét kicsit bezöldítette, majd mikután levágatta, festetett bele piros csíkokat (kb 5 cm-t a végébe). Ezzel se volt baj.

Meg a 15 éves lányok kb felének szőke ombre haja van. :D Ezzel se volt sose baj.

Viszont tavaly egy akkori 12.-es fiú szürkére festett hajjal jött évnyitóra. Az igazgató meg azt mondta neki, hogy holnapra fesse vissza barnára.

-Farsangkor tavaly az egyik osztálytársamnak a swing báros jelenetnél az öltözéke fix az volt, mint amivel iskolába jár...

-De az igazgató a szakított farmert bevarrassa. De ha nem is, akkor is nagyon kiakad rá. :D



5.-8.-ban is emlékszek, hogy volt pl műkörmözés, pedig elvileg nem szabadott volna. De senki se szólt érte.



(# 21-es vagyok)

2020. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
35%
13 éves általános iskolás gyerek szerintem ne festegesse a haját rózsaszínre. Max suliszünetben engedném, akkor is csak színezővel.
2020. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!