Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akad ki az anyuka...

Jogosan akad ki az anyuka hogy ki akarunk költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Párommal úgy döntöttünk, hogy külföldön szeretnénk élni és dolgozni, ugyanis sok közös tervünk van, családot is szeretnénk és így lenne a legjobb. Viszont van egy kislánya az exétől, aki teljesen kiakadt mikor ezt megtudta. Azóta egyfolytában azon vitatkozik a párommal hogy rossz apa és hogy nem nézi a gyereket, nem is akarja már hogy elhozza, pedig valószínű innentől csak nagyon ritkán fogja látni. Szerintetek igaza van? Végülis a mi életünk
2020. febr. 15. 20:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:
Igen tehát itt pont a munka miatt mennénk ki, meg hogy mégis az ember vigye valamire az életben. Lehet hogy én látom rosszul, de most egy fiatal elvált apuka nem rekedhet meg azért mert volt egy zátonyra futott kapcsolata, amúgy láthatás így is szigorúan 2 hetente van, szal amiatt a havi 1-2 alkalom miatt adja fel az életét meg a céljait?
2020. febr. 15. 21:36
 12/71 anonim ***** válasza:
34%
Nekem van az ismeretségi körömben egy hasonló szitu. Az apuka kiment külföldre az új barátnőjével,és az anyukával úgy állapottak meg,hogy mivel kinnt több családi pótlékot lehet kapni,így az
2020. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:
Oké, de ugye ha anyuka lép le a gyerekkel külföldre akkor semmi gond, mert jobb lesz nekik? Apuka meg szenvedjen otthon, kuporgassa a havi keresetét, de a gyerektartást azt fizesse akkor is ha éhen hal?
2020. febr. 15. 22:07
 14/71 anonim ***** válasza:
42%
Nem jogos, de valahol érthető.
2020. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:
Nem hiszti, csak valahogy az az elfogadott felfogás, hogy ha van egy gyereked még ha nem is te neveled akkor mondj le mindenről és alkalmazkodj a gyerekhez meg az anyjához. Én értem hogy akinek gyereke van felelősséggel tartozik valakiért, de azért azt elég meredek elvárni az apukától hogy utána az egész életét a régi családjához igazítsa, sőt ha lehet ne is nagyon legyen új családja, mert akkor már esetleg a régi gyerektől veszik el a figyelmet
2020. febr. 16. 00:24
 16/71 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem igazad van. A gyereke akkor is a gyereke marad ha külföldre költöztök, ez csak rajtuk múlik, hogy mennyire tartjak a kapcsolatot és hogy az exfeleség mennyire xarkavaró. Hülyeség hogy azért nrm mehettek külföldre mert neki van egy gyereke. Az en apam is külföldön dolgozik, sőt, rengeteg ismerősöm van ahol apuka szinten külföldön dolgozik. Ez az apuka ráadásul elvált. Miért ne mehetne külföldre? Attol még szeretheti a gyereket.

De kérdező, ilyen kerdeseket ostobaság gyakorin feltenni, mert az új nő itt mindig csak egy hisztis pi..a, aki utálja a párja gyerekét és meg kellene döglenie. Hagyd el őket.

2020. febr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
66%

Jogos a kiakadása. Innentől gyakorlatilag nem lesz apja a gyereknek.

De mindegy, hogy mi mit mondunk, a kérdező, mint minden második feleség, barátnő 100%-osan meg van győződve arról, hogy az exfeleség tehet a kapcsolat megromlásáért, és az ő kapcsolatuk, és főleg a közös gyerekhez fűződő viszony más lesz.

2020. febr. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
31%
nem attol fėl gyerek anya hogy mostani pårod a gyerek apja ,nem küldi majd a tartås díjat ? mert az egy jogos fėlelem lenne ,szerintem .
2020. febr. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
72%

Én megértem, hogy élni akarja az életét, előre haladni, és a külföldi élet ebben jobban segíti.Egy dologban azonban nem értek egyet: "elég meredek elvárni az apukától hogy utána az egész életét a régi családjához igazítsa"

Nem, neki nem a régi családja. Ha helyes megfogalmazás az, hogy neki már van családja! Igen, joga van élni, boldogulni, de ő már nem egy független ember, mint Te, neki már vannak kötöttségei. Gondolkodj picit anyuka szemszögéből: neki nem járna, hogy leglaább kéthetente élje a gondtalan életét (másfél napját), csak apukának jár? Anyuka legyen boldog némi gyerektartással, aztán oldja meg egyedül a gyerek összes gondját? Csak apunak jár, hogy mintha mi se történt volna, szabad emberként csapot-papot itthagyva menjen, amerre jónak látja? Aztán majd jön a nyűglődés, hogy akkor iskolaszünetekben legyen nála kint a gyerek, meg kell oldani az utaztatását, de persze egy elhidegült apa-gyerek kapcsolatban nem biztos, hogy olyan élvezetes lesz majd nektek az a két hét, neked legalábbis biztosan nem, újabb nyűglődés. Végtelenségig lehet sorolni, hogy miért jogos anyuka kiakadása. Ketten vállaltak egy gyereket, és most totálisan egyedül fog maradni vele, a gyerek minden frusztrációjával, hogy hol az apja, stb. Igen, rossz apa, mert ő már egyszer felelősséget vállalt azért a gyerekért, az ő érdekeit kellene előtérbe helyeznie, nem azt, hogy na, most akkor a már meglévő gyereket kispadra helyezzük, és menjük világgá, mint a független emberek, mert külföldön többet lehet azért tenni, hogy egy új sunával új családot alapítson. Nem azt mondom, hogy ha már egyszer befuccsolt a családosdi, akkor húzza le a rolót, csak egy kicsit felelősségteljesebben kellene élni, és gondolkodni, mert az "így lenne a legjobb" nem igaz. Ideologizálhatjátok, ahogy akarjátok, meg mantrázhatjátok, hogy ez a jó döntés, de egy rohadt önző húzás a részéről.

Nyilván anyuka nem tehet ellene semmit, de ne te legyél már kiakadva azon, hogy ő ki van akadva...apák gyöngyével meg úgy tervezz, hogy ha köztetek is zátonyra fut a dolog, akkor legyen b-terved, mert láthatólag ő könnyen továbblép mindenen.

2020. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
83%
"elég meredek elvárni az apukától hogy utána az egész életét a régi családjához igazítsa" és az anyukától nem meredek ugyanezt elvárni? Csak mert nála a nap minden percében ott van a "régi" családja hozadéka, a gyerek...én megértem a te nézőpontodat aki háta közepére kívánja a régi nőt meg annak gyerekét, de azért óva intelek az olyan pasitól, aki simán hátra hagyja a gyerekét. Megteheti, persze, de a gyerek valószínűleg úgy fogja értelmezni, hogy otthagyták. Vagy hetente/kéthetente jöttök haza találkozni vele/fizetitek neki a repülőt?
2020. febr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!