Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akad ki az anyuka...

Jogosan akad ki az anyuka hogy ki akarunk költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Párommal úgy döntöttünk, hogy külföldön szeretnénk élni és dolgozni, ugyanis sok közös tervünk van, családot is szeretnénk és így lenne a legjobb. Viszont van egy kislánya az exétől, aki teljesen kiakadt mikor ezt megtudta. Azóta egyfolytában azon vitatkozik a párommal hogy rossz apa és hogy nem nézi a gyereket, nem is akarja már hogy elhozza, pedig valószínű innentől csak nagyon ritkán fogja látni. Szerintetek igaza van? Végülis a mi életünk
2020. febr. 15. 20:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim válasza:
65%
#59 Áruld már el, hogy az exférjnek mi a rosebb köze van ahhoz, hogy anyuka fodrászhoz akar menni?? Egész pontosan ki akadályozza meg benne?! Csak nekem világos minek kell a volt férjed ahhoz, hogy fodrászhoz mehess? Vagy talán nem felnőtt nőről beszélünk? Netalántán össze van kötve az exével? Tényleg nem fér sehogy sem a fejembe. Az apának egyetlen egy ember felé van kötelezettsége: a gyereke felé. Anyuci oldja meg a fodrászt, ahogy akarja, nehogy már mindent a gyerekre fogjunk. Gusztustalan, aki ennyire képes, hogy a gyerekével - akit önként vállalt és akinek megszülésére senki sem kötelezte - takarózik és csicskanak akarja használni az exét....
2020. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
40%
Az a közr hozzá, hogy neki is jár a szabadidő nem egy évben 2x amikor az exferjeek hazajonnek. Nincsenek összenőve, teljesen felreerted. De normal esetben nem csak az egyik szülő feladata vigyazni a gyerekre, táppenzre menni ha beteg stb. Hanem mindkettonek ki kellene venni a részét belőle. Ez nyilvan kulfoldről necces. És akkor az anya szüksegletei hol vannak ? Mert adott esetben az lenne a normalis hogy apuka is felugyel a gyerekre, vagy anyanak nem jár mondjuk neha egy kis kikapcs?
2020. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:
Csak azt a részét felejtitek el az egésznek, hogy anyuka itt kizárólagos felügyeleti jogot kért a gyerekre, tehát ö valamilyen szinten kizárta az apukát a gyerek életéből, pl abba sincs beleszólása hova jár a gyerek iskolába, stb. De cserébe az el van várva hogy apuka álljon haptákba és ha mondjuk anyukának dolga van akkor ugorjon, de csak akkor amikor neki dolga van, mert egyébként meg ne zaklassa őket, a gyereket fel se hívja. Pl vettünk a gyereknek egy telefont hogy akkor beszélhessen az apjával amikor akar meg az apuka is el tudja érni, na a telefont el is vették tőle rögtön. De cserébe az ex azon háborog hogy hát de milyen gàz már ha apuka el megy külföldre mert akkor nem pattogtathatja amikor olyan kedve van
2020. febr. 17. 00:08
 64/71 anonim ***** válasza:
24%
Értelek, én általánossagban írtam, nyilván nem egyszerű a helyzet. Én úgy gondolom az éremnek mindig 2 oldala van, mi tőled csak az egyiket halljuk. Azt nem tudom hogy lehet a felügyeleti jogot elosztani, de ezt nem ertem mire jó hogy ennyire ágál minden ellen, meg elveszi a telefont. A gyereken csattan az egesz. Szegeny mindenhogy szív.
2020. febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
Hány éves az a gyerek?
2020. febr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
40%

-annak azért oka van, ha anyuka kizárólagos felügyeleti jogot kapott-akkor a kedvesed eddig sem volt egy minta apa...


-eddig azt írtad hogy csak kéthetente 1 napot van láthtatás, amit anyuka gyakran megakadályoz, mostmár azt írod, hogy anyuka ugráltatja apukát hogy mikor menjen a gyerekért...

2020. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 A kérdező kommentje:
6 éves amúgy, az ugràltatját meg úgy értettem hogy amikor neki jó az adott hétvége akkor menjen mindenképp, apukának nem lehet semmi sem fontosabb, még a munkahelye sem, de ha neki nincs kedve akkor nem adja
2020. febr. 17. 07:51
 68/71 anonim ***** válasza:
64%

#63 Az értő olvasást te is gyakorolhatnád, bőven rádférne!!

Továbbra sem mondta senki, hogy anyukának ne járna pihenés vagy bármi más! De akkor sincsen joga emiatt az exférjet csicskáztatnia és nem várhatja el, hogy ne költözzön külföldre vagy akár csak országon belül 300+ km-re, mert ez nonszensz!!! Ahogy anyukának joga van kikapcsolni, úgy apukának is pont ugyanannyi joga van ott élni, ahol akar. Pont. Ezen nincs mit tovább magyarázni.

De egyébként a kérdező férje is megszabhatja, hogy anyuci hova költözhet pl országon belül?? Gondolom minden további nélkül csettinthet és közölheti, hogy ugyan ne költözzenek bizonyos km távolságnál messzebb, mert csak. Vagy ez nem oda-visszaműködik?

Csak azért mert nálad van a gyerek, nem jelenti azt, hogy te dirigálsz és mindenki másnak engedelmeskednie kell.

Anyuka ÖNKÉNT vállalta, hogy gyereket szül, ahogy azt is hogy nála marad a gyermeke, pontosan tisztában volt azzal, hogy így a gyerekkel neki lesz több teendője, hisz életvitelszerűen ott él ő nála. Nyilván neki lesz több dolga. Pusztán annyit nem értek, ha számára ez ekkora fáradtságot jelent, minket szült?! Én legjobb barátnőm is úgy vállalt gyereket, hogy felkészült arra az opcióra is, hogyha netán egyedül maradnak. Sajnos ez meg is történt, annyi különbséggel, hogy náluk apuka totál lelépett, Gyt-t fizet, de a gyerek felé sem szagol és képzeld el, mégis megoldja hogy el tudjon menni fodrászhoz/boltba/pihenni. Ha a szülők a közelben vannak és szívesen segítenek, őket is meg lehet néha kérni, vagy mást rokont, unokatesót, testvért, esetleg barátnőt, de ha minden kötél szakad, ott a bébiszitter!

De az totálisan nonszensz, hogy apuka nem költözhet el azért, mert hát tudjon haptákban állni az exfeleség parancsaira.. Ne szórakozzunk már egymással. A láthatatast meg hol hajlandó biztosítani, hol nem, de azért még neki vannak elvárásai.. Kabaré.

Amúgy valami üveggömbböl olvastad ki, hogy majd csak egy évben kétszer jönnek haza?! Mert, hogy ezt a harpia ex vette a fejébe, de a kérdező egy büdös szóval nem mondott ilyet.

Tehát még egyszer a gyengébbek kedvéért: apukának kizárólag a gyereke iránt van kötelessége, az iránt hogy az exfeleség fodrászhoz vagy ide vagy oda akar menni, NINCS!

2020. febr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
31%

Előző, tovabbra sem ertem miert vagy frusztrált. Egy szoval nem írtam hogy csicskaztassa apukat, nem tudom hol olvstad. Nem üveggombbol neztem hogy egy evben 2x jonnek haza, ugy remlik azt irta a kerdezo h nehanyszor egy evben, de mar nem emlekszem pontosan. Ezt mondom en is hogy elje mindketto az életet, csak szerintem tovabbra sem úgy normalis hogy csak az egyik gondja a gyerek. Azt nem neveznem csicskaztatasnak (nemntudom honnan szedted) ha mondjuk anyuka is lebetegszik, esetleg a ferj menjen a gyerekert, vagy ha a gyerek beteg neha maradhat vele o is taplenzen. Egyik felet sem ismerjük, az egyik oldalrol kapunk csak egy vélhetően torz kepet. Azt sem irtam hogy az anya viselkedése normalis, en csak azt mondtam MINDKETTONEK

joga van akkor elni vilagat, csak ne feledkezzenek meg a gyerekrol. Kár hőbörögni, tenyleg nem ertem miert húzod fel magad. Szerintem igy normalis , szerinted nem. Ennyi.

2020. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
43%

Ja es tovabbra sem irtam hogy ne koltozzon külföldre, en csak azerz irtam amit irtam, mert nem latom a torekvest arra hogy a gyerek erdeke ne seruljon. Az meg nem evi 2-3 alkalom az apjaval. Az nem kapcsolat. Nyilvan nem lehet hazacincalni külföldről ha mondjuk lazas a gyerek, es akarmilyen dilis anyuka, akkor is egyedul marad. Pl nem lattam hogy felajanlanak hogy a gyerekfelugyeletbe beszallnanak anyagilag ha mar fizikailag nem tudnak, arra az esetre ha pl sok a táppénz, vagy anyanak programja van. Mivel sem 100, sem 1000 kmről nem lehet es nem is elvarhato az apat ugrasztami emiatt. De ettől fuggetlenul a penztarcajat kinyithatja.

Nyugodtan lehet lepontozni, akkor is tartom magam ahhoz hogy egy gyerek nem csak az anya felelossege( akarmilyen kibirhatatlan a leiras alapjan). Azert nyilvan a baratnodnek is szarul esik h ott lett hagyva, akarmennyire eltökélte az elejen hogy egyedul is felneveli a gyereket ha gond van.

2020. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!