Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akad ki az anyuka...

Jogosan akad ki az anyuka hogy ki akarunk költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Párommal úgy döntöttünk, hogy külföldön szeretnénk élni és dolgozni, ugyanis sok közös tervünk van, családot is szeretnénk és így lenne a legjobb. Viszont van egy kislánya az exétől, aki teljesen kiakadt mikor ezt megtudta. Azóta egyfolytában azon vitatkozik a párommal hogy rossz apa és hogy nem nézi a gyereket, nem is akarja már hogy elhozza, pedig valószínű innentől csak nagyon ritkán fogja látni. Szerintetek igaza van? Végülis a mi életünk
2020. febr. 15. 20:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
73%

Elég meredek elvárni, hogy egész életében a gyerekével foglalkozzon???-hát elég érdekes gondolkodásod van.


De akkor javaslok még meredekebbet-ha csak külföldön lehet előrébb jutni és normális életet élni, akkor apuka miért nem adja meg ezt a lehetőséget a gyerekének is, miért nem költözik veletek a gyereke is? Ez sem lehetetlen...

2020. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
61%
Igen, jogosan akadt ki a gyerek anyja. A párodnak van gyereke, ez kötelezettségekkel jár. Ha 2 hetente viszi láthatásra, akkor apuka oldja meg, hogy a gyerek 2 hetente menjen hozzá külföldre legalább, ennek költségeit is a költöző szülőnek kell állnia. Ha van bírósági határozat a láthatásról, akkor ezt meg is kell tennie apukának. Amúgy nem fer, hogy a gyereknek minden problémáját így anyára hárítja, a párodnak mérlefelnie kell, mert neki van gyereke, felelőssége. A gyerekvállalás felelősséggel jár, ez ilyen. Gondold bele magad a gyerek anyjának a helyzetébe, te mit tennél fordítva?
2020. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon érdekes hozzászólásokat írnak itt egyesek,hogy akkor mostantól nem lesz apja stb.

Nekem a velem együtt élő apukám ment külföldre havonta 2 napot láttam ,szinte mint akinek elvált a szülei de mégsem gondoltam azt,hogy nekem nincs apám hanem számoltam a napokat h mikor jön haza.

És anyagilag se volt mindegy,mikor itthon volt állás nélkül és bántotta ,hogy nemtud a családjának mindent megadni..

2020. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
38%

Akkor elég sok nem család van a mai világban az biztos....

Rengetegen vállalnak külföldön munkát.És nem épp kedves miniszterünk mondása szerint kalandvágyból....hanem,hogy keressenek pénzt és haladni tudjanak.

És ma már könnyebb mint anno nekem volt , van net ,Skype ha akarja minden este beszélhetnek kamerázhatnak.

2020. febr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem attól függ, hogy hova mennétek, illetve, hogy milyen gyakran tudná az apa a láthatást biztosítani.


Tesómék pl Angliában élnek, fapadossal gyakran jönnek haza, szóval szerintem nem megoldhatatlan a havi 2 találkozás. Persze ez nektek akkor is kompromisszum, hogy akkor ide kell utazni 2 hetente és nem együtt programoztok.


Egyébként tényleg gondolj bele az ex helyzetébe is. Az szuper ha kap gyerektartást, de minden meló rá hárul a hétköznapokban. Ha egy városban élne az apával, akkor az apa hétköznap is besegíthet, pl elviszi orvoshoz, vagy edzésre, vagy vigyáz rá egy órát, ha anyukának orvoshoz kell mennie stb. Ez nyilván az apa-gyerek kapcsolatnak is jót tesz.

2020. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 A kérdező kommentje:
Amúgy minden ilyen kérdésnél azt látom: együtt vállalták a gyereket. Igen, apuka azt vállalta hogy együtt közösen házaspárként vagy párként vállalnak és felnevelnek egy gyereket, de nem azt hogy 2 hetente 1 vagy 2 napot láthatja meg fizeti a gyerektartást, mivel az asszonyka esetleg félrelépett vagy megunta az egészet. Azért ezt se kell elfelejteni. Én nyilván csak mint az érintett párja látom a helyzetet, de el se tudom képzelni milyen érzés lehet hogy egy szerettedet vagy családtagodat nem akkor látogatod meg amikor akarod vagy nem akkor beszélsz vele amikor akarod, hanem ami a papírra le van írva meg esetleg mikor az exed engedi.
2020. febr. 16. 09:43
 27/71 anonim ***** válasza:
56%

Na és az asszonyka félre lépett? Mert senki nem dobja el a gyereke apját egyszerűen azért, mert unja. Van ott más is. Egy kapcsolat megromlása kétemberes meló. De nem is az asszony a lényeg, hanem a gyerek.

Tudod, nekem meg az fura, hogy elvált anyaként a volt férjem engedélye nélkül egy szaros személyi igazolványt nem csináltathatok a gyerekemnek, nem irathatom be az engedélye nélkül egy iskolába és szerintem külföldre sem költözhetnék az engedélye nélkül a gyerekkel. De apuka mehet ahova akar.

2020. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim válasza:
49%

Nem, nem jogos.

Hihetetlen, hogy sokan az apát köpködik, mert hát az ilyen nem apa, hogy tehet ilyet.. Értem, tehát azért mert gyereke született egy később megromlott kapcsolatból, neki már egész hátralévő életét úgy kell élnie, hogy az az exnek és a gyereknek megfeleljen. Felejtse el a saját vágyait, álmait, céljait, neki ezekhez nincs joga, ő megszűnt önálló, felnőtt ember lenni. Ne vicceljunk már! Ti sem gondolhatjátok komolyan, hogy apukának le kéne minden álmáról mondani, a gyerek miatt. Külföldről is lehet ám tartani a kapcsolatot, ott van a Skype, Messenger stb és ha nem a világ végére költöznek, akkor a hazalátogatás sem kell kötelezően évi 2 alkalomban kimerüljön! Persze gondolom, ha anyuka vinné külföldre a gyereket a jobb megélhetés reményében, az nem gond, sőt jól teszi, de apukának ugyanehhez már nincs joga.

Tehát akkor apuka nyugodtan gürizzen itthon éhbérért és akár nélkülözzön is, csak mert itt a gyerek, miközben külföldön a többszörösét is megkereshetné annak, amit itt kap lehetősége lenne egy jobb életre. Ő ezt miért is nem érdemli meg?! Csak mert anno rossz nővel vállalt gyereket? Vicc. Ja és tisztázzuk, csak mert valaki itt bődületes baromságot írt: a láthatatas JOG és NEM kötelezettség, tehát hagyjuk ezt a melledumalast, hogy apukának külföldről is kötelezően 2 hetente látogatást kell biztosítania és neki kell mindent fizetnie, hogy a gyerek kimenjen hozzá minden második héten. Ez nem így működik, szóval ne ferdítsünk.

Sokan úgy csinálnak, mintha azzal, hogy átlépi az országhatárt a kérdező párja, onnantól megszűnik a gyereke, a gyerekének lenni. 🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

Rengeteg családban apuka eleve külföldön dolgozik, nekem is nagyon sok olyan osztálytársam volt, ahol apuka külföldön melózott és csak pár havonta jött haza néhány napra. Mégsem gondolta egyik osztálytársam sem azt, hogy neki nincs apja és nem szereti őt..

Nem csak a gyerekét kell ám nézni, attól mert valaki apa lett még nem szűnik meg férfinak lenni, akinek lehetnek vágyai, céljai.

De akkor gondolom az sem apa és egy utolsó szaralak, aki új családot alapít, hisz az új gyermek elveszi a figyelmet a másiktól...

Sokan el vannak itt tájolva.

2020. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
69%

Meglepődtem a válaszokon,főleg,hogy pl az én lányom csoportjában 22gyerekből 9nek van külföldön az apukája,az én párom is köztük van.

Nem csak elvált szülőknél van ez.Sokszor megy a ribillió ahogy hallom, volt ahol az anyuka nyilvánosan az oviban ordított apukával,hogy adjon több pénzt fizessen be ezt azt.

Szegény apuka utána megszégyenítve sorolta,hogy több állást utasított el amiatt,hogy a gyerek közelében lehessen és gyakran lássa.

Erre most az anyuka az anyagiak miatt alázza.

2020. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
59%

Nem jogos! Mi az, hogy elhagyja a gyerekét meg az ilyen nem apa?! Normálisak itt egyesek?? Mi van, amint kilép Magyarország területéről, onnantól a gyereke megszűnik létezni vagy mi a fene?

Én meg az olyan szülőket utálom, akik elvárnák a másiktól, hogy teljes mértékig mondjanak le a saját vágyaikról és terveikről, perkálják a gyerektartást és kussoljanak, sőt inkább örüljenek hogy nagykegyesen kéthetente találkozhat a gyerekkel. Csak azért mert valakinek befuccsolt a kapcsolata és van belőle egy gyereke, még nem kell mindenét feladni és eldobnia. Bár az is sokat elárul egyes anyákról, hogy lazán elnéznék, hogy a gyerekük apja gürcöljön idehaza 12 óra melóban szarert-húgyért, persze a Gyt-t fizesse akkor is ha éhen hal, miközben külföldön akár a többszörösét is megkereshetné és jobb élete lehetne. Ez az apukát miért is nem illeti meg?

Országon belül is van, hogy anyuka fogja és több száz kmre cipeli a gyereket, de persze az tök rendben van...

Csak mert van egy gyereke, még lehet új élete, akár új családja, tervei stb. Nem kell mindent kukába dobnia! Ráadásul külföldről is lehet ám tartani a kapcsolatot, szünetben kint lehetne a gyerek, néha meg ők jönnek haza látogatóba. Nem lehetetlen ez sem, csak ugye egyszerűbb elvárni a másiktól, hogy úgy pattogjon, ahogy te fütyülsz.

2020. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!