Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akad ki az anyuka...

Jogosan akad ki az anyuka hogy ki akarunk költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Párommal úgy döntöttünk, hogy külföldön szeretnénk élni és dolgozni, ugyanis sok közös tervünk van, családot is szeretnénk és így lenne a legjobb. Viszont van egy kislánya az exétől, aki teljesen kiakadt mikor ezt megtudta. Azóta egyfolytában azon vitatkozik a párommal hogy rossz apa és hogy nem nézi a gyereket, nem is akarja már hogy elhozza, pedig valószínű innentől csak nagyon ritkán fogja látni. Szerintetek igaza van? Végülis a mi életünk
2020. febr. 15. 20:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
51%
Csak azt nem tudom, hogy ha anyuka is kitalálja, hogy attól, hogy elvált ő még nő, vannak vágyai, céljai és ő is úgy dönt, hogy elmegy megvalósítani azokat, akkor mi lesz? A gyerek megy állami gondozásba?
2020. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
64%

Nem azt írta,hogy nem fog vele törődni vagy látogatni ,csak hogy külföldön akar munkát vállalni. Az apukán múlik ha akarja látogatja keresi skypolnak telefonálnak..

Ha nem akar a gyerekkel foglalkozni,akkor hiába van a szomszéd faluban akár.

2020. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
48%
34 Ennél nagyobb baromságot nem is kérdezhettel volna. Most ez komoly?! Miért külföldre gyerekkel nem lehet menni vagy mi?! Nyilván a bíróság anyukának ítélte a gyereket, így vele lakik. Ha anyuka elköltözik, akkor szerinted az az alapértelmezett opció, hogy a gyereket otthagyja a fenébe vagy mi? Ha apánal lenne a gyerek, akkor meg megy az apával. Ez nem egyértelmű??🤦🏽‍♀️
2020. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
@28, #24 vagyok, nem azt mondtam, hogy 2 hetente köteles hazajönni, hanem, hogy ez ma már nem megoldhatatlan, ha vannak fapadosok onnan, ahova megy az apa. Abból indultam ki, hogy fontos számára a láthatás, ha nem akar élni ezzel a joggal, akkor tök mindegy hogy hol lakik.
2020. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
32%
#33 Elvált szülő a másik engedélye nélkül nem viheti külföldre a gyereket.
2020. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
52%
És apuka megadja a támogatást anyukának, hogy anyuka is megvalósíthassa az álmait, céljait? Vagy anyukának le kell mondani a céljairól azért mert gyereke született?
2020. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
46%

Itt már többen írjak hogy álmai céljai??

Azért nem kalandvágyból vagy utazgatni megy el hanem azért hogy dolgozzon!!! 😀

2020. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
94%

Én hasonló helyzetben voltam, én vagyok az anya. Elváltunk, és az új párommal kijöttem Angliába. Itt átlag 2 havonta van kéthetes suliszünet, ezeken a fiam mindig ment az apjához Magyarországra. Akkoriban 15 alatt fapadossal egyedül küldeni nem lehetett (nem tudom, most hogy van), olyankor a British Airwais gépére vettünk jegyet, és ott "adtam fel" a fiamat, ő pedig Ferihegyen átvette. Visszafelé ugyanígy. Egyszer én fizettem a repjegyet, egyszer az exem. Teljesen jól működött a kapcsolattartás. Téli és nyári szünetben pedig hosszabb időre ment Magyarországra, nyaralni is az apjáékkal ment mindig.

Páromnál fordítva van, ő kijött ide, a gyereke az exénél nevelődik Magyarországon. A gyerek többször volt már nálunk, nagy élmény volt neki így velünk kirándulgatni Angliában. Amúgy meg, gyerektartást is többet tud így adni a párom az exének, mivel nagyságrenddel többet keres.

Fog ez működni, nem kell az apát ekézni.

2020. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
47%
Meglepnek a válaszok, talán mindössze pár elfogulatlan, normális írás van. És ezt a sok frusztrált elvált nőt... Persze, hogy a nő nyakán marad a gyerek mindig, ez tudott dolog volt akkor is, amikor szültetek. Egy nő csak úgy vállaljon gyereket, ha bármi körülmények között, egyedül is fel tudja nevelni. Amúgy senkit sem kergettek az asztal körül, hogy szüljön. Ez benne volt a pakliban. Nehogy már most apuka ezért legyen röghöz kötve.
2020. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
45%
A kérdező azt írta, hogy "csak nagyon ritkán fogja látni" az apa a gyereket. Ebből nyilvánvaló, hogy nem azt tervezik, hogy kéthavonta kétheteket tölt vele.
2020. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!