Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket 26 évesen mennyire...

Titeket 26 évesen mennyire támogatnak még a szülők?

Figyelt kérdés
3 éve dolgoztok amúgy.

2020. márc. 20. 10:02
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
79%
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a szüleim vendéglátós és mérnöki pályából kifolyólag mindig tudtak támogatni, sokszor adtak pénzt ha úgy gondolták, hogy kell nekem, pl koliba egyetem mellé kaptam tőlük és azt mondták vegyek ételt. Ekkor voltam 20 éves. Később ez annyiban módosult, hogy az albérletet fizették amikor egyetemre jártam. Emellett akartak még adni de azt már nem fogadtam el, vagy ha igen akkor félretettem, egy nap majd saját lakás lesz belőle. Dolgoztam majdnem végig és soha nem szórtam a pénzt, azért is adták jó szívvel mert tudták, én ugyan nem fogok 1 ruhával se többet venni mint amennyi feltétlen szükséges. A fiatalabb testvérem nagyon szórja a pénzt amikor van neki, így ő kevesebbet kap és jobban figyelnek rá, hogy csak arra kapjon amire muszáj és ami az előrejutását szolgálja az életben pl jogsi, nyelviskola, tandíj. A szüleim nagyon szegények voltak 25-26 évesen ezért támogatnak minket most, hogy ne küszködjünk. Az egyetemen nagyon jól tanulok és jut időm sportolni, barátokra, páromra, mert elég heti 2 napot dolgoznom jelenleg, ez nekik köszönhető és nagyon hálás vagyok érte.
2020. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
73%

#10..

Azért eléggé nagy az átmenet aközött, hogy valaki “csupasz seggre szül” és aközött, hogy a gyereke segge alá rak egy lakást. Tudod, rengeteg minden történhet akár egy nap alatt is, nem hogy még évek alatt. Ha valaki nem tud lakást venni a gyerekének (és ennek millió oka lehet), az nem jelenti azt, hogy nincs semmije és nem tudja tisztességesen felnevelni. Könnyű ítélkezni és pofázni abból a lakásból, amit a szüleid vettek. És nem ez nem irigység, csak szomorú, hogy nem gondolsz a dolgok mögé. Gratulálok..

2020. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
88%
Lakást vettünk, mi fizettük. A szülők egyik részről fél milliót adtak háztartási gépekre, másik részről sokat segítettek a bútorok megvásárlására. Soha nem kértünk, kerünk tőlük, szerencsére jó anyagi körülményeink vannak. Viszont az unokákat havi szinten támogatják anyagilag is (nem nyúlunk hozzá, az a gyerekeké) 2. pelenka, popsitörlő, ruha. De igyekszünk nekik mi is segíteni, egyrészt házimunka, kerti munka, másrészt most mindkét szülőpár laptopot kapott, még asztali számítógépük volt, szerettek volna, viszont maguknak soha nem vették volna meg.
2020. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
34%
Ja és 28, 31 évesek vagyunk. Hitelmentes lakásunk van belvárosban és egy nagy autónk ami szintén hitelmentes. A gyerekeink 1 és 5 évesek.
2020. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
71%
Itthon lakok, és én támogatom, segitem őket.
2020. márc. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
83%

Ha egy szulo megteheti, hogy felnott koraban is tamodassa a gyermeket, akkor miert ne tenne meg. Persze nem elvarhato, hiszen minden keresettel rendelkezo ember legyen onallo is, de ha belefer?!


Ebben inkabb az a kerdes, hogy az ajandekba kapott ertekek, valoban ertekessek-e annak, aki kapja. Büszkeséggel valojaban nem toltheti el az erzes, hiszen kapta es nem megszerezte valamilyen uton modon.

2020. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam el a válaszokat...


Én 22 leszek idén, engem azzal támogtnak hogy itthon lakok és nem kell semmilyen költségbe beszálnom (mivel nehéz szakra járok, nem dolgozom mellette)...


A nővérem évvégén lesz 26, Ő ugyanígy van, csak már dolgozik, rezsibe egyéb költségekbe be kell szállnia.


Akkor van még 28 éves rokonom, aki 8 éve dolgozik, otthon lakik, de semmit nem kell neki fizetni, a szülei vesznek neki mindent. Ruhát, telefont, számítógépet, biciklit.

Azért, hogy tudjon eltenni lakásra...


A szaktársaim között sok az idősebb nálam, a legtöbbnek lakása és autója is van már a családja révén, úgy hogy eddig még nem nagyon dolgoztak soha...

2020. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen kérdéseknél a kommentelők mind 13 éves koruktól már dolgoztak a cukorgyárban, a fizetésük háromnegyedét hazaadták, és 18 éves korukra kocsit meg lakást vettek saját pénzen. :D A valóságban azonban ők mamahotelből kommentelgető negyvenes, életerős emberek, akiknek anyuci takarítja a szobájukat meg viszi le a szemetüket. :)


A 26 évesek nagyrésze még tanul és/vagy dolgozik, pályakezdőként olyan fizetéssel, amiből alig lehet normálisan megélni. A legtöbbjüket valamennyire támogatják a szüleik, de azt, hogy kocsit, lakást vegyenek nekik, azt nagyon kevés szülő tudja megtenni. Az ember örülhet, ha saját magának meg tud venni egy saját lakást, plusz autót, nemhogy még a gyerekének. Mikor a gyerek 26 éves, a szülő még javában a saját lakásának hiteleit fizeti, ez az átlagos. Ennél természetesen vannak jobb és rosszabb helyzetűek is, de kommentek ilyen témában rendszerint valóságtól elrugaszkodottak és nevetségesek.

2020. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
44%
Nálam a támogatás nem azt jelenti, hogy megveszik ezeket helyettem. Viszont tesóm és én kaptunk lakást, nagyon sokat segítettek ezzel nekünk, ezerszer könnyebb így felépíteni az életünket. Kocsit magunknak vettünk és berendezést is
2020. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem támogattak, sőt.
2020. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!