Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket 26 évesen mennyire...

Titeket 26 évesen mennyire támogatnak még a szülők?

Figyelt kérdés
3 éve dolgoztok amúgy.

2020. márc. 20. 10:02
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok nő!

Nem írtam ezt sehol, csak hogy feminista vagyok...

Talán szerinted férfiként nem lehetek az?


És a feminizmusnak mi köze van az emberek anyagi helyzetéhez?

Miért kéne egy feminista nőnek luxus autói legyenek, stb?


Komolyan elvesztettem fonalat, nem értem hogy miket beszélsz.

2020. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
81%

Én 22 éves vagyok, 2 éve dolgozok.


Támogatnak, most, hogy megtehetik, bár nem vagyok rászorulva. Remélhetőleg ezen a szinten leszek 4 év múlva is.


Külön élek albérletben a barátommal, mindent magamnak fizetek, de pl. amikor elkezdtem a jogosítványt Apukám titokban elkezdett pénzt gyűjteni hogy visszafizesse nekem az árát...


Szerintem egy szülőnek jó érzésnek kéne lennie, hogy támogatni tudja a gyerekét, főleg hogy mi pl. sose álltunk úgy anyagilag, ha akartam valami extrát (telefon, új ágy, új szekrény, ruhák) akkor azt 16 éves korom óta kifizettem diákmelóból.

2020. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj itt mindenki nagyszájú valaki , az életben alig alig boldogul aztán mást leugat ha munkával elér valamit! Akinek megteheti a családja h autót , lakást vesz tegye !!! Én akkor is úgy gondolom h ahogy a szüleink gondoskodtak rólunk, amint mi is megtehetjük tegyük meg fordítva is ! Kinek úgy engedi meg a pénz tárcája hogy nyaralni viszi, valakinek annyi van hogy magán segít. És akármennyire hihetetlen én ezt láttam apamtol is hogy 2-3 helyen dolgozott hogy mindenünk meglegyen akkor nekem se kell budos legyen a munka !!! Ha nem is életem végéig így mert nem lehet bírni , addig meg talpra nem áll az ember hogy az alap dolgokat megszerezze !!! Nekem megérte a sok nem alvás, a rengeted tulora mert már most megvan mindenem ami ugylatom sokaknak nincs !
2020. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
33%

32.

Szerintem neked nincs fogalmad, hogy miröl beszelsz.

Itt akkora szajhös vagy nökkel szemben, vajon kint is ekkora szad van ferfiakkal szemben?

Veled nem is vitatkozom, mert nem vagy tisztaban azzal az ostobasagokkal, amiket irogatsz.

2020. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
31%

Én szerencsés vagyok, mert amikor szükség volt rá, támogattak. Egyetemista koromban, ha volt olyan időszak, amikor nem tudtam fizetni az albérletet vagy szobát, segítettek benne.

Mikor nem volt elég pénzem kaucióra, vagy elromlott valami és nem volt elég pénzem fizetni a javítást, abban is segítettek.

Mióta stabil állásom van rendes fizetéssel, ez a segítés családon belül oda-vissza működik. Aki tud, az segít a másikon.

Saját lakásom nincs, autóm sincs, és jogsim sincs.

2020. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
36%

Még csak 24 vagyok, de még mindig támogatnak a szüleim és ez feltehetőleg nem fog változni, amíg nem kezdek el teljes munkaidőben dolgozni. Most fejezem be a 2. diplomámat és utána még egy utolsó, 1 éves mestert szeretnék csinálni külföldön és akkor végleg befejeztem az egyetemet. Az egyetem mellett részmunkaidőben dolgoztam, aminek örültek, de mindig mondták, hogy inkább hagyjam ott és fókuszálják az egyetemre, ha túl sok. Most a járvány miatt pedig konkrétan mondták, hogy inkább mondjak fel, ha nem engednek itthonról dolgozni és majd adnak ők több pénzt.

Nagyon hálás vagyok nekik és szerintem se várható el, hogy ebben a korban ennyi pénzt toljanak a szülők a gyerekbe, de szerintem természetesnek kell lenni valamennyi támogatásnak, ha megtehetik és azt látják, hogy a gyerek is dolgozik/tanul és nem csak élősködik ratjuk. Ezzel együtt nekem az is természetes lenne, hogy nyugdíjas korukban én segítsem ki őket anyagilag, ha megtehetem.

2020. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
86%
Semennyire. Már külön éltem tőlük rég, dolgoztam és tanultam. Nyilván ha olyan helyzetbe kerültem volna, lakhattam volna náluk és nem kellett volna fizetnem semmit. De lakást, autót ilyesmit nyilván nem tudtak venni nekem, ezeket az anyagi lehetőségeik nem engedték meg. De el sem vártam. Úgy neveltek, hogy magam dolgozzak meg azért, amim van.
2020. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
82%
Milyen jó, hogy 25o ezres atlagfizetesek hazájában ennyien tudnak minden gyereknek lakást venni. A gyakorlatban inkább a saját hitelüket fizetik az emberek. Az meg ne legyen mérce, hogy csak az vállaljon gyereket, aki az átlagbér többszörösét keresi. Nonszensz.
2020. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
27%

"Itt akkora szajhös vagy nökkel szemben, vajon kint is ekkora szad van ferfiakkal szemben?"


Te mégis miről beszélsz? Kivel vagyok "szajhös"?

Hogy jön ez az egész dolog a kérdéshez, amiről Te hadoválsz?


Én csak leírtam a véleményem, szerintem Te kettősmércével mérsz, bort iszol és vizet prédikálsz!


Te elköltöztél 20 évesen a barátodhoz, a barátod lakásába, emellett 60 ezerrel támogattak a szüleid.

De azért ítélkezel mások felett, sz#rházinak nevezed azokat akiknek ilyen-olyan elvárásaik vannak a szüleikkel szemben...


Én nem azt mondom, hogy jogosak az ilyen emberek elvárásai, csak hogy Te nem vagy abban a helyzetben, hogy felettük ítélkezz, mert soha nem voltál a helyükben és Te sem önerőből szereztél meg semmit.


Mégis úgy írsz, nintha az, hogy 20 évesen elköltöztél a barátod ingatlanjába, olyan lenne mintha munkával önállóan megteremtettél volna egy lakásravalót.


A valóságban szinte bárki oda költözne a párkapcsolatához, ha lenne rá lehetősége!


Ez semmivel sem különbb cselekeset, mintha a szüleidtől fogadsz el segítséget!


De én sem vitatkozom, a többi kommentedből már tisztább képet kaphattunk a szellemiszintedről!

2020. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
88%

Szüleim nem gazdagok. Becsületes dolgozó emberek. Aházukat is hitelből vették amit becsületesn fizetnek is. Nem tudnak nekem se házat, se kocsit venni, igaz nem is várom el tőlük. De mégis hatalmas segítséget kapok még most is 27 évesen. Otthon élek, nem kell fizetnem semmit nekik. Főznek, mosnak rám, tudok fürdeni, télen van fűtés. Mindent megkapok ingyen. Ők így segítenek. Mondják is: Gyűktsd a pénzt a többivel mi foglalkozunk.. Én már ezért is hálás vagyok. Ha minden jól megy nyáron végre megveszem a saját lakásomat.

27/F

2020. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!