Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket 26 évesen mennyire...

Titeket 26 évesen mennyire támogatnak még a szülők?

Figyelt kérdés
3 éve dolgoztok amúgy.

2020. márc. 20. 10:02
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
80%
Én is úgy gondolom, hogy a szülőség egy életre szól! Azt is gondolom, ha valaki megteheti támogassa a gyerekét! De nem gondolom,hogy miután felnevelte és mindent megtett, hogy a gyermeke eltudjon indulni az életbe,kötelessége lenne anyagilag támogatni egy felnőtt emmbert egy szülőnek! Én is szülő vagyok, abban segítek a gyerekeimnek amiben tudok, de nem azért teszem mert kötelességem, hanem azért,mert szeretem őket!
2020. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
86%
Az elmúlt évtizedekben nagyot változott a világ. Amikor én 26 éves voltam (1971-ben) a diplomás fizetésem az életben maradáshoz is éppen, hogy elég volt (még katonaadót is levontak). Amikor 1 év múlva megszületett a gyerekünk, akkor a szüleink segítsége nélkül sem külön lakásunk nem lett volna, de szó szerint éheztünk volna.
2020. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
31%
Csak most vészhelyzet esetén, mivel a vírus miatt nem tudok a turizmusban dolgozni
2020. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy, mert 143 ezret keresek abból nekik kell adnom a lakhatásért mivel az ö albérletükbe lakok 105 ezret korábban végrehajtásra adtak mert nem tudtam fizetni nekik és van letiltásomígy 12 ezerből élek meg havonta úgy, hogy a szomszédom wi-fi hotspotját kapom, áram csak annyi, hogy feltöltöm a telóm víz, esővíz ha elfogy akkor nyitom meg már két hete.. fütés cserépkályha és a munkahelyemről kapok papírokat amit eltüzelek télen, akkor bérletet sem veszek inkább napi 18 km-t sétálok. Kaját eszek a munkahelyen meg ott iszok a csapból vizet. és havonta 300 forintot tudok félretenni. Szóval nem segítenek, inkább 10 ezerrel emeltek januártól.
2020. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
37%
Már az is támogatás a részükről, ha otthon laksz és nem kell semmit se fizetned a rezsire és kajára. Így tudsz a legjobban megtakarítani pénzt.Amikor eljön az ideje, akkor elő tudod venni a gyűjtött pénzedet.Pl. esküvő vagy külön költözés, albérlet, autó vásárlás stb. Nem egy életen át arra számítani, hogy majd apu, anyu ad. Mérlegelni kell, hogy mennyi a bevételük és hányan élnek abból a bevételből , na és mennyi a kiadásuk. Normális gyermek nem cseszegeti a szüleit pénzért, autóért, lakásért.Ez a legnagyobb önzőség.A mama házát kaptuk meg, mert eltartottuk a nagyit. Ezt átépítettük. Áldozatot kell hozni , ha valaki házat akar.Nem is olyan könnyű.
2020. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
47%

#45. Szóval Te is úgy beszélsz, hogy közben te is kaptál egy házat!

Az megvan, hogy a nagyszülő háza jogilag teljesen a gyereké? Az unoka egy fillért nem kap belőle...

De a Te szüleid neked adták.

És Te elfogadtad.


Azért itt tartassz egy kiselőadást arról, hogy ez nem alap, más ne akarja azt amit Te megkaptál... Mert az felháborító szerinted.

2020. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
84%
26 évesen mentem férjhez,akkor már két éve együtt is éltünk.Nem támogattak semmiben sem,nem is volt miből nekik.
2020. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 Metionin ***** válasza:
80%
Semennyire, 19 éves koromban megszűnt a "támogatás" ami addig is kb. annyiból állt hogy otthon laktam és nem hagytak éhen halni.
2020. márc. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
86%

Az én édesanyám anno kb. 4-5 millióért vett nekem egy felújítandó lakást.

(Persze, nem csak saját pénzéből, az egész család besegített valamennyit, mert egyébként egyáltalán nem vagyunk gazdagok!!)

... Mind a mai napig felújítandó, de még ebben az állapotában is minimum 12 millióért menne, mivel nagyon jó helyen van.


Állta nekem a jogosítványt, illetve eltart, míg nappalin egyetemre járok. Kifejezetten kérte, hogy ne menjek levelezőre, most (még) nem kell dolgoznom...


Én hálás vagyok neki, és ha megöregszik, igyekszem neki a gondoskodást méltóan viszonozni. :)


19F

2020. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
83%

Ja igen, ha gyerekem lenne, igyekezném a lehetőségekhez mérten támogatni.


#49 voltam

2020. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!