Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni otthonról,...

Anyám ki akar dobni otthonról, hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a 20 éves Martin vagyok. Úgy tűnik a történetem végére értem, köszönöm szépen az eddigi támogatásokat, de ennyi volt. Azért kiírom, hátha tudtok segíteni evvel.

Nagy stressz van itthon a karantén eleje óta, főleg az online oktatás kicsinál minket. Napok óta azt hallgatom, hogy ki leszek tagadva, mehetek világgá. A lényeg, amíg én kint levegőztem addig húgom akkorát vert anyám kezére, hogy valószínűleg megrepedt vagy eltörhetett. Anyám a padlón feküdt kezében a fájdalomcsillapítókrémmel, ami ilyen ázsiai szuperkenőcs. Majd amikor bejöttem a lakásba, láttam a tragédiát. Szaladtam megverni húgomat, de ő egy ceruzát állított az alkaromba, azóta is brutálisan fáj és anyám keze is fáj. A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt, elég hogy a szomszédok végighallgatták ezt az 1 órás cirkuszt és nem hívnak rendőrt (amúgy soha nem hívnak, pedig rendesen áthallatszik panelban). Közelít a 10 éves húgom súlya anyáméhoz (már rég 80 kiló körül mozog húgom) és mostmár egyre gyakrabb hoy fizikálisan megtámadja anyámat egyre brutálisabban. A pulzusom 300-on ver minden nap, mert a hangja is fülsüketítő már húgomnak, minden ellen tiltakozik és üt. Mivel vállalom a kockázatot, hogy kitesznek, így kiírtam a kérdést, össz vagyonom 20 ezer forint, azzal hátha elélek az utcán pár napig, ha kitesznek ezután. Dolgozni nem dolgzom, egyetemista vagyok. De mit tegyek, hogy ne dobjon ki anyám és a helyzetet tudjam javítani?



2020. ápr. 29. 18:35
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/159 anonim ***** válasza:
89%

#149


Oh shit, here we go again...


Ha annyira nem pálya a koli (most nyilván nem, de a kolival kapcs. nyivákolásod még a boldog koronamentes békeidőkben volt), akkor mégis mit kezdesz magaddal majd egyetem után, amikor meg Már nem lesz lehetőséged kolira?


Azt állítottad, hogy téged csak áthúztak a szaktársaid, külön trollkérdéseket is tettél fel ezzel kapcsolatban, ahol a kilétedet persze titkoltad, aztán valahogy kiderült, hogy a mérnökinfós (? asszem oda jársz, de tök mindegy is) kérdéseket is te tetted fel.


Nulla szakmai tudással, nulla munkatapasztalattal mégis mit gondolsz, hogy fogsz tudni elköltözni?


Ki fog neked annyit fizetni, hogy egyedül, akár csak egy szobát bérelve, megélj? Elárulom, senki.


Ahhoz valamit le kéne tenni az asztalra, vagy igenis, elmenni kulimunkázni, hogy addig is, amíg szakmailag fejleszted magad, gyűjts egy kis kezdőtőkét. De nem, nem ezt teszed, azt pedig nem fogod fel (amit persze értek, nehéz az önkritika), hogy értelmes, nem kulimunkát hirdető munkáltató, értelmes munkahelyre téged nem fog felvenni.


Eleve a frizurádon kicsit kéne állítani (igen, tudom a nevedet, és a FB profilképedet is láttam), elegánsabban megjelenni, szakmai tudást szerezni, pszichológushoz elmenni, angoltudást fejleszteni.


Ehhez mind pénz kell, amihez munka kell, de értelmes, szakmai munkát nem kapsz, maradna a kulimunka, ami meg... büdös neked. Nyugodt lehetsz, én is raktáros, illetve árufeltöltő voltam évekig, és az akkor megkeresett pénz az elmúlt 1-2 évben nagyon jól jött.


Kicsit vegyél vissza magadból Martin!

2021. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/159 anonim ***** válasza:
26%

Most is csak anyádra hárítasz, elismered, hogy együtt csesztettétek a húgod, te a feladatodnak érezted előtte, hogy mondogassad neki, most meg már anyád kérlelt rá te meg szegény kényszerítve voltál rá? Anyád lehet, hogy apa szerepbe rak, de te vállalod el, és tolod túl a dolgot! Egy videódban sem anyukád mondta, hogy kérd számon, te csak állsz az ajtóban és cseszteted, amíg nem robban, és még te kiabálsz anyádnak, hogy miket mondd a húgod. Egyáltalán nem az látszik(a korábbi írásaidból sem), amit itt előadsz, hogy anyukád kényszerít ebbe bele. Az látszik, és eddig az írásodig arról volt szó, hogy téged zavar és te(szerinted) a húgod érdekében cseszteted őt, amit anyukád jóváhagy, sőt, még ő védi be a húgod, mikor neked elszáll az agyad és megvernéd, hogy ne nyúlj hozzá, nem engedi megütni őt neked!


Ezeket te írtad, te vetted fel, korábban nem volt szó arról, hogy anyukád másodtisztje vagy, vagy pót(rossz)apa!


Az ilyenek, mint te(akiknek komoly személyiségzavaruk van), sosincsenek tudatában annak, hogy ők a rosszfiúk, pont mint te, minden oldalról igazolást keresnek, hogy ők az áldozatok! Mondd milyen áldozathibáztatásról beszélsz, amikor te kajtatod fel a húgod, te kezdeményezed a párbeszédeket, te dirigálsz és alázod meg őt? Hol lennél te az áldozat?? Nézzed már vissza a videóidat! Te vagy az agresszor, a tesó meg nem bírja és kiakad, gyakran már attól, ha a közelébe kerülsz és csendben nézed, videózod. Bárki ugyanúgy reagálna, csak még el is verne rendesen téged..


Javaslom nézd meg a " a tett" című minisorozatot, folyton az az anya jut rólad eszembe, mindenkit bolondnak állítasz be, hárítod a felelősséget, de azért híreszteled a sztoridat, magadra hivatkozol olyan helyeken, ahol nem lényeges, csak hogy megismerjék a sztorid, sajnálkozol, kibúvót keresel, és az elhallgatott infókat meg úgy kell kiszedegetni hátulról..ne fogad be a kolis közösség sem, nem tudod tagadni amiket írtál, hogy az életed féltetted ott. Marhaság, utált egy rakás random ember és szerinted bennük van a hiba?:D


Komoly pszichés rendellenességed van, veszélyes vagy másokra. Nem csak fizikailag, lelkileg is.


Anyukád sincs rendben, de a húgod biztosan normális, mert őt elfogadják a közösségében, felismeri, hogy nem normális, ahogy bánnak vele és frusztrálja, kikészíti a helyzet, de nem tud hova menekülni, csak a gépes játékba.


Te bárhova mehetnél, de önként maradsz a helyzetben, mert neked bejön, élvezed, hogy másokat alázol, hogy anyád királyként kezel, ingyen van..


Undorító az egész.

2021. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/159 A kérdező kommentje:

#151 Egyszerű. Egyetem után tudok vállalni főállást. Abból pedig tudok elköltözni. De együtt a kettő nem megy jelenleg. Vagy egyetem, vagy munka.

Ha végzek is az egyetemmel, nulla tudással, akkor is lesz valami munka. Nem feltétlen infós állás, de valami biztos lesz, ami nekem is megfelel és nem teljesen kulimunka.

Tessék? A megjeleneésemet fikázod egy facebook profilkép alapján? Ez igen. Csak mondom, hogy ott másnaposan túráztunk a természetben, nem a frizurámmal voltam elfoglalva.

Visszavennék, ha nem írtak volna előtted olyan sok marhaságot.

2021. júl. 13. 20:13
 154/159 A kérdező kommentje:

#152 Nem vagyok agresszor, akármit is mondasz. Ők bizony az agresszorok a 0-24 üvöltésükkel. Egy idő után az ember nem bírja tovább sajnos, mert bizony rajtam csapódik le a veszekedés és így vonódom bele. Lehet te azt látod, hogy én kezdeményezek, de ez koránt sincs így. Nem vagyok rosszfiú, sőt, pont ellenkezőleg, a jófiú vagyok.

"Marhaság, utált egy rakás random ember és szerinted bennük van a hiba?:D" Nem csak hiszem, tudom hogy bennük volt a hiba. Tény.

"Komoly pszichés rendellenességed van, veszélyes vagy másokra. Nem csak fizikailag, lelkileg is." Légynek sem ártok, sosem tettem, nem is fogok. Hamis vádakat állítasz.

"Te bárhova mehetnél, de önként maradsz a helyzetben, mert neked bejön, élvezed, hogy másokat alázol, hogy anyád királyként kezel, ingyen van.." Nem élvezem, sőt rühellem a helyzetet. A kényszer tart itt. Sajnos.

Így van undorító az egész helyzet, de nem miattam. És az is undorító, amiket írogatsz.

2021. júl. 13. 20:24
 155/159 anonim ***** válasza:
22%

Valaki kérdezett, hogy láttam-e a videókat... láttam jópár videót meg a korábbi kérdések közül is olvastam, nekem ebből ezek jöttek le:


-A két testvér egyáltalán nem a korának megfelelően, hanem mindketten igen kicsi gyermekekként viselkednek. A kislány nem tudja szavakkal kifejezni magát, vagy nem tud uralkodni magán, ezért "hisztizik" mint egy ovis. A báty pedig toporog a sarokban mint egy kisiskolás. Esélyes hogy egyszerűen csak gyerekszerepben vannak tartva (ami tipikusan agyonkényeztetés által szokott kialakulni) és mindketten hamar kivirulnának, ha megváltozna a családi dinamika és koruknak megfelelően lennének velük szemben az elvárások - és meg is lennének tanítva előtte korukhoz méltón viselkedni. Például a versolvasásnál a kislány meg lenne dícsérve mindig amikor jól csinálja /akár soronként/, a srác meg szimplán békén lenne hagyva és általában ő lenne a "nagy és okos báty".

- Édesanyjuk nagyon kétségbe van esve. Érezni hogy a legjobb anyuka akar lenni a Földön, de annyira görcsösen akarja, hogy kb. emiatt nem sikerül neki. Olyan mintha rettegne valamitől.

-alapvetően mindhárman szeretik egymást, csak nem tudják hogyan kell viselkedni egymással, nem tudják hogy hogyan kell viselkedni saját koruknek megfelelően


Ezért mondom azt hogy szerintem klinikailag semmiféle kórkép nincs egyiküknél sem, nem az agyuk beteg, hanem kollektíven szereptévesztésben vannak. Az anya nem tudja pontosan hogyan kell jó anyának lenni, csak úgy nagyjából sejti és keményen próbálkozik. A gyerekek ebből kifolyólag meg nem tudják hogy milyennek kell lenni... A szabályok ugyanis nem pontosak, és nem megbíhatóak. A kislánynak még mindig minden egyes fürdés egy új küzdelem, nem lett belőle számára szabály (rutin). Remélem így már érthető.



Még egy gondolat: természetesen az lenne a logikus, hogy a kérdező mindenképpen el akarjon költözni és ennek érdekében természetesen egy ember bevállalna kulimunkát is. Kérdező ráadásul már így diplomához közel esélyesen találna szakmai gyakornoki/diákmunkát is... itt szerintem fő elakadás, hogy ő igazából legbelül "gyerek" és a gyerekek nem szoktak dolgozni. Értsd: ha dolgozna, esélyesen nem tudná szabadon elkölteni a pénzét, valamilyen módon a családi kasszába kerülne mert pl megsajnálja őket, vagy csak megmondják neki hogy te is itt élsz, fizess vagy akármi. Vagy ha albiznaq, erőszaknak élné meg az albi fizetését (tipik gyerek dolog - mert lássuk be, tényleg igazságtalan valahol. csak ugye felnőttek pragmatikusabbak ennél...). Tehát szerintem nem érzi/hiszi azt hogy a munkával annyira előrébb lenne és fél is a változástól, és EZÉRT nem dolgozik még.



Amúgy azért okoskodom ide ezeket, mert meggyőződésem, hogy itt el lehetne simítani a bajokat, és hogy alapvetően csak két dolgot kéne tenni:


1. Az anyát valaki számára is hiteles személynek meg kellene nyugtatnia, átsegítenie azon a problémán amivel állóháborút vív és ami miatt nem tud "magabiztos szülő" lenni

2. a gyerekeknek a megnyugodott anyukájukkal együtt kell felépíteni az új életüket és gyorsított tempbóban végigmenni azokon a szakaszokon amik eddig kimaradtak nekik.

2021. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/159 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekszerepben? Komolyan azt hiszed, hogy a földön azért nincsenek másoknál ilyenek otthon, mert mindenki csodás anya?


A srác már ki lett rakva koliba, nem tudott beilleszkedni, szerinted azért, mert nagyon gyerek?? Szerinted egy gyerek dirigál a tesójának és utasítgatja megmondva mit csináljon? Melyikből veszed le, hogy jó anya akar lenni? Abból ,hogy nem hagyja a 10 évest meg a 20 évest összeverekedni?

2021. júl. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/159 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyjuk már... Martin nem szent, de nehogy már az anya egy ártatlan áldozat legyen, akit csak egy hajszál választ el a mintaanyaságtól. Nem való neki gyerek, ez süt róla.
2021. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/159 anonim ***** válasza:
87%

#157


Mindháromnak elmegyógyban lenne a helye.

2021. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/159 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan!
2021. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!