Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni otthonról,...

Anyám ki akar dobni otthonról, hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a 20 éves Martin vagyok. Úgy tűnik a történetem végére értem, köszönöm szépen az eddigi támogatásokat, de ennyi volt. Azért kiírom, hátha tudtok segíteni evvel.

Nagy stressz van itthon a karantén eleje óta, főleg az online oktatás kicsinál minket. Napok óta azt hallgatom, hogy ki leszek tagadva, mehetek világgá. A lényeg, amíg én kint levegőztem addig húgom akkorát vert anyám kezére, hogy valószínűleg megrepedt vagy eltörhetett. Anyám a padlón feküdt kezében a fájdalomcsillapítókrémmel, ami ilyen ázsiai szuperkenőcs. Majd amikor bejöttem a lakásba, láttam a tragédiát. Szaladtam megverni húgomat, de ő egy ceruzát állított az alkaromba, azóta is brutálisan fáj és anyám keze is fáj. A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt, elég hogy a szomszédok végighallgatták ezt az 1 órás cirkuszt és nem hívnak rendőrt (amúgy soha nem hívnak, pedig rendesen áthallatszik panelban). Közelít a 10 éves húgom súlya anyáméhoz (már rég 80 kiló körül mozog húgom) és mostmár egyre gyakrabb hoy fizikálisan megtámadja anyámat egyre brutálisabban. A pulzusom 300-on ver minden nap, mert a hangja is fülsüketítő már húgomnak, minden ellen tiltakozik és üt. Mivel vállalom a kockázatot, hogy kitesznek, így kiírtam a kérdést, össz vagyonom 20 ezer forint, azzal hátha elélek az utcán pár napig, ha kitesznek ezután. Dolgozni nem dolgzom, egyetemista vagyok. De mit tegyek, hogy ne dobjon ki anyám és a helyzetet tudjam javítani?



2020. ápr. 29. 18:35
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/159 anonim ***** válasza:
95%

Kolesz lenne jó. A tapasztalatod miatt inkább egy megosztott albérlet, szobabérlés.

Diákmunkák közül nem sok rugalmas van. Kiskereskedelembe lehet menni meg gyorséttermekbe. Nyarat ha végig tudod dolgozni, 12 órázásokkal, akkor kicsit megszeded magad, és fogsz tudni bérelni. Utána suli mellett brutálnehéz lesz, de a tesód és anyud mellett mégnehezebb!! Azt is vedd figyelembe.


Szóval nem neked kell lenni a felnőttnek, nem neked kell nevelned a tesódat. Ez nem egy 20 éves feladata. Jól teszed, ha elmész.

2020. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/159 anonim ***** válasza:
12%

Mostmár barátai sincsenek annyira? A suliban is csak megtűrik és szekálják?


Végigolvastam újra mindent, azt írod mindenhol máshol kedves. Egy 80 kilós 10 évest az a csoda, ha nem szekálnak a súlya miatt NÉHA. Rendes mindenkivel, csak veletek nem! Továbbra is ugyanazt gondolom, direkt rosszabb színben tünteted fel a húgodat, kivonod a saját szerepetek a viselkedéséből, a tiédet főleg, de anyádét is, mert az néha összefog veled a tesód ellen.


Költözz el, vagy költözzön a tesód apádhoz, ti meg majd jól kibeszélhetitek őt anyukáddal.


Az én anyám is kedvesnek “látszik”, sokáig azt hittem gyerekként, hogy az, anyaként esett le, hogy egy magát mártírnak beállító ( nem fizikai, lelki) bántalmazó személy. Nem csoda, hogy a tesóm annyiszor próbálta megverni, idősebben, hasonló helyzetben könnyebb rálátni, máshogy nem tudott védekezni ellene, olyankor legalább csendben maradt.


Te sem vagy rendben és anyád sem, mondjuk legalàbb anyukád nagyon nehéz helyzete mentség, neked meg nagyon max annyi, hogy fiatal felnőtt vagy, csak otthoni élettapasztalattal.



Az egyikőtök költözzön apádhoz!

2020. máj. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/159 anonim ***** válasza:
100%

A tesód hogyan viselkedik/viselkedett az online órak közben?


A helyzetet javítani nem tudod mert a húgod kicsapongásai nem racionálisak, valószínűleg mert beteg és kezeltetni kéne. Anyádat nem fogod tudni meggyőzni, mert makacs/szorong/ő is beteg. A költözést halogatni a nyugalmad megőrzésével tudod: hagyd, hogy anyádnak menjen a testvéred, ha neked jönne csendben próbálj anyádhoz menni, vagy adj valamit a tesódnak amitől átmenetileg lehiggad. Kaptál tőlem privátot, de gondoltam válaszolok itt is, hátha van valakinek hasonló "családi problémája".

2020. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/159 anonim ***** válasza:
88%
Huh, 54%os. Az a sotetseg ami a te fejedben lakozik, az egyszeruen emberi esszel felfoghatatlan. Nem latod, hogy nem normalis amit a kislany muvel? Es akkor meg ot kell sajnalni? Nem lett megnevelve, ez teny. De amiket te ide leirtal, komolyan mondom, ah szavakkal leirhatatlan amit gondolok...
2020. máj. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/159 anonim ***** válasza:
46%

Te is ezt csinálnád, ha így bánnának veled, az egyetlen ember, akire szàmíthatnál, gúnyol és kritizál, lekezel és nem hallgat meg, meg sem véd, ha a testvéred csinálja ugyanezeket veled.


Éveken át egy kisgyerekkel, pedig egy felnőttet is kikészítene a fele is! Mellé a szülei válásának elviselése, az anyagi gondok passzív átélése és az anya-felnőtt gyerek kapcsolati problèma elviselése. Ez rettenetes teher egy egészséges felnőttnek is, aki csak időnként kényszerül átélni, de ez a kisgyerek ebben él! Ahol az anyja a felnőtt tesójával kamerát dug a fenekébe, hogy mikor csinál valamit, amivel nyilvánosan megszégyenítheti, mikor piszkálhatják, mikor szövetkezhetnek - “na mikor csinál megint valami rosszat” egy kisgyerek ellen. És nincs ott senki, aki segítene, sosincs változás, csak suliban szabadul ebből, ahol elég jól viselkedik, szeretik, vannak barátai.


Zsákutca teljesen, elszökni nem tud, iskolában rendesek vele, úgy tömi szerencsétlen magába az ételt, amennyire hiányzik neki a szeretet és megértés otthon, egyszerűen szegény lánynak nincs kiútja, a családja felörli az ép eszét.


Még az anyjával össze tudná hozni őket a kényszer, ha egymásra lennének utalva, akkor jobb lehetne, de ehhez a felnőtt gyereknek le kellene lépnie a mérgező hatásával együtt.


A legjobb talán az apa lenne, ha lenne normális kapcsolata a kisgyerekével, mert szerintem jelenleg kb egy idegenhez költözne a gyerek, annyira nem szoros a kapcsolatuk.


Kicsit képzeld már magad a kisgyerek helyébe! Képzeld el, hogy ez megy évek óta, abban nőttél fel, hogy mindig te vagy a rossz, a hibás, a bűnbak, a felnőtt tesód riválisként tekint rád és ott aláz meg és szövetkezne a szüleiddel ellened, ahogy tud. Hogy téged okol minden rosszért nyíltan. Hogy meg akar verni és a szüleid alig tesznek valamit! Hogy senkivel nem tudsz beszélni, ki vagy közösítve otthon. Hogy azt mondják veled van gond, de te nagyon szépen viselkedsz minden más közegben, csak otthon nem, és nem érted miért nem szeret a családod, mikor a katika meg a janika és a tanítónéni is szeret. Hogy ott jobban érzed magad, mint otthon és emiatt rémesen lelkiismeret furdalásod van. Hogy senki sem segít, ha bajod van. Hogy próbálsz úgy tenni, mintha ott se lennél, csak ne legyen konfliktus, játszol a gépeden, akár a barátaiddal, de akkor sem hagynak, piszkálnak és megaláznak, pedig te csak el akarsz tűnni, mintha otthon se lennél..


Hogy van egy csomó letagadott rész is nyilván, mert az mindig van.


Annak a gyereknek csak annyi szeretet kellene, mint amit a random suliban random gyerekektől és a tanártól megkap, máris úgy viselkedne, mint otthon.


Nekem problémás gyerekem van, ha csak egy közegben van gond úgy, hogy a környezetek hasonlítanak, akkor az környezeti hatás.


Mindkettő zárt hely(suli zsúfoltabb), mindkettőben emberek vannak(suliban több), mindkettőben szabályok vannak(suliban több)..


Ha gond volna a gyerekkel, akár csak pici is, a nehezebb helyzetben jönne elő, ami egyértelműen a suli, nem otthon, ahol a legtöbb esetben gyerekjáték létezni, mert van, aki feltétel nélkül szeret, van saját elvonulós kuckód, alig van szabály és tennivaló, plusz azt ismered, nem új helyzet.


Én annyira várom az érvelést, miért van gond a gyerekkel, azon kívül, hogy sikít ahelyett, hogy vitatkozna, de egy frusztrált élethelyzetben nagyon nehéz megfogamazni az érzéseid akkor is, ha felnőtt vagy, ha meg gyerek, pláne az. Ha meg folyamatosan megaláztak és vesztettél vitában, már el se akarod mondani, mit érzel, akkor normális, hogy nem vitatkozva, szavakkal adod ki a frusztrációt, mert valahogy muszáj.


Oviban gyógyped módszerrel alkalmazzák nem beszélő/nem jól beszélő kisgyerekeknél, hogy üvöltsenek, megkönnyebbülnek tőle, azt hiszem felnőtteknek is van ilyen feszültségoldó terápia. Működik, mi is azért emeljük fel a hangunk, ha bajunk van, mert így egy darab kijön belőlünk a frusztrációból.

2020. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/159 A kérdező kommentje:
Nahát pakolhatok. Talán az utc, talán nyugodtabb életem lesz. Elég későn feküdtem le, ezért délig aludtam, vagyis aludtam volna,ha ők 9-től kezdve nem kezdenek el matekotni. 9-től délig visítottak, sikoltoztak maximum hangerőn, olyan hangtípusban, olyan frekvencián, ami után mindenkinek kiugrik az összes idege a lábából, a szíve a helyéről és egyből hányni menne, vagy kiugrana az ablakból. A szomszédok is átszóltak, falon keresztül átordítottak így kellemes vasárnap, hogy kussoljanak. 3 óráig bírtam az ágyban ezt hallgatni, majd hirtelen felindulásból jól elpüföltem a gyereket. Anyám visszapüfölt engem, de erre csak olyan hangosan üvöltöttem, hogy szerintem 4 emelettel felettünk is meghallották, ahol a közös képviselő is van. Ilyen hangot életemben nem adtam ki, ami ennyire hangos volt. Közben ezen a hangerőn üvöltöttem hogy "Féreg szomszédok hívjátok már ki a rendőrőket, gyerünk mááár". Vagy valami ilyesmi, teljesen bekattant voltam, olyan valaki akit a zártosztályon se tudnának kezelni. Elég is volt ez anyámnak, holnap csomagolhatok is. Rendőrök nem jöttek, valamit hallottam beszélgetni az egyik szomszédot, de nem biztos hogy rendőrrel beszélt. Az biztos hogy erről beszélt, mert kivettem a szomszéd és az őrült szót. Hát ennyi...
2020. máj. 17. 13:08
 77/159 anonim ***** válasza:
93%

Martin, ne viccelj már!

20 éves vagy, hogy ver el az anyád? Ne üss vissza, csak védekezz! Fogd le, bármi!

Oda vagy bejelentve. Mire hivatalos úton kiteszi a szűröd, addigra elvonul a vírus, ismét lesznek kollégiumok. Jelentkezz másik egyetemre, ha kell, pótjelentkezéssel! Igényelj szociális támogatást az önkormányzattól, egyetemtől, és rokontartást a szüleidtől! Kollégiumban el lehet élni így tanulmányi és közösségi ösztöndíjjal.

A húgod az ő gondjuk, nem a tiéd. Ők b@szták el a nevelését, ők kényeztették el ezt a kiscsajt, majd megoldják. Fenyegesd meg anyád, hogy szólsz a gyámügynek, ha nem kezeli a helyzetet!

2020. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/159 A kérdező kommentje:
Nem vert el anyá csak visszaütött. Otthagytam utána. Másik egyetemre nem jelentkezek de akkor a kollégiumot megpróbálom. Ha tanulmányit nem is, de szociális ösztöndíjra pályázok. Nem azért támadtam rá mert érdekel húgom, hanem mert 3 órán át tartó visongást már nem bírtam. Már megfenyegettem a gyámüggyel, ezért is akarnak engem holnaptól kirakni.
2020. máj. 17. 14:59
 79/159 anonim ***** válasza:
13%
Jézusom, te idegbeteg vagy. Kezeltesd magad, minél előbb!
2020. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/159 anonim ***** válasza:
87%
2020. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!