Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám ki akar dobni otthonról,...

Anyám ki akar dobni otthonról, hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a 20 éves Martin vagyok. Úgy tűnik a történetem végére értem, köszönöm szépen az eddigi támogatásokat, de ennyi volt. Azért kiírom, hátha tudtok segíteni evvel.

Nagy stressz van itthon a karantén eleje óta, főleg az online oktatás kicsinál minket. Napok óta azt hallgatom, hogy ki leszek tagadva, mehetek világgá. A lényeg, amíg én kint levegőztem addig húgom akkorát vert anyám kezére, hogy valószínűleg megrepedt vagy eltörhetett. Anyám a padlón feküdt kezében a fájdalomcsillapítókrémmel, ami ilyen ázsiai szuperkenőcs. Majd amikor bejöttem a lakásba, láttam a tragédiát. Szaladtam megverni húgomat, de ő egy ceruzát állított az alkaromba, azóta is brutálisan fáj és anyám keze is fáj. A lényeg hogy anyám megtagadta hogy mentőt hívjak vagy hívjam apámat, és ő erre üvöltve kiabált velem, hogy kiteszi a szűrömet ha elveszik a gyereket tőlem. Lelki terrort kaptam ma is, hogy csomagolhatok, ha bárhova kimerem tenni a történteket vagy bárki megtudja mi történt, elég hogy a szomszédok végighallgatták ezt az 1 órás cirkuszt és nem hívnak rendőrt (amúgy soha nem hívnak, pedig rendesen áthallatszik panelban). Közelít a 10 éves húgom súlya anyáméhoz (már rég 80 kiló körül mozog húgom) és mostmár egyre gyakrabb hoy fizikálisan megtámadja anyámat egyre brutálisabban. A pulzusom 300-on ver minden nap, mert a hangja is fülsüketítő már húgomnak, minden ellen tiltakozik és üt. Mivel vállalom a kockázatot, hogy kitesznek, így kiírtam a kérdést, össz vagyonom 20 ezer forint, azzal hátha elélek az utcán pár napig, ha kitesznek ezután. Dolgozni nem dolgzom, egyetemista vagyok. De mit tegyek, hogy ne dobjon ki anyám és a helyzetet tudjam javítani?



2020. ápr. 29. 18:35
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/159 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
Kollégiumba vagy lakótársak közé kell költöznöd, akár azon az áron is, hogy egyetemet váltasz, átmész levelezőre, elmész dolgozni. Ezt LEHET. Ha nem teszed, akkor NEM AKAROD.
2020. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/159 anonim ***** válasza:
11%

Egy kisgyereknek nem kell szégyellnie magát semmi miatt, ugyanis NEM TARTOZIK FELELŐSÉGGEL A TETTEIÉRT.


Levideózta és feltöltötte felnőttként az általa(és az anyja által) lelkileg bántalmazott, számítógépfüggő gyerek érzelemkitöréseit.


Anyuka egy nehéz helyzetben van, most vált, eltartja egyedül a felnőtt gyerekét és a kisgyerekét is. Ez embertpróbáló, pláne, hogyha a kisgyerek függő(vagy baja van). Millió ilyen van, más gyerektelenül a válásba is beleroppan, nem hogy így.


A felnőtt sajàt maga miatt szenved, a gyerek nem! Ebben más martin és a huga, ráadásul az a szerencsétlen gyerek hozzá se szól, martin jelenti és kommentálja hangosan a seggében egy telefonnal kamerázva, hogy miket csinál, amihez az anyja aszisztál. Ez olyan szinten megalázó, megszégyenítő, PROVOKÁLÓ, hogy normàlis emberek jelentenék zaklatásért, én biztosan, ha az én fejembe tolná a kamerát és kibeszélne, hogy épp mit csinàlok, majd rajtam szórakozna a haverjával, aki partner ebben. Még rosszabb, ha rangsorban én vagyok alul, tehát a nagyfőnök meg a kisfőnök szórakozik egy beosztotton, mint itt, ebben a példában. A legtöbb ember meg kapásból megverné, ha ezt az utcán csinálná, nem merné, mert tudja, hogy nem normális. Ennél jobban kiszolgáltatott gyerekként ezt nem lehet lereagálni, hisz akinek szólhatna, az partner ebben, szerintem sosem védte meg a felnőtt gyerektől az anyja szóban, én is ordítanék és bezárkóznék, ahogy azt a gyerek tette.


Persze, hogy az anya felelőssége, de ő nehéz helyzetben van(válás, egyedüli gyereknevelés, gondolom anyagi gondok, ha csak panelra futotta) a “legkönnyebb” itt az egyik bántamazó felnőttnek, aki a Martin, illetve nem is, az apának, aki hol a fenében van??


Menj apádhoz lakni, vagy vissza a koleszba, rohadtul egy szót se szólj a kisgyerekhez, a videóban folyamatosan bántod és megalázod és PROVOKÁLOD! Miattad ilyen! És anyád miatt, aki ebben partner.


Ha beteg lenne, nem tudná megjátszani magát a suliban(adhds, auti nem tudja), értelmi sérülést hamar észrevesznek, ha pedig szociopata, nem lennének érzelemkitörései, és nem látszana áldozatnak, ott te üvöltenél, nem ő. Borderline meg hasonlók kijönnének a suliban is, nem lennének barátai akkor, ráadásul ez csak tinédzserkortól létező diagnózis.


Ez egy egészséges gyerek, ha jobban belegondol az ember, csak függő és zaklatják, provokálják, megalázzák folyamatosan. Az elején én is hajlottam a betegre, de a videók alapján teljesen egészégesnek látszik, kezdetben nyugodt, nincs semmilyen kényszeres, tikkes dolga, nem beszél, nem pörög, halál nyugton van. Egyszerűen függő és zaklatják, ezt pedig szavakkal nem tudja lereagálni. Még csak nem is tűnik túlreagálásnak, brutális amit leművelsz ezzel a videózással. Gondolom azért függ,

mert ott legalább senki sem piszkálja.


Ha valami szeretet maradt benned, menj el a kisgyerek közeléből, plusz minden egyetemen van szociális segítségnyújtás, ingyenes pszichológusi tanácsadás, ha téged felnőttként kivet a közösséged, akkor veled van a gond(azok alapján ahogy a gyerekkel viselkedsz, meg amit írsz, biztosan), fognak ingyen segíteni neked a legrosszabb egyetemen is van ilyen, kötelező!


Költözz apádhoz!

2020. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/159 anonim ***** válasza:
98%

Anyád nem fog változni, a hugod nem fog változni. Nyílván az ideális helyzet az lenne, hogy nyugalomban a családi házban, elvégzed az egyetemet. De mivel az élet kegyetlen, nem mindig áll elő az ideális helyzet. Nem vagy egyedül, sokan vannak akik szintén választás elé kerülnek, hogy mi a fontosabb.


Felnőtt ember vagy, és most te is választás elé kerültél. Mi a fontosabb? Az, hogy nyugalomban végzed el az egyetemet, de majd később, vagy hogy most végezd el, de rámenjen a testi lelki épséged?


Mindenki magának hülye. Anyádnak ez a helyzet megfelel, akkor lelke rajta, csinálja. Te pedig állj a sarkára, és oldd meg a problémádat. Nem vagy már gyerek, ne várd, hogy mindent más oldjon meg helyetted.


Keress lakást, keress munkát, költözz el, és éld végre nyugodtan, boldogan egyedül az életedet. Ha pedig rendbe raktad az életedet minden tekintetben, lelkileg is, akkor fogsz találni magad mellé egy társat, akivel együtt minden könnyebb lesz. Az egyetem is.


Sok sikert. Ne feledd, egy életed van, és csakis kizárólag rajtad múlik mit kezdesz vele. Csak te tudod elrontani, és megjavítani is.

2020. ápr. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/159 A kérdező kommentje:
Kedves 62, fogalmad nincs miről beszélsz. Igen, függő, de mindenen felüli. A számítógépen kívül nem akar csinálni semmit! Hetente max kétszer zuhanyzik, magától el sem menne soha! Aludni magától hajnali 2-kor se menne el! Leckét anyám csinálja meg neki, mert ő aztán hozzá nem nyúl. Minden felett a számítógép van és persze, hogy szeretnénk ha az alap dolgokat megtenné. De nem teszi meg, egyszer rászólunk, egyből agresszív és meg akar minket gyilkolni meg öngyilkosságot kiabál, hogy ő megöli magát, meg az intézetben jobb helye lenne. pedig csak anya egyszer rászólt, hogy menjen el zuhanyozni. Minden zuhanyzás egy sátánista rituálé. Valaki megsérül, vagy ő vagy anyám vagy én és a zuhanykabin ajtaja is tönkrement már nemegyszer emiatt. Egyáltalán nem nyugodt gyerek, köze nincs hozzá.
2020. ápr. 30. 15:47
 65/159 A kérdező kommentje:
Köszönöm 63-as :)
2020. ápr. 30. 15:48
 66/159 anonim ***** válasza:
13%

Veletek nem, másokkal igen.


Egyszer is el lett mondva neki bármi kedvesen, aggódva, támogatva?

Nem rá kell szólni, meg kell értenie, hogyha nem mossa meg magàt alul, akkor elfertőződik a nemiszerve, iszonyat lázas betegségeket szedhet össze, amihez kúpot kell majd feldugdosnia, meg járhat a kórház gyermeknőgyógyászati részére.


Heti 3x elég fürdeni, nem javasolt a napi fürdés, én is van, hogy egy egy izzadásmentes napon nem fürdök, mert csak itthon punnyadok, a gyerekemnél dettó ez van.


Bent vagytok vele a fürdőben, vagy mi?


Menstruál már? Lehet most kapott egy adag hormonlöketet.


Ismétlem, csak veletek ilyen, a suliban nem panaszkodnak a viselkedésére, a tanulmánya sem kritikán aluli, és te írtad, hogy vannak barátai, elfogadtàk, szeretik.


Csak veletek ilyen. Nincs baja a függésen kívül, a függés attól függés, hogy minden más elé helyezi a dolgot, rosszul érzi magát nélküle és nem tudja ellátni miatta a napi szükségleteit. Neki is csak ennyi a baja, ez mindent lefed.


Értem én, hogy provokálod, mert pikkelsz rá, szeretnéd rossz színben feltüntetni, magadat meg kiszolgálásra méltó, önfeláldozó mártírnak,, de nem megy, a felnőttek(nem az itteni tinik, akik a videóban is röhögnek rajta) látják a videón, hogy a gyerek borzalmas helyzetben van, MIATTATOK, főleg miattad.


Az meg köztudott, hogy a gyerekek utálnak leckét írni, ha még függ is mellé, naná, hogy nem csinálja.


Kezelni kell ezt, azért függő, mert csak a játékból kap pozitív megerősítést, szeretetet, sikerélményt, otthon, tőletek oda menekül.


Vagy a suliban is játszik szünetekben? Akkor nem lennének barátai, ha csak azzal foglalkozna.. csak a mérgező közeg elöl menekül bele, én is ezt tenném. Bejönnek a szobámba, videóznak, csesztetnek szép magyarázatok helyett, senki nem ért meg, a sajàt anyám a bátyámmal összefogva gúnyol és kibeszél.. ki ne őrülne bele.

2020. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/159 anonim ***** válasza:
100%
Martin, megint nem vagy előrébb.
2020. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/159 A kérdező kommentje:
Szeptemberben szerették az iskolában. Azóta ugyanazt csinálják, mint az előző iskolájában. Bántják és bullyzzák. Senki sem fogadja el a kövérsége miatt. Egy darab barátnője van a régebbi iskolából, de mivel roma, anyám tiltja tőle. És igen, anyám minden kérését szépen kéri, de ilyenkor csak simán süketet játszik húgom. Majd amikro anya picit emeli fel a hangját akkor indul be az agresszió. Másokkal nem mer kikezdeni az iskolában, de anyámat megölné.
2020. ápr. 30. 20:16
 69/159 anonim ***** válasza:
96%
az a videó valakinek meg van, mikor minecraftozik a lány?
2020. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/159 anonim ***** válasza:
97%
2020. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!