Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy fel tudom mérni, mit is akarok?!

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, a nagypapám már 2 éve megígérte, hogy a ballagásomra kapok tőle egy szabadon választott autót, 6 millió forint értékig.


A papám tavaly, Karácsony másnapján, a "semmiből" elhunyt, 73 évesen.

Azt gondoltam (ez érdekelt legkevésbé), hogy ezzel az ajánlatának is annyi, de szerencsére a szüleim teljesítik az ígéretét.

Egy Toyota Corolla-t akarnak venni, szalonból.

Apukámnak 12 éve Lexus-a van, anyukámnak egy Suzuki Vitara-ja, csak a japán autó a jó szerintük.

Érdeklődtek, utánajártak, így jött a Corolla ötlete, természetesen a megkérdezésem nélkül.


Én egy 2013-2014 körüli használt A6-os Audit szeretnék, 5 millió forint értékben.

Biztonságosabb, erősebb, jobb megjelenésű, nem veszít úgy az értékéből, mint egy új autó.

A fenntartás sem lehet érv, mert azért vásárolnék olcsóbban 1 millióval, hogy maradjon arra is.


Dolgozom is a szüleimnek, szóval nekem megy el több pénzem a tankolásra, nem nekik.


Hiába hozom fel a fenti érveket, hatástalan. Mit kellene tennem/mondanom?


Hálás lennék egy 20 éves Swift-ért is, nem erről van szó, biztosan remek autó a Corolla egy olyannak például, akit hidegen hagynak a kocsik és megbízható, egyszeeű autót akar, de én másra - konkrétan olcsóbbra! - vágyom.


2020. jún. 23. 17:54
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
98%
Az az igazság, hogy a szüleidnek igaza van, gőzöd nincs róla, hogy melyik kocsi éri meg, az új corolla 10 év múlva is kocsi lesz és el lehet adni. Az 5 éves Audi A6-ra meg kb még 1 millát rá kellene költeni, hogy még 3-4 évig menjen.
2020. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim válasza:
85%

Igaza van a szüleidnek, valószínűleg jobban értenek az autókhoz, több tapasztalatuk van velük és nem akarnak nem kevés pénzt költeni egy olyan autóra, ami nem éri meg. Viszont!

Ha azt ígérték, hogy 6 millió forintból egy neked tetsző autót kapsz, akkor ezt tartaniuk is kéne. Ha nem így gondolják, akkor ezt az elején tisztázni kellett volna, hogy akkor kapsz egy Toyota Corollat az érettségi után és kész.

Szerintem próbálj meg érveket gyűjteni, hogy miben jobb szerinted az Audi, miért lenne jobb neked az. Ha meggyőzőek és tényleg értelmesek az érvek, lehet, hogy végül megveszik neked azt. Ha mégsem jön össze, tényleg bármikor eladhatod és vehetsz belőle egy másikat.

2020. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szüleim nem ígérték, még anno a nagypapám tette ezt meg, vele így beszéltük meg.

2020. jún. 23. 18:39
 14/49 anonim ***** válasza:
91%

"És egy 18-19 éves srác miért is ne vehetne "menő" autót, ha már megteheti és azt akar? "

Mert nem tudja fenntartani, szervizeltetni sőt: még használni sem!

Semmi vezetési rutinja sincs, de menőzni azt szeretne. Kb ez a gyors halál tuti képlete.


Kérdező:

"A fenntartás sem lehet érv, mert azért vásárolnék olcsóbban 1 millióval, hogy maradjon arra is."

Ez a pitiánerség csúcsa. Büszke vagy arra, hogy olcsóbb autót kérsz, azért, hogy a különbözetet majd rákölthesd?


Az az egy milla szerinted meddig lenne elég az üzemeltetésre. Csak egy apró hiba és a fele már el is tűnt. Többet zabál, drágább a teljesítményadó, a KGFB.

Azt az hat éves A6-os megnézném amelyiket odaadják 5 misiért.


A szalon Toyotáddal 10 évig nem lesz gond, az A6 "menő" autóddal évente lesz 10.

2020. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
98%

Egy új corolla sokkal modernebb, dizájnosabb, mint egy 7-8 éves audi. Persze ízlésről nincs értelme vitatkozni, de elég nyilvánvaló, hogy nem is ez a szempont. A márkával akarsz menőzni, ennyi. Más oka nem igen lehet, hogy egy épeszű ember egy közel 10 éves, ki tudja miken átment kocsit válasszon egy vadiúj helyett.

Van egy olyan sandám, hogy már elhintetted a haveroknak, hogy jön az audi, így már gáz lenne megjelenni egy toyotával.

2020. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi pénzből már alig kene hitelt felvenned egy saját lakáshoz. Nem gondolod h az jobban megerne? Befektetésnek is tökéletes. Ha egyszer megromlik a kapcsolatotok és költözni kell, akkor a kocsiban fogsz aludni mínusz húsz fokban is?
2020. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
26%
és a csajok is jobban buknak az Audira :-D
2020. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
99%
Hát én anyádék helyében ilyen oktató jelleggel hagynám hogy megvedd a fostalicska audidat. (Gondolom a papa pénze félre van rá téve, szóval ők nem vesztenek tulajdonképpen semmit.) Aztán mikor a gatyád is ráment a fenntartásra meg a javításokra és jönnél tartani a markod, akkor együtt érzően megvonnám a vállam.
2020. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
97%

8-as: azért, mert az ilyen 18-19 éves srácok csavarodnak fel a fára, meg ha nincs szerencséje akkor felcsavar magán kívül 1-2 másik embert is.


Kérdező, lehet te nem ilyen vagy, nem neked szól, de én nagyon nem értek egyet azzal, hogy frissen érettségizett gyerekek kocsit kapjanak, pont azért, mert azt lehet fel tudják mérni, hogy nekik mindenáron autó kell, de azt már nem, hogy azt az autót fenn is kell tartani, és folyamatosan veszít az értékéből. A nagypapa biztos jót akart, de ha már olyan szerencsések, hogy elindítsanak egy gyereket az életben 6 millió forinttal, akkor a lehető legnagyobb hülyeség autót rakni alá, így lehet kb instant elégetni azt a pénzt, amiből megalapozhatná az életét.

2020. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
93%
#17 dugni viszont könnyebb őket egy saját lakásban, mint a szervizben rohadó kocsiban.
2020. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!