Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy fel tudom mérni, mit is akarok?!

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, a nagypapám már 2 éve megígérte, hogy a ballagásomra kapok tőle egy szabadon választott autót, 6 millió forint értékig.


A papám tavaly, Karácsony másnapján, a "semmiből" elhunyt, 73 évesen.

Azt gondoltam (ez érdekelt legkevésbé), hogy ezzel az ajánlatának is annyi, de szerencsére a szüleim teljesítik az ígéretét.

Egy Toyota Corolla-t akarnak venni, szalonból.

Apukámnak 12 éve Lexus-a van, anyukámnak egy Suzuki Vitara-ja, csak a japán autó a jó szerintük.

Érdeklődtek, utánajártak, így jött a Corolla ötlete, természetesen a megkérdezésem nélkül.


Én egy 2013-2014 körüli használt A6-os Audit szeretnék, 5 millió forint értékben.

Biztonságosabb, erősebb, jobb megjelenésű, nem veszít úgy az értékéből, mint egy új autó.

A fenntartás sem lehet érv, mert azért vásárolnék olcsóbban 1 millióval, hogy maradjon arra is.


Dolgozom is a szüleimnek, szóval nekem megy el több pénzem a tankolásra, nem nekik.


Hiába hozom fel a fenti érveket, hatástalan. Mit kellene tennem/mondanom?


Hálás lennék egy 20 éves Swift-ért is, nem erről van szó, biztosan remek autó a Corolla egy olyannak például, akit hidegen hagynak a kocsik és megbízható, egyszeeű autót akar, de én másra - konkrétan olcsóbbra! - vágyom.


2020. jún. 23. 17:54
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
27%

"Ennyi pénzből már alig kene hitelt felvenned egy saját lakáshoz."


Hol, és milyen lakást kap ennyiért? Valahol vidéken egy házat, ahol se munka, se élet. És milyen hitelt kapna 0 munkaviszonnyal, és olyan hatalmas jövedelemmel, ami miatt még az ajándék kocsit is a "megspórolt" pénzből akarná fenntartani?

2020. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
49%

"de én nagyon nem értek egyet azzal, hogy frissen érettségizett gyerekek kocsit kapjanak"

Nem az a gond hogy kocsit kapnak. Ha a szülő megteheti, adjon neki kocsit. A gond az, hogy a kezdő B-s jogsi nincs úgy teljesítményre korlátozva mint a motoros.

2020. jún. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
92%

nahh, az én kölkem a 10 napos friss jogsival csinált azonnal egy 30 ezres gyorshajtási bírságot. a kocsit - enyém volt - egy hónapra elvettem tőle és a csekken szereplő összeget ledolgozhatta kerítésmázolás formájában. többé nem kaptunk csekket. szerencséje volt, hogy megúszta ennyivel. ő is menőzni akart


ennyit a frissen érettségizettek felelősségéről..

2020. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
98%

Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el. Tudod mit kaptam én anyaméktól? Egy kétszázezres bontószökevény astrát. Legyél felnőtt, lásd be, hogy jobb döntés egy új autó cascoval, garanciával, mint egy benzinzabáló, szervizben rohadó puncimágnes.


Amúgy pár hónapja volt itt nagyon hasonló kérdés. Ott a srác a barátnője szüleit akarta meggyőzni, hogy azért vett audit, hogy a lányuk biztonságban legyen. Aztán még csodálkozott, hogy nem hisznek neki.

2020. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 Savlekotő ***** válasza:
98%
Papa meghalt szarom le kocsi mindenképp meg lesz juhéjj,de audi kell ám öt millás,eszem a csöpp száját a mai érdek jó módban felcseperedett generációnak. Fityiszt adnék,az az öt milla értelmes dologra is mehetne nem egy tojás héjas fej játszására..
2020. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy most megnéztem hahun, 5 misiért csak dízel A6ost kapsz, értelmes ember nem vesz dízelt. A benzinesek ebben az évjáratban 6 felett vannak.
2020. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
93%

Egyik oldalról meg tudom érteni a kérdezőt is, hiszen ha ott a lehetőség, hogy megvegye "álmai autóját" akkor miért ne tegye.


Másrészt elég para, hogy minden hülyegyerek BMW-vel meg Audival rohangál az utakon.

2020. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tisztában vagyok azzal, hogy az Audi nem igazán racionális döntés, de a legtöbb vágy nem is azon alapszik.

Egyébként meglepődtem, hogy egy mai Toyota-ba mennyi extra kérhető, tényleg elmosódni látszik a prémium- és hagyományos szegmens közti különbség. Ettől függetlenül előbbi maradt a vágyam.


Valaki írta, hogy "meghalt a papa, de csak a kocsi legyen meg".

Nem fogom bizonygatni, hogy mennyire érintett meg- nagyon...

De fél év eltelt és most sem én hoztam fel ezt a témát.

Nem érzem úgy, hogy a papám halála okán soha többé nem érdekelhet semmi az életben.


Igen, dízelt néztem, a 3.0-ás dízelmotor az egyik leginkább jól sikerült darab.

Takarékos, 8-9 literből eljár de erős, nem véletlen, hogy 90% ezzel vette újonnan is (a válaszoló szerint ők mind hülyék voltak).


Értelemszerűen az összeg nem ingatlanvásárlás alternatívája és nem is befektetésre váró pénz, ez autóra van, nem fog hiányozni a szüleimnek.


Egyébként romlott a helyzet, érvelni próbáltam, de kiabálás lett a vége, miszerint örök elégedetlen vagyok.

Holott arról volt szó eredetileg is, hogy én választok.

2020. jún. 23. 22:26
 29/49 anonim ***** válasza:
96%
Nem mind hülyék, hanem egyszerűen 2013 óta jwlentősen megváltozott a dízelek helyzete a piacon. És aki ma dízelt vesz, az bizony hülye. De nyilván jól utánanéztél a dolognak, így te is tudod ezeket. Jah. Nem.
2020. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Ma is dízellel értékesítik Európában a legtöbb A6-ot, A8-at, Q7-et, Q8-at, ebben egészen biztos vagyok.

Megpróbálok keresni ezt alátámasztó statisztikát.

2020. jún. 23. 22:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!