Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a szüleim,...

Miért nem értik meg a szüleim, hogy fel tudom mérni, mit is akarok?!

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, a nagypapám már 2 éve megígérte, hogy a ballagásomra kapok tőle egy szabadon választott autót, 6 millió forint értékig.


A papám tavaly, Karácsony másnapján, a "semmiből" elhunyt, 73 évesen.

Azt gondoltam (ez érdekelt legkevésbé), hogy ezzel az ajánlatának is annyi, de szerencsére a szüleim teljesítik az ígéretét.

Egy Toyota Corolla-t akarnak venni, szalonból.

Apukámnak 12 éve Lexus-a van, anyukámnak egy Suzuki Vitara-ja, csak a japán autó a jó szerintük.

Érdeklődtek, utánajártak, így jött a Corolla ötlete, természetesen a megkérdezésem nélkül.


Én egy 2013-2014 körüli használt A6-os Audit szeretnék, 5 millió forint értékben.

Biztonságosabb, erősebb, jobb megjelenésű, nem veszít úgy az értékéből, mint egy új autó.

A fenntartás sem lehet érv, mert azért vásárolnék olcsóbban 1 millióval, hogy maradjon arra is.


Dolgozom is a szüleimnek, szóval nekem megy el több pénzem a tankolásra, nem nekik.


Hiába hozom fel a fenti érveket, hatástalan. Mit kellene tennem/mondanom?


Hálás lennék egy 20 éves Swift-ért is, nem erről van szó, biztosan remek autó a Corolla egy olyannak például, akit hidegen hagynak a kocsik és megbízható, egyszeeű autót akar, de én másra - konkrétan olcsóbbra! - vágyom.


2020. jún. 23. 17:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
75%

"Pl az én bömbim 2 éven keresztül hibátlan volt. "

:-D

Az már valami! :-D

Mikor a mostani Ignisemet vettem a beszámított SPlash-em akkor volt nálam 11 éve ( az első hazai szériából származott), és a szükséges olaj, meg pollenszűrő cseréken kívül nem látott szervizt. 11 év után még a klíma töltöttsége is 96%-os volt. Városban 6 L-et evett.

Arra viszont tényleg nem volt alkalmas hogy a sluszkulcsát csajok előtt pörgetve menőzzek vele, de nem is erre vettem.

2020. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 Camorri ***** válasza:
100%

2004es BMWhez képest a 2 év igenis jónak számít. Amikor megvettem 13 éves volt asszem.


Az 5misis A6 igaz... ami annyira olcsó abban tuti sok km van. Ebbe nem gondoltam bele hirtelen.

De ha nem ragaszkodna a nagy családi autóhoz akkor találna jobbakat. (Személyes példa: az én 3 évesem is kb annyi volt. És 56e km volt benne. A szalonba vitték vissza és én onnan hoztam el) Igaz sokkal kisebb mint az A6os. De nem is értem hogy egy 19 évesnek minek kell akkora autó.


És ugye használattól is függ hogy milyen állapotban van/lesz. Mint ahogy az #41es írta (09:29) az az autó tényleg jól volt használva. Olyankor többet bír. De vannak akik 2-3 évente cserélik az autót. És azok között vannak akik nem Suzukit vagy Audit cserélnek 3 évente hanem Porschét Ferrarit stb.


Ha a kérdező úgy érzi hogy a munkájából fennt fogja tudni tartani, akkor miért ne? Miért kell neki egyből azt mondani, hogy hülye ha azt akarja fenntartani? 19 éves. Majd rájön hogy azért az autóhoz pénz kell. Legyen az akármilyen.


De továbbra is azt mondom hogy ha nincs feltétlenül szüksége akkor várjon vele. Hülyeség csak azért költeni autóra hogy legyen. (Kivéve ha megteheti az ember, de akkor az tényleg önerőből legyen!)

2020. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
79%

"Ha a kérdező úgy érzi hogy a munkájából fennt fogja tudni tartani, akkor miért ne? "

De nem érzi úgy. Az az érve, hogy azért akar "spórolni" 1 millát, hogy a maradékból tudja fenntartani.

2020. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 Camorri ***** válasza:
100%

De írta hogy dolgozik is. Értelem szerűen ha azt +1 misit megkapja az se lesz elég örökké. Utána is fennt kell tartania szóval a munkájából ki kell teljen.


Elég valószínűtlen hogy annyira zokni legyen valaki hogy 1 millioból akarjon egy autót örökké fentartani. De kezdésnek igenis szerencsés ha megkapja.

Ha meg nem, és 6M veszik meg a Toyotát akkor azt miből finaszírozná? Vagy azt nem kell mert új?

Az az 1 millió lényegtelen ha így nézzük. Annyi lényege van hogy az az 1M az autó árába megy vagy a javításába vagy ha szerencsés akkor lehet hogy a használtat sem kell javítani. De erre kicsi az esély.


Szóval akármelyiket veszi meg a munkájából kell hpgy finanszírozza. Ergó lényegtelen az az 1 milla akár megkapja akár nem.

2020. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
78%
Értelmetlen ez a vita. Csak faroknövelőnek kell a kocsi.
2020. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Camorri ***** válasza:
58%

(10:22) #45ös

Ha csak azért kell akkor én sem venném meg hanem inkább gyűjtenék az Audi R8-ra.

2020. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
89%

Hát figyelj, én nem ítéllek el, fiatal vagy, jól hangzik az az Audi. De az iszonyatosan éretlen (és a papával szemben hálátlan) magatartás, hogy ennyire válogatsz. Tudom mit érzel, engem is érdekelnek az autók, imádom, ha minél nagyobb teljesítményű és nem kis “egyszerű”, DE ha a szüleim 19 évesen vettek volna nekem 6 milliós vadonatúj autót, akkor hidd el, egy percig sem kardoskodtam volna az Audi mellett. Ebben az árkategóriában nekem teljesen mindegy lenne, milyen autó is az. Az a 2013-as Audi, amit te akarsz, gatyára le van járatva, gondolom, folyamatosan ülhetnél vele a szervizben (a szüleid pénzén), sorban jönnének elő a problémák. Értem, hogy te ilyet akarsz, megvan a feelingje, de majd veszel ilyet, ha saját pénzből tudsz. Az az új Vitara meg Corolla még legalább 15 évig jól fog szolgálni téged. Gondolj a jövődre is, milyen jó lesz vele munkába menni meg családot vinni ide-oda, nem kell attól félni, hogy lerohad út közben.

Ki tudja milyen használtat sóznának rád különben is. Nem éri meg valami széthajtott ócskavasat venni. Legyél hálás, bármit is kapsz. Egy új autó még “menőbb” is, mint egy régi Audi, ha ez szempont nálad. Fel kell ehhez nőni, hogy megértsd.

2020. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, de szerintem nagyon gáz, mikor valaki azért akar óudit meg bömböst, mert az "menő", de normálisra nem telik. Neked se hiszem, hogy ez lenne az "álomautó" csak kiválasztottad azt ami még pont belefér a keretbe, de még épp nem a bontóból kell visszahívni.
2020. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Camorri ***** válasza:

#48 (14:07)

Lehet hogy pont ez a széria az álma. De ha igen akkor meg ne az ár aljában keressen hanem a felső 1/3adában.


#47 (12:44)

Most hogy így belegondolok ha első autónak én egy újat kaphattam volna dettó úgy gondolkodtam volna mint Te. De nem a családalapítás meg ilyenek miatt. Hanem az eljövendő sportautó miatt.

2020. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!