Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/163 anonim ***** válasza:
95%
#59 "mert pl kiszakadt a cipője" - ez a szegénység. Még csak nem is alsó-középosztály hozzá állása.
2020. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/163 anonim ***** válasza:
27%
#56-os volt aki a kérdésre is válaszólt. ;) Eddig egyedül. :D
2020. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/163 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs két ugyanolyan család , nektek kell tudni , hogy mennyit enged a pénztárcát ok zsebbpénzre ne egy átlagot akarjátok nézni
2020. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/163 anonim ***** válasza:
87%

Off: Ha már sok munkás is ide írt. Nekem semmi bajom nincs a munkás öntudattal, ha jó szakmát adnak a gyerek kezébe a szülők. Angliában én félév után fehér galléros voltam újra, de munkás haverjaim is voltak.

Mondjuk a munkás haverok nem bírták az értelmiségieket, és nem fordítva.

2020. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/163 anonim ***** válasza:
20%
#61 nem a szülő oldaláról néztem, hanem a gyerekéről(aki nem keres egymagában 200+ ezret) ez egy váratlan kiadás, ha kevesebb, mint 10 ezer forint a zsebpénze. Nem lenne újdonság, ha valaki az új vagy pár napos cipőjét tönkre tette egy nap alatt és kellene neki egy másik. Nem 1-3 éves használtról van szó.
2020. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/163 anonim ***** válasza:
72%

Itt egyedül te vergődsz, kérdező, mert még annyi vér se volt a pucádban, hogy felvállald a “Szerintetek mennyi zsebpénzt kérhetek a szüleimtől 19 évesen, ha középosztálybeliek vagyunk?” kérdést. Helyette elkezdtél már a magyarázatban flegmázni, pocskondiázni, támadni. Ezek után ne neked álljon már feljebb itt bármi is.


A kérdésedre meg a választ szüleid fogják megadni. Hiába írja itt valaki, hogy 20 ezer, ha anyádék azt mondják, hogy kettő.

2020. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/163 anonim ***** válasza:
78%

"De amikor majd 20 000 forintos órabérben fogad klienseket, akkor hidd el, nem fog "égni a pofája", hogy tudja támogatni a szüleit"


Nem értem miért olyan bonyolult felfogni sok embernek, hogy a vizsgálat díja nem tisztán az orvos zsebében marad. Bérleti díj, fűtés, villany, víz, eszközök ára, asszisztensek fizetése lejön belőle.

Ha pedig orvosi központban, magán kórházban dolgozik egy orvos, akkor plána nem kapja kézhez, amennyi oda ki van írva.


A fodrász is hiába nyír 5 ezerért, ha egy csomó mindent meg kell vennie, ki kell fizetnie a számláit. Az orvosnál ugyanígy működik.



Egyébként én nem adnék több tízezer zsebpénzt a gyerekeknek, pedig anyagilag megtehetném.


10 éves fiam havi 5 ezret, 15 éves lányom havi 15 ezret kap. A ruhákat és cipőket mi vesszük nekik, a bérletet is, sportra és egyéb külön órákra sincs gondjuk. Fodrász, kozmetikus sem az ő költségük.

Ha nem tanulnak jól vagy rosszak, akkor 0 Ft jár a hónapban.


Én 0 ft zsebpénzt kaptam az ő korukban, nyárimunkáztam, ha kellett valami extra. Egyetemet végeztem, nem biorobot vagyok.

2020. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/163 anonim ***** válasza:
87%

"De amikor majd 20 000 forintos órabérben fogad klienseket, akkor hidd el, nem fog "égni a pofája", hogy tudja támogatni a szüleit



Nem értem miért olyan bonyolult felfogni sok embernek, hogy a vizsgálat díja nem tisztán az orvos zsebében marad. Bérleti díj, fűtés, villany, víz, eszközök ára, asszisztensek fizetése lejön belőle."


Mivel vállalkozó családból származom, pontosan tisztában vagyok egy- egy vállalkozás köktségeivel. Ahogy mindenki más is.

Talán egyetértünk, hogy nem három- és nem is ötszázezer forint marad a kézben a végén egy 20k-s óradíjjal dolgozó ügyvéd esetében.

Ilyen "víz, villany, gáz" költségekkel ne bohóckodjunk.

Az adó és a munkaerő a két releváns tétel.

Illetve igen, a bérleti díj, ha nem a tied az iroda.

2020. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/163 anonim ***** válasza:
80%

"Az adó és a munkaerő a két releváns tétel."

Meg a kamarai tagdíj, a biztosítás, a jogtár, az e-szignó, a TAKARNET... stb., stb., stb.

2020. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/163 anonim ***** válasza:
90%

#65 2*200 ezerből sem lehet elérni a középosztályt.

Alsó középosztályra még jelemző lehet a szűkséges minimum vásárlás.

De a középosztályban már a ruhának nincs kihordási ideje. Főleg nem extrém hosszú.

Sport cipőket 3-6 hónapra gyártanak max. Max!!!

2020. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!