Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ha a lányom...

Hogyan kezeljem ha a lányom nyilvánosan megütött?

Figyelt kérdés

14 éves a lányom, kamasz, és valami borzasztó ,hogy milyen időket élek meg vele.

Kisvárosban élünk ,itthoni veszekedések mindennaposak voltak.

Egyedül nevelem, az apja Ausztriában él, küldi amit küldeni kell de semmi több.


Egy bevásárlóközpontban történt, mindenki szeme láttára. Azt hittem elsüllyedek a szégyentől. Biztos voltak ismerősök is.

cipőt akartam venni neki egy szerényebb boltból de neki egy 38.000 forintos kellett volna, legjobb barátnőjének is olyan volt....

Tudta, hogy volt nálam annyi mivel egy hete kaptam meg a fizetésem, de természetesen rezsit egyebet még nem fizettük ki.



Azóta nem beszél velem


2020. júl. 21. 17:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
22%
Most nincs bentlakásos iskola, a bejárósba sincs bejárás, csak online otthoni oktatás. Szeptemberben már bőven itt lesz a lazítások miatt a második hullám, a lapok is azt írják, hogy valszeg akkor is online folytatódik az iskola. Ezzel nem tudja a kérdező megfenyegetni.
2020. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
6%
Attól tartok, a lány már el fogja kezdeni az anyai tiltások ellen eszközként használni az anyja elleni fizikai erőszakot. Egy felnőtt ismerősöm elkezdte egy veszekedés miatt ütni az anyját, és ráhívták a mentőt, akik bevitték a pszichiátriára, ott kiderült, hogy pszichés betegsége van, amire gyógyszert kell szednie.
2020. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
41%
Mi az hogy azért ütött meg mert nem vettél neki drága cipőt? Nem neked kell szégyelned magad inkább ő szégyelje magát.. nagyon..
2020. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
36%
Mi van, ha ez egy patologikus dühroham volt? Kéne látnia pszichiáternek a lányt, ha meg nincs olyan jellegű baj, ajánlhatna családterapeutát.
2020. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
61%

Én simán nem adnék neki semmit csak azt amit szülőként szükséges. Kapna ételt, olyan ruhát ami ÉN választok és a tanuláshoz szükséges dolgokat. De ennyi és semmi több, a többit neki kéne megszereznie amint munkaképes korba kerül addig meg számolhatja a napokat és kész. Így járt ha már igényei voltak a kisasszonynak.

Persze nem árt ezt elmondani neki és hogy miért kapja ezt a büntit stb.

2020. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
70%

Közölném vele, hogy a ruházkodását ezentúl diákmunkábol kell saját magának fedeznie és minden egyebet is, ami nem alapszükséglet. Csak sajnos 14 évesen, még talán nem diákmunkázhat.

Az biztos, hogy nagyon rosszul lett nevelve és már vajmi kevés lehetőség van ezen változtatni.

A családi pénzügyekbe be lett avatva? Tudja, mennyit keresel és mi mennyibe kerül? Vásárolni, csekkeket fizetni el szoktad küldeni? Be kell segítenie otthon a háztartásba, szóval van bármi felelőssége?

Tudod, azok a fiatalok, akiket ezekbe nem avatnak be már gyerekként a szüleik, azoknak nincs reális rálátásuk a dolgokra. Azt hiszik, a szülő szarja a pénzt és csak kifogás, hogy nem tudja neki megvenni a drágábbat.

Engem anyám egyedül nevelt és nem avatott be ezekbe a dolgokba, mondván a gyereknek semmi köze hozzá. Aztán csodálkozott, hogy kb hasonlóan elvadult lettem, mint a te lánykád. Valahogy semmire nem kaptam kielégitö magyarázatot, hogy mi miért, hogyan értelmes és normális, stb az életben, mert anyámnak nem volt türelme magyarázni, nevelni.

Én már máshogy álltam az én gyermekemhez, minden családi dolognak az ő hozzá való szinten részese volt ő is, persze kisebb gyerek korban volt pár hiszti, de az még megbocsájtható 5 évesen. De 14 évesen már bajos. És oka van, hogy nem képes felfogni, hogy mennyi van és abból kb mire telik. Baromi nehéz lesz megértetni vele ennyi idősen az összefüggéseket, ha eddig nem tetted.

2020. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
62%
Mellesleg pszichologus lehet tényleg ráférne, ha még egy üzletben sem képes visszafogni magát. Most kellett volna jól nyakon vágnod, mert ha most nem lesz kellő büntetés, gyengének fog látni és legközelebb is megüt.
2020. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy bárhol verekedhet, megütheti a tanárát, ha nem foglalkoztok ezzel, a rendőrségre kell majd menned utána.
2020. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem valami idegbaja van a lánynak, el kéne vinned pszichiáterhez, súlyosan betegesen viselkedik.
2020. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim ***** válasza:
90%

"Az apja nem szeretné magához fogadni mivel újra nősült és van két kisgyermeke"


"Egyedül nevelem, az apja Ausztriában él, küldi amit küldeni kell de semmi több."


Kedves kérdező! Nem irigyellek! De nem lehet hogy a fent említett dolog a baj? Az a helyzet ,hogy ez úgy hangzik mintha apuka új életet kezdett volna és ti csak a múlt vagytok vagy a "hiba "amit a múltban elkövetett!


Szerintem kérd szakember segítségét! Hátha tud vapami olyat mondani ami segít vagy közelebb kerülni a gyerekhez vag megérteni a viselkedését! Kitartás!

2020. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!