Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ha a lányom...

Hogyan kezeljem ha a lányom nyilvánosan megütött?

Figyelt kérdés

14 éves a lányom, kamasz, és valami borzasztó ,hogy milyen időket élek meg vele.

Kisvárosban élünk ,itthoni veszekedések mindennaposak voltak.

Egyedül nevelem, az apja Ausztriában él, küldi amit küldeni kell de semmi több.


Egy bevásárlóközpontban történt, mindenki szeme láttára. Azt hittem elsüllyedek a szégyentől. Biztos voltak ismerősök is.

cipőt akartam venni neki egy szerényebb boltból de neki egy 38.000 forintos kellett volna, legjobb barátnőjének is olyan volt....

Tudta, hogy volt nálam annyi mivel egy hete kaptam meg a fizetésem, de természetesen rezsit egyebet még nem fizettük ki.



Azóta nem beszél velem


2020. júl. 21. 17:16
 81/111 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg nem tud az anya mit felelni a kérdésekre. Terápiát ha nem akar, akkor nem is tud ide mit írni.
2020. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
69%
Szerény véleményem szerint ez a mai liberális nevelés eredménye. Gyereket megutni nem szabad. Tessék itt az eredménye. Érdekes mennyien számolnak be olyan esetről, hogy bizony kaptak jól irányzott szülői pofont és mégis ember lett belőlük. Nem pedig agresszív állatok. Nem verték a szüleiket. Csak az elkényeztetett, soha egy pofont nem kapó gyerekek verik a szüleiket érdekes. Mert nincs következménye a tetteinek. Veszekszik vele? Meg próbálja megbeszelni a dolgokat vele? Egyik fülön be, másikon ki. Tudom. Én is voltam tini. Én is voltam lázadó korban. Én is kaptam fejmosast ha rosszat csináltam. Tudom milyen, egyik fülön be másikon ki. Aztán amikor már addig feszengettem a határokat hogy kaptam egy pofont, megertettem hogy bizony tulfeszitettem a dolgokat. És mégis jó a kapcsolatom a szüleimmel. Sose emeltem rájuk kezet. És ők sem verték ki a sz..t belőlem. Össze tudom számolni kb életemben 3 pofont kaptam édesanyámtól. De azt jókor. Vissza emlékezve is azt mondom most felnőtt fejjel: megérdemeltem. Sokan a nagy elvakult liberális felfogásban nem tudják már megkulonboztetni a "szét verem a gyereket állandóan" és a "életében kap 2 jól irányzott nevelő jellegű pofont jókor joidoben" dolgot. A kettő között ég és föld a különbség.
2020. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
74%
82-essel teljes mértékben egyet értek. Ez a mostani "ejnye-bejnye" nevelés semmit nem ér. Otthon sem, az iskolában sem, régen egy kölyök hol mert visszapofázni egy tanárnak, meg megütni, maximum addig a pillanatig járt a szája, amíg a fa vonalzóval olyan körmöst kapott, hogy könyékig bekapta a kezét, aztán ugye otthon is csattant a saller, amiért nem viselkedett.
2020. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az apja nem szeretné magához fogadni mivel újra nősült és van két kisgyermeke.

2020. júl. 23. 17:09
 85/111 anonim ***** válasza:
80%
Üdv, kérdező, már vártunk! Szerintem a sok-sok ajánlat közül az lenne az eredményes, ha mind a ketten terápiára mennétek, együtt, ahol szakember vezetésével kiderítenék nemcsak az ütés, hanem a köztetek lezajlott sok veszekedés előzményét is. Ahogy azt itt többen le is írták már. Szóval kéne találnod valami jó terápiát, családterápia, dühkezelési terápia, nyilván a lakóhelyetekhez közel. Interneten kéne sokat keresned, és ha leltél nevet, róla véleményeket is találni, hogy milyen eredménnyel dolgozik.
2020. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
82%

Ez van akkor,ha egy gyerek irányítja a szülőket,és nem fordítva. Meg ha semmilyen következménye nincs a tetteinek.

Kérdező,talán büntesd meg ,életében először,feltételezem .

De az a baj,hogy ilyenkor már sz.rnak a pofon,túl idős,már nem tudsz rá hatni,de azért próbálkozni lehet,hátha mégis .


A csaj hisztizett,nem kapta meg a 38 ezer forintos cipőt ,és pofonvágta az anyját ,ti meg családterápiára külditek :D? Igen kérdező,hogy véletlenül az anyja próbálj lenni és megnevelni ..

2020. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
78%
Amelyik gyerek ilyet tesz, ott a szülőnek már nincs ereje. Verje agyon egy vascsővel, vagy mire gondolsz? Visszaüt, ha felpofozza az anyja. Ebben a családban az anya kudarcot vallott, most, hogy a lány látta, hogy üthet, nem fog megszelídülni. A lány fejében baj van, és ütlegeléstől nem fog elmúlni. Orvos kell neki, mert nem tiszta az agya.
2020. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
85%
Mostmár ne is üsse meg , semmi értelme. Nem erre gondoltam , de átgondoltan és abban egyetértek , hogy ezt már nem tudja kezelni a kérdező .
2020. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
23%
Az apa meg ezek után naná, hogy nem kér belőle. Hiányzik neki egy bolond, aki mellett veszélyben van a két kisgyerek, meg akivel verekedni kell. Kérdező, a lányodnak pszichiáterre van szüksége, vagy teljesen el fog durvulni. Az állami viszont nem csinál semmit, csak felír valami gyógyszert, amitől zombi lesz. Fizetős magánorvos nélkül nem fog változni semmi.
2020. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el tőle szó nélkül minden elektronikus eszközét, telefont, laptopot, tvt, zárd el olyan helyre, ahol nem fér hozzá. Barátokkal ne engedd találkozni, otthonról el se menjen. A szobáját ne takarítsd ki, ne mosd a ruháit, ne egyél vele együtt, hadd érezze csak, hogy milyen egyedül van most a tettei következményeként. Néhány napig, sőt, talán hétig még neki fog feljebb állni, duzzogni fog, de ne is foglalkozz vele, várd meg, amíg már annyira ki lesz akadva, hogy talán megpróbál bocsánatot kérni, akkor pedig mondd meg neki kerek-perec, hogy még egy ilyen, és elküldöd bentlakásos iskolába vagy megkérdezed a barátait, hogy ők is így viselkednek-e az édesanyjukkal.
2020. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!