Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amelyik Elvàlt apa alig...

Amelyik Elvàlt apa alig törődik a gyerekével ez azt hiszi rendben van?

Figyelt kérdés

Két hetente egy nap és ennyi?

Hogyan lehetne ezen vàltoztatni?

Másik kapcsolatban is van gyereke.



2020. júl. 30. 12:56
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/311 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt amit a kérdező akar nem lehet kénszeríteni
2020. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/311 Carragher_x ***** válasza:
84%

"és mondta vihetem a gyereket,csak ezt én nem tartottam jónak,hogy nem az apja van vele elvégre a láthatás azért lenne,hogy vele legyen.Ne az apja új párjával aki bár kedves hozzá de egy idegen."


Mint mások is írták, alapjaiban éretlen vagy ennek az egész válásnak a kezelésére. Nem, az apa új felesége NEM IDEGEN. Ez a kiindulópont. A másik, hogy nekik van egy életük. Az nem úgy megy, hogy apuka majd csinál egy külön életet a ti közös gyereketekkel és egy külön életet a másik családjával. Ez csak úgy tud működni, ha a közös gyereketek az ő külön családjuk részévé válik. Ergo nem, nem csak akkor engeded el a gyereket, ha apuka szabadnapos és egész nap a közös gyereketekkel tud lenni, hanem engeded, hogy apuka életének része legyen, hagyod, hogy a gyereked beilleszkedjen az apja családjába is.

Amíg ezt nem éred fel ésszel, csak óbégatsz, hogy "jajj, hát nem keresi az apja" (holott keresi, csak te gáncsolod a valódi kapcsolat létrehozását), addig csak azt fogod elérni, hogy előbb-utóbb tényleg nem fogja keresni MIATTAD.



"Hasonló helyzetben lévők válaszait vàrtam"

Szuper, megkaptad, lévén anno én is elvált szülők gyerekeként nőttem fel.



"Miért egy kisgyerek alkalmazkodjon ,ha volna más lehetőség"

Egyrészt mert nincs rá más lehetőség, másrészt mert ti vagytok a szülők, ő pedig a gyerek és tartoztok neki a GYEREKNEVELÉSSEL, ami bizony sokszor abból áll, hogy a gyerek alkalmazkodik az elvárásokhoz.



"Aki ilyeneket ír a saját gyerekét is kényszerítené?"

Nem kényszer, nevelés. S igen, rávenném, mert ez mindenki érdeke. Ha a gyerek nem akar vacsorázni csak csokoládét, akkor is ez megy nálatok? Remélhetőleg nem. A helyzet kb tök ugyanaz.

A gyerek hisztizik, valószínűleg egyébként pont amiatt, ahogyan te ehhez az egészhez állsz, és erre hivatkozva tovább támogatod ezt a hisztit.


"Neki is a gyereket kellene néznie!egy apa is azt kellene nézze ha a gyereknek ez rossz sír miatta akkor nem erőlteti rá."

A gyerek sírása és hogy mi rossz neki, az elég kevésszer függ össze. Itt elsősorban az a probléma, hogy te vagy az, aki nem azt nézi, mi lenne jó a gyereknek, mert nem vagy elég érett ahhoz, hogy szülőként viselkedj.



"A Tescóban megkérdeztem benyögte,hogy ja most végeztem éppen.A másik ilyenről nem is tud,hogy tudom bár gondolhatta volna ,mert az unokatestvérem is ott dolgozik ahol ő."

Szóval valójában egyiknél se biztos hogy hazudott, csak te ezt szeretnéd hinni. Bár azon se csodálkoznék, ha nem szeretné veled megosztani a valódi okot, ami miatt épp nem tudott a gyerekkel lenni, elvégre sok mindent elárul rólad a momentum, hogy ő hivatkozik valamire, te pedig ezt nem tudomásul veszed, hanem lecsekkoltatod egy rokonoddal a beosztását :D:D:D:D

2020. aug. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/311 Carragher_x ***** válasza:
100%

Minél többet forog a fejemben ez az egész, amit lefestettél, annál nagyobb állatságnak tűnik amit csinálsz és ahogyan erre az egészre tekintesz.


Egy válásnál azt kell megértetni a gyerekkel, hogy apa és anya nem boldogok egymással, ezért külön életetek lesz, de ettől még mindketten szeretitek őt és a jövőben is mindkettőtök életének része marad. És nektek azon kell munkálkodni, hogy ez a válás után minél hamarabb és minél gördülékenyebben megvalósuljon.

Ehelyett ti teremtettetek egy légkört, amiben a válás azt jelenti, hogy apa most nincs itt, de majd hazajön két hét múlva. Jelenleg nem két családja van a gyereknek, hanem egy, amiben apa sajnos ritkán van jelen, de lehet várni, mint a karácsonyt.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy a gyerek nem érti, hogy valójában mi a helyzet.


Ez a felállás pedig nemcsak beteges, de minden oldalról fenntarthatatlan. Azzal, hogy te ezt a teljesen agyament élethelyzetet konkrétan támogatod is a gyerek fejében eszméletlen súlyos károkat okozol mindenkinek.

Belegondoltál abba, hogy ezzel elveszed tőle a TESTVÉRÉT? Bizony, van egy testvére. Ebből következően az apja felesége nem idegen, hanem a gyerek testvérének anyja.

Belegondoltál valaha abba, hogy ez az egész elvárásod az apa általad elképzelt keretek közötti láthatásairól mennyire életidegen és lehetetlen hosszútávon? A faszi dolgozik gondolom legalább heti 5 napot, van egy családja és majd hetente/két hetente elvonul a családjától egy napra, hogy az első házasságából született gyerekével legyen? Tegye már fel a kezét, aki hetente/kéthetente elmegy egy nap kimenőre otthonról! Mennyire tűnik ez reálisnak? Semennyire. Ha ezt erőltetitek, vagy az lesz a vége, hogy az a házassága is tönkremegy vagy az, hogy elkopnak ezek a látogatások, mert ezt egyszerűen így nem lehet fenntartani. Vagy persze az is lehet ennek a szitunak a vége, hogy a gyerek egyszercsak elkezd haragudni az apjára, mert ebben az irreális helyzetben te adod alá a lovat. Vagy ha rájön, hogy igazából egy hazugság áldozata, akkor meg könnyen te is lehetsz a gyűlölet tárgya.

De nyilván abba se gondoltál bele soha, hogy ha valóban új életet kezdenél és lenne egy párod, vajon mennyire lenne reális elvárni tőle, hogy eltűrje, hogy hetente/kéthetente beállít egy másik férfi az otthonába egy napra és úgy csinál, mintha ott lakna? :D


Száz szónak is egy a vége, mivel szemlátomást te vagy ebben a szituációban a hangadó, ezért vagy változtatsz a szemléleteden és feléred ésszel a helyzetet vagy tönkreteszed a a lányod életét azzal, hogy elveszed tőle az apját és a testvérét.

2020. aug. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/311 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó 2nek nagyon igaza van és emellett én azt látom hogy itt a kérdező akinek még nem sikerült feldolgozni a válást és tipik az "én csak a gyereket nézem" kártyát veszi elő, amit ilyenkor szoktak. Amit én se értettem hogy mért nem tetszik a kérdezőnek az ha az új feleséggel van, főleg amikor szereti plusz ott van a féltestvére is. Ők is egyrészt a családja már, nem idegenek ahogy te akarod beállítani. Sztem az a te legnagyobb bajod hogy nem tudsz túllépni, nem akarsz új párt, az után nyomozgatsz az exed hogy dolgozik, és sztem te jobban várod hogy mikor megy hozzátok mint a gyerek. Mégha ezt magadnak se ismered be. Sztem keress fel egy jó pszichológust mert ezzel a hozzáállással előbb utóbb csak tönkreteszed a gyerekedet is. Nekem ez a tanácsom
2020. aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/311 A kérdező kommentje:

Undorito a kettős mérce ami itt megy másik kérdést 10 et be tudnék linkelni ahol meg éppen azt mondjak a meglévő gyerek érdekében nem kell el hanyagolni ne érezze hog az új gyerek után nem fontos.


Egyébként nem nyomozgatok,majdnem napi szinten Beszelgetek az unokatestvéremmel ez talán baj? Annak idején az állást is ő intézte el neki....

2020. aug. 20. 09:08
 186/311 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy az unokatesóddal a volt férjedről beszélgetsz, ez nem normális dolog. Plusz nem a kettős mérce a lényeg, hanem az hogy itt te állsz úgy a dolgokhoz ahogy nem kéne. Plusz azoknál a kérdéseknél amit az apa tesz fel egyértelmű hogy neki mondják meg mit kellene tenni, de hidd el mikor az ex ír ki olyat hogy nem engedi a gyereket láthatásra őt is ugyanúgy ostorozzák. Itt nem az a baj nálatok hogy apuka egyáltalán nem kíváncsi a gyerekre, itt neked az a bajod hogy nem úgy ugrál ahogy te fütyülsz. De amúgy meg csak hajtod ezt a kettős mérce dolgot, inkább reagálj azokra amiket az utolsó 3 írt. Hogy miért zavar ha a feleséggel van? Miért nem akarod hogy az apuka otthonában találkozzanak? Miért akarod ezt az egészet úgy kialakítani hogy úgy tűnjön a gyereknek hogy apuka el se költözött csak ritkán jár haza? Amúgy 10ből 10 ember szerint nem egészséges az hogy a te házadban van a kapcsolattartás, ezen mért nem gondolkodsz el?
2020. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/311 A kérdező kommentje:

Nem zavar ha vele van de nem ő az apja a láthatás pedig az apának van. Teljes joggal az új nőt a saját gyereke érdekli és nem az enyém. Kedves vele de ennyi. A lányomnak jobb ha itt vannak itt vannak a másik helyen nem érzi olyan jól magát ...vagyis ez nem jó inkább nem annyira felszabadult. És én nem ugráltatom az exemet Csak azt kérem tőle ami jár.


Az unokatestvéremmel nem róla beszélgetek, de mivel kollégája ezért akkoris szoba kerülne ha nem ő lenne az a kolléga hanem éppen xy.

2020. aug. 20. 09:45
 188/311 anonim ***** válasza:
Te azzal a ferfivel csaladosdit akarsz jatszani! Ez egyertelmu! De o nem akar! Ugyhogy a gyerek latja karat! Hat ez van . Nem juthat minden gyereknek egy felnott , ertelmes, intelligens edesanya.
2020. aug. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/311 anonim ***** válasza:
80%

Jajj istenem, te amúgy tényleg ennyire agyhalott vagy vagy mi bajod van???

A gyerek azért akarja hogy apuka ott legyen mert így abban reménykedik hogy majd egyszer kibékültök és majd visszaköltözik! Ezt felfogod?? Senkit nem érdekel hogy a gyerek ott érzi jobban magát vagy hogy a gyerek hol szeret jobban aludni, ezt a felnőttek tisztje eldönteni mi a jó neki! Te komolyan ennyi ésszel hogy szülhettél gyereket? Esküszöm ha én lennék a gyámügyes már régen elvettem volna tőled azt a gyereket, az apjánál ezerszer jobb helye lenne. Te nem neveled azt a szerencsétlent hanem azt csinálod ami szerinte neki jó. Remélem este is éjfélig mesét néz egy nagy tábla csoki társaságában mert ő attól érzi jól magát.

2020. aug. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/311 anonim ***** válasza:
86%
Az exférjeddel meg egyedül az az egy baj van hogy töketlen és nem meri neked azt mondani hogy "igenis mikor láthatásom van elviszem a gyereket és nálam lesz és ott alszik, majd ha hisztizik én megoldom", hanem helyette hazudozik és menekül előled. Ez a nagy helyzet! Nem adok neki sok időt és teljesen el fog tűnni. Majd a gyereked meg ha nagyobb lesz ő is futva fog menekülni tőled a viselkedésed miatt. Sajnálom, menthetetlen vagy. Csináld csak így a dolgaidat önfejűen de aztán majd ne gyere ide sírni 15 és múlva hogy a kutya le nem pisil...
2020. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!