Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
 11/92 anonim ***** válasza:
94%
Ha anyádat telerakod a pénzeddel, mindenkinek dicsekedni fog, hogy a gyereke annyira hálás neki a sok jóért, hogy egy vagyont adott neki érte.
2020. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítő jellegű választ.

Nincstelen és hajléktalan nem hiszem, hogy lennék, de biztos nem lenne ennyire könnyű anyagilag, mint most.


Többen is írtátok, hogy nem kell vissza adnom semmit, én mégis úgy érzem, hogy megnyugodna a lelkem, hogy nem lenne ez a fegyver a kezében többé, és utána természetesen csak a terápia marad, ha helyre akarom hozni a lelkem valahogy. De elgondolkozom mindenen, amit írtatok. Köszönöm!

2020. aug. 17. 10:28
 13/92 anonim ***** válasza:
100%

az anyjának nem pénz kell


az anya a szeretetet akarta megvásárolni

csakhogy a szeretet nem üzlet..

2020. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

1. Ne add vissza neki! Ha dolgozol, és nem drogozol, akkor nem tartozol ezekért semmivel neki. "Ha minden pénzed odaadod, csak annyi fog történni, hogy nincstelen leszel, de ugyanúgy bántani fog." Akkor azt mondaná, hogy itt meg ott tartanál, ha elfogadod a segítségét.

2. Korábban is irányítani akart, ha jól sejtem, ez nem csak most jött elő. A saját egója meghosszabbításának tekint, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarta, az neki tragédia. De ez az ő baja, nem a tiéd!

3. Neked terápiára van szükséged. Ne szégyellj elmenni!

2020. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
96%

Nárcisztikus gyanúsak. Az én anyám kb. 80%-ban nárcisztikus. Aki nincs egy ilyen kapcsolatban (főként ha szülőről besélünk), az nem tudja ez micsoda terhet jelent. 30 éve külön élek, családom van, mégis beleszól,véleményez mindent. Folyamatos a szemrehányás ("Én mindent megtettem érted, de te hálátlan vagy", Tőled meg is halhatnék, nem törődsz velem), érzelmi zsarolás, állandóan beszólagat, provokál, utána elhord mindennek. Szarnak állít be ( XY gyereke ezt is megtette a szüleiért, meg azt is..), állandóan neki kell a középpontban lenni, állandóan halni készül ( nincs több baja, mint a vele korabelieknek, vagyis a 70-eseknek), és evárja, hogy mindenki őt sajnálgassa. Folymatosan azt hajtja, hogy nem örökölök semmit mivel én nem érdemlem meg, és a szeretetotthonra fogja íratni a házat.

Ezt játszuk évtizedek óta. Most jutottam el oda, hogy valószínúleg mgszakítok vele minden kapcsolatot, különben rámegy az egészségem...

2020. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
95%
Figyelj, ha a te neveden vannak, akkor nem tehet semmit ellened, értelme nincs visszaadni. Mi változik ha visazaadod? Mással fog csesztetni. Vagy azzal, hogy nélküle semmit sem érsz, vagy azzal, hogy milyen hálátlan vagy, hogy csak úgy eldobod, amit tőle kaptál. Ezt inkább magadban kellene helyre tenni.
2020. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:
Ami még nagyon aggaszt, hogy gyakran burkoltan vagy akár nyíltan is, kifejezi, hogy nekem őt majd gondoznom kell, ha öreg lesz. Olyan is volt már, hogy valamit nem úgy akartam, ahogy ő, és azzal vágott vissza, hogy már most látszik rajtam, hogy én őt be fogom dugni egy öregek otthonába, mert olyan hálátlan vagyok. Ekkor alig múlt 40 éves, mikor ez történt. Lelkiismeret furdalást kelt bennem azzal is, hogy én a férjemmel kettesben akarok nyaralni menni, és őt nem visszük. Pedig neki nincs kivel menni nyaralni, és bezzeg nekem anyám már nem is kell (az után a sok jó után, amit értem tett/nekem adott). Nem tudok már örülni semminek, mert minden miatt bűntudatom van, ha a saját életemet élem és meg akarok húzni egy határt, akkor az ő szemében önző vagyok. Nem akarok vele menni nyaralni, mert nekünk a nyaralás kettesben az igazi, és megmondom őszintén, nem szeretem az anyám társaságát, és csak elrontanám vele ez egész hangulatot.
2020. aug. 17. 10:36
 18/92 anonim ***** válasza:
95%
..Ja, és amúgy egyke vagyok...Ezzel kapcsolatban is hallgathatom, hogy azert nincs testverem, mert nagyon rossz voltam kicsinek, sokaig nem aludtam. Hat ennyi.
2020. aug. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
95%

anyám ugyanezt csinálta. sok-sok évtized (és rengeteg terápia - amire valójában neki lett volna szüksége..) kellett ahhoz, hogy felálljak és elvágjak vele minden szálat


akkor már csak a rokonságban-ismerősi körben tudott rám köpködni. és igen, kizárt az örökségből is


kérdező, keress rá a nárcisztikus anya címszóra. sokan járunk/járnak ebben a cipőben. és menj, kérj segítséget

2020. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kérdező, neked komolyan terápia kell, ha ennyi idősen nem látod, mi a helyzet. Majd a pszichiáter okos beszélgetéssel eligazít. Torzult a valóságérzékelésed, nem jól ítéled meg a helyzetet, magadnak ártó dolgokat találsz ki. Önsorsrontó vagy!!! Ez mentális betegséggé is alakulhat nálad. Orvost!!!
2020. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!