Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
 31/92 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező:köszönöm. És kezd el a terápiát. Nem kell feltételn privát, és TB alapon járok.
2020. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 A kérdező kommentje:
És meg vagy elégedve a tb-s terápiával?
2020. aug. 17. 11:20
 33/92 anonim ***** válasza:
100%
Mint fentebb írtam, teljes mértekben.Azéletem mentette meg. Szó szerint. Ha ő nincs, már elképzelhető, hogy nem élnek. Közepesen súlyos depresszom volt és szorongasos zavarom.
2020. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
100%
Illetve közepesen súlyos depresszom volt és szorongasos zavarom van, mivel még messze nem vagyok gyógyult, bár rengeteget javultam.
2020. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a nárcisztikusoknak.


Van a yton egy csomó előadás, hogy kezeld a helyzetet.

Terápia előtt nem árt ha tudod milyenek ők.

Az ő kezükben mindig lesz fegyver.


Lehet, hogy a helyedben most kimennek külföldre, a lakást kiadnam.

2020. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Én ebbe születtem. Akármit csinálok, anyám mindig ott van és hangoztatja, hogy nélküle nem sikerült volna nekem, legyek hálás, sőt, néha még azt is mondta, hogy csókoljam meg a kezét/lábát (leszögezem, nem vagyok hülye, nem csináltam meg). Vagy pl ruháknál is ezt csinálja. Legyek hálás, amiért ruhát vett nekem. Legyek hálás, hogy házat épített nekem(?) (mert amúgy ha nem lennék akkor csövesek lennének vagy mi? Értem építették a házat, hogy legyen hol nevelkednem(?)(5 testvérem van róluk így megfeledkezett vagy mi?)). Iskolába íratott (tanköteles vagyok, heh). Egyszóval minden kis dologért. Meg kell tanulnod ignorálni.
2020. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
94%
Kedves Kerdezo! Az en anyam is ezt csinalta. En ugyan eladtam amit nekem vett lakast, de nem adtam neki egy foeintot sem hanem mashova koltoztem, mert emlekezni sem akartam ra. Megszakitottam minden kapcsolatot vele. Ugyan ugy ereztem mint te buntudatom volt. Elhittem neki hogy milyen halatlan es rossz vagypk . De , es most figyelj, NEM VAGYOK HALATLAN. A altala tonkre tett gyerekkoromert azzal fizetett en igy latom. Bar nincs az a penz , vagyon amivel azt a sok szenvedest es terrort eltudna felejtetni .
2020. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

37-es, volt olyan időszakom, amikor én is így gondoltam, hogy ez az én kárpótlásom az eddigi szenvedésekért. De még emiatt is bűntudatom volt. Meg így mások is mondhatják: dehát mennyi mindent tett éred anyád, nem veszed észre, anyagilag is hogy támogatott...és én mégis azt érzem, hogy inkább semmit ne adott volna, csak szeretetet, de azt sokat és igazit.

2020. aug. 17. 12:01
 39/92 anonim ***** válasza:
100%
Megint 15-ösvagyok ( meg ugye a pszichoterapias is): engem érzelmileg zsarolt gyerekkent,az összes onallosodasi torekvesemet csírajaban elfolytotta. Jo gyerek voltam, megis ha esetleg nem úgy viselkedtem, ahogy elvartak, azt mondtak, hogy allami gondozasba adnak. Es en ezt elhittem, mert gyerek voltam. Minden arrol szólt,az egesz életem, hogy mit mondanak a szomszedok, rokonok, ismerősok. Sosem kaptam meg semmit, amit szerettem volna, mert akkor azt mondjak, hogy elkenyeztetett egyke vagyok.Hangoztatta, hogy milyen modern szulo, milyen jofej, kozben otthon nem.kaptam szeretetet ha rossz jegyet vittem ( ez 3-ast jelent!!),ha nem vegeztem el, amit kiadott feladatot. Olyankor olyan volt, mint egy jegcsap. Teljes mertekben levegőnek nézett. Volt fizikai fenyítes is. Rengetegszer...
2020. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo 37-es vagyok.

Voltak ilyenek regen, hogy mindenki azt mondta milyen szerencses vagyok. Szornyen esett. Aztan amikor megszakitottam a kapcsolatot vele, ramaszott a barataira es idegen embereket igyekezett becserkeszni.... nagy sikere volt. De a vegen mind rajott hogy nem is voltam olyan szerencses , amikor elkezdte a zsarolasat. Apamtol hallottam vissza. Es akkor megertettem , jogu csak egy eszkoz voltam. Amint mar nem voltam elerheto szamara , akkor jott egy masik aldozat.

2020. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!