Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
 41/92 A kérdező kommentje:

Engem is bántott fizikailag is, mások gyerekével pedig mások előtt úgy bánt, kedvesen, szeretettel, ahogy velem a sajátjával sosem. Bár ma már tudom, ez csak a külvilág felé volt színjáték, hogy soha senki el se higgye, ha elmondom milyen ő valójában.

Volt olyan is, hogy nem szólt hozzám hetekig, hónapokig. Sokat rettegtem, míg vele éltem, volt hogy napokig enni se mertem, nehogy az is baj legyen. A tekintetével ölni tudott volna, mindig ki kellett találnom mi a baja, egyenesen sose mondta felnőtt módon kommunikálva, hanem a sértődöttségéből és a sűrű sóhajaiból kellett magamtól rájönni. Mert ugye ha magamtól nem tudom mi a baja, akkor ő inkább nem is mondja. Voltam én nagy p*csájú, k*rva, kigúnyolt. Volt hogy azt mondta kitapossa a belem. Elrontotta az eljegyzésem és az esküvőm örömét is a rosszindulatú megjegyzésével. Ha bármikor is próbáltam felhívni a figyelmét arra, hogy milyen rosszul esnek a bántásai, akkor visszatámadott azzal, hogy magamnak köszönhetem azt ahogy ő reagál, amit mond, az én hibám, én vagyok az oka. Ha reggeltől estig takarítottam otthon, akkor is azt mondta már másnap, hogy soha semmit nem segítek.


Napokig tudnám még írni...

2020. aug. 17. 12:17
 42/92 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is szokta mondani, hogy én a mai világban nem is tudom felfogni, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy mennyi mindent kaptam.


Nem igaz! Nem vagyok szerencsés, mert igazi szeretetet soha nem kaptam.

2020. aug. 17. 12:18
 43/92 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus kommunikáció

Az nem történt meg, és ha igen, nem volt olyan rossz.

És ha az volt, nem nagy szám.

Ha az, nem az én hibám.

Ha igen, nem úgy akartam.

Ha mégis, te miattad van.


A nárcisztikus személyek átírják a múltat, hogy ne lehessen őket felelősségre vonni.


Menekülj!!!

2020. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 A kérdező kommentje:

8 éves koromban mondtam neki, hogy félek tőle, mert kisgyerek koromban is sokat bántott, terrorizált. Azt mondta azért, mert én rossz vagyok.

Ekkor berágott és összepakolta a cuccát, hogy ő elmegy, elköltözik és itthagy egyedül. Apám egyszer meg is mondta nekem, hogy nem szeret az anyám.

Állandóan kritizált, hogy eszek, meddig fürdök, miért nem akarok olyan karriert, amit ő jónak szán, miért nem vagyok ilyen-olyan-amolyan, miért nem diplomás férjet választok? Már gyerekként is felnőtt szerepbe kényszerített, és rengeteg házimunkát és kerti munkát adott. Ha szóvá tettem, hogy miért nem lehetek gyerek, miért nem mehetek sehova a kortársaimmal, akkor megint csak hálátlan vagyok, aki nem akar segíteni.

Az anyósomra féltékeny, mert látja, hogy szeretem.

Rengeteget sírtam és szorongtam már miatta életemben. Soha nem dícsért meg semmiért. Az, hogy van 1 diplomám, amely szakot nem is én akartam, hanem ő, az semmi, mert én leragadtam 1-nél, pedig ma már 2-3 diploma a valami. Semmi nem elég jó, amit teszek.

2020. aug. 17. 12:28
 45/92 anonim ***** válasza:
10%

Hát kérdező, irigylem a problémáidat! Ingyen kocsi, ingyen ház a szülőktől, mi?

Mások meg itt osztják az észt hogy terápiára van szüksége a szegénynek...

Több ezer huszonéves fiatal van úgy, hogy nem tudja elkezdeni a saját önálló életét! Mert semmijük nincs, szó szerint. Se kocsi, se lakás, SE pénz, se kapcsolatok... És élhetnek a szüleikkel akik mindezt nem tudták megadni nekik. Az igazán egy boldogabb kapcsolat...

De tessék csak a kérdezőt sajnálni nyugodtan.

2020. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
95%
45: Hogy te mekkora bunkó vagy!!Vedd föl a cipőnket, és járd végig az utunkat! Hidd el, örömmel odaadnánk mindenünket egy szerető anyáért!!!
2020. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 A kérdező kommentje:
45-ös, te is azok közé tartozol, akik ezt nem értik. Annyit ragadtál ki, hogy lakás meg kocsi, a többi részét meg egyszerűen figyelembe se veszed. Valószínűleg te olyan ember vagy, aki a boldogságot csak pénzben tudja mérni. De ne hidd, hogy luxus körülmények között élek, nekem is dolgoznom kell, a kocsim se Lamborghini. Nem kell, hogy sajnálj, nem sajnálatért jöttem ide, hanem tanácsért és tapasztalatcseréért. Te egyiket se tudod nyújtani, mert csak azt látod, hogy lakást kaptam, akkor kussoljak. Téged szeretett az anyád? Úgy igazán, önzetlenül? Ha igen, akkor irigyellek, mert sokkal gazdagabb vagy, mint én.
2020. aug. 17. 12:35
 48/92 anonim ***** válasza:
100%
Hello mindenkinek! Nagyon ajánlom a pszichológust, de előtte esetleg még ezt a könyvet: Dr. Susan Forward: Mérgező szülők. Nekem is itt ajánlották. Kemény, de megéri. Igazság szerint kb minden embernek jót tenne, ha elolvasná.
2020. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, annyira átérzem! Amiket anyád művelt veled, velem is megtette az enyém, csak éppenséggel én tized annyit nem kaptam tőle anyagilag, mint te. Ennek ellenére el van ájulva magától, hogy ő elindított az életben engem, mivel kitaníttatott (papám fizette a koleszomat, egyetem mellett meg két helyen dolgoztam, hogy minden másra legyen pénzem).

Hogy én mindent megkaptam (lényegesen kevesebb jutott nekem, mint bármelyik osztálytársamnak vagy ismerősömnek) és hogy ő milyen jó fej, engedékeny, laza szülő volt (folyton terrorizált, ordított, befogott minden házimunkára gyerekként, pofonokat osztott, mert nem úgy törölgettem, vagy teregettem, ahogy neki tetszik, eltörte a tányért a fejemen, mert rossz szivaccsal mosogattal stb. stb...). Szóval szerinte ő a jó szülő, nekem hálásnak kellene lennem, de persze én nem vagyok az, ő is mondta a dumát, hogy majd bedugom idősek otthonába (így is lesz). Ja, és nekem is harsogta, hogy intézetbe ad, és én is elhittem. Végigszorongtam a gyerekkoromat. Én nem tartozom neki semmivel. Mai napig nincs szoros kapcsolat köztünk és nem érti, miért. Szerinte, mert én képtelen vagyok szeretni, meg önző vagyok. Nem érti, miért nem akarok hazamenni, csak háromhavonta max 1 napra.


Ne törődj vele, ne adj neki semmit! Keress egy jó szakembert, akivel meg tudod beszélni, és akkor már nem lesz hatalma feletted.

2020. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
14%
Nálam szerencsétlenebb nincs,olyanok a szüleim mint a kérdezönek de én nem kaptam lakást sem. A kérdezö legalább gazdag! Nekem életem végéig kell dolgozni érte
2020. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!