Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
 51/92 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kérdező (#41, 44, stb.): A leírtak alapján anyád minimum mérgező (toxikus) szülő, de esélyesen narcisztikus.

Nem tudom mi váltotta ki ezt a hosszas leírást, hogy mi engedte ki belőled most ezt a feszültséget, de valami változás/utolsó szalmaszál lehetett. Benned megalapozottan hatalmas félelem és harag munkál anyáddal szemben. Ez azt mutatja, hogy változtatni szeretnél. Helyes!

Kérj segítséget pszichoterapeutától! Ez egy hosszabb folyamat lesz, aminek a végén anyádat - szinte vagy akár - teljesen ki kell iktatnod majd az életedből, ha egészséges életet akarsz. Egy kollégámnak voltak/vannak az anyjával hasonló (bár fizikailag vagy verbálisan messze nem ennyir erőszakos) bajai. Ő most jutott el oda 40 évesen, hogy a kapcsolatukat a jelképesre redukálja, mert minden gyengédségért csak elutasítást, lekicsinylést kap, és ebből elege lett.

2020. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
1%

Én vagyok a 45-ös 'bunkó'.

Tudtam, hogy jön majd a személyeskedés. Higgyjétek el, nekem sem volt az élet habostorta, és nem is az most se. De én erről nem írok itt, mert sosem fogok addig alacsonyodni, hogy itt nyafogjak idegen embereknek. Vannak akiket a nehézségek megtörnek, és vannak akik csak megerősödnek általa. Nem hiszek ebben a mindenki áldozat és segítségre van szüksége felfogásban. Ha valakit pátyolgatsz, mert sír, akkor csak sírni tanul meg. Ha jól oda..szol neki, akkor megtanulja, hogy fel kell állni. Ilyen egyszerű.

A kérdezőnek is csak ezt tudom javasolni. Ne tegye magát földönfutóvá semmiképp. Azzal csak kiszolgáltatja magát mindenkinek. Legyen erős és önálló. Jelenleg minden feltétel adott hozzá. Csak rajta múlik.

2020. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gazdag, értsétek meg. Csak jobb a helyzetem, mint annak, aki nem kapott semmit. De ha választhatnék, hogy igazi, szerető anyám lehetett volna, odaadnék mindent amim van, MINDENT!

Csak egyszer mondta volna nekem, hogy szeret és büszke rám.

2020. aug. 17. 12:53
 54/92 anonim ***** válasza:
83%
A pszichoterápiás vagyok: en is kaptam lakást, azóta is ezt hallgatom. Ne vitatkozz olyanokkal, akik ezt nem eltek at. Ez olyan, mint galambbal sakkozni. Föllöki a bábukat, rácarik a táblára, es a végén újjong, hogy ő nyert.
2020. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:
Igazából már bánom, hogy leírtam itt, hogy anyagilag mit kaptam, mert sokan fennakadnak rajta és nem az igazi kérdésemre fókuszálnak. Ez csak egy eszköz a kezében arra, hogy zsarolhasson, nem igazi, szívből jövő ajándék. Amit akár visszaadni is képes lennék, ha ez megnyugvást hozhatna a lelkemnek. De félek, ez nem elég, itt több évtized lelki megnyomorítását kell helyrehozni. Amit nagyon szeretnék és tenni is akarok érte. A gyerekemnek boldog gyerekkort szeretnék majd adni, egy kiegyensúlyozott anyukával.
2020. aug. 17. 12:59
 56/92 A kérdező kommentje:
54-es, köszönöm, ezen jót nevettem:)
2020. aug. 17. 13:00
 57/92 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok ( 15 es pszichoterapia): ha van kedved , irj ram priviben.
2020. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
0%

45-ös újra jelentkezik:

Látom, itt elpuhult lányok teadélutánja van. Valljátok be mind azok vagytok a kérdezővel egyetemben.

Holott mindenki tudja, hogy van igazság az #52 kommentemben, csak túl gyenge ahhoz, hogy szembe nézzen vele.

Üdv, az egyetlen férfi a környéken.

2020. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
83%

58#.

Egyetlen eros embert sem lattam meg, akinek habzo szajjal kellett bizonygatnia ,hogy o milyen kva eros. Huzzal mar kezeltetni magad. Itt aki gyenge , es aki nem mer szembe nezni a dolgokkal az te vagy.

2020. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 A kérdező kommentje:

58-as, van igazság is abban amit írsz, de semmi nem fekete vagy fehér. Senkinek nincs mindig kizárólag igaza, neked sem. Ahogy írtad, van akit megtör, van akit megerősít.

Te levontad a következtetést, hogy itt mi mind nyafogó, kényes nők vagyunk, bezzeg te, a kemény férfi, aki mindent kibír. Valószínűleg lenézed a nőket, mert gyengébbek, lélekben sérülékenyebbek vagyunk.

2020. aug. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!