Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
 81/92 anonim ***** válasza:

így van, 80-as. ez a végső cél.

de egyelőre el kell kezdeni feldolgozni

2020. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm 81-es a kedves, bíztató szavaidat, és mindenki másnak is.

Igen, én meg akarom ezt törni, hogy én már ne adjam tovább. Ezt a feladatot én akarom megcsinálni.

2020. aug. 17. 15:54
 83/92 A kérdező kommentje:
Ja igen, a férjem pedig egy nagyon jó ember, és amikor azt mondja, hogy ő úgy szeret ahogy vagyok, olyankor mindig sírok örömömben.
2020. aug. 17. 15:55
 84/92 anonim ***** válasza:
100%
Momentán olyan ritkán járok haza, amint csak lehet, de ha biztosabb lesz a helyzetem, minden szálaz elvarrok vele, ez biztos.
2020. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
100%
Megszakitottam vele a kapcsolatot. Párszor próbálta magát úgy visszahizelegni hogy segíteni akart vagy adni valamit de tudom hogy ez is a jatszmaja része, úgyhogy már nem fogadok el tőle semmit.
2020. aug. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 Savlekotő ***** válasza:
100%

Téged ő nem szeret,nem szeretetből szült,terve volt, eszköz vagy amin leveri a saját gyerekkorát életét traumáit,kudarcait. Ilyen területen dolgozom. Kerülj minél távolabb tőle.. Toxikus jellem,ha miatta szenvedsz ő fog nyerni eléri a célját,és ne vidd tovább a berögzült mintát.. Javaslom hogy menj el Pszichoterápiára,hogy el tudd engedni a bűntudatot,amit nem is kéne érezned. Ahol meg egy csokit is felhánytorgat a szülő nagyszülő ott a szeret fikarcnyi morzsája sincs a gyerek unoka felé,csak a manipulálás..

70F

2020. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam vegig a kommenteket.

Nekem a tudatossag noveleseben nagyon sokat segitett Susan Forward: Erzelmi zsarolas c. konyve. Nagyon sok peldat hoz, rengeteg megoldasi lehetoseggel. Mindezt erthetoen. Szerintem a legjobb konyv a temaban. Forgasd egy kicsit, es biztosan talalsz mas megoldast is, mint eladni magad alol mindent.

Sok sikert, es sok kitartast!

2020. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
100%
Én ma találtam rá Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors című könyvére. Van vele egy beszélgestés is a neten. Nála ismeretm meg a transzgenerációs sors kifejezést. Hogy a sorsodat, a traumáidat örökölheted.
2020. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyv ajánlatokat, el fogom olvasni mindkettőt. Pár napja fejeztem be a Mérgező szülők című könyvet, rengeteg hasznos dolog volt benne, amit fel kell dolgoznom, meg kell értenem. Szeretek olvasni, így megvan a következő termés:)
2020. aug. 31. 20:22
 90/92 anonim ***** válasza:
Hogy alakult?
2021. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!