Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
 71/92 A kérdező kommentje:

70-es, nem kérjük a gúnyos, megjegyzéseidet, ezt a beszélgetést nem a rosszindulatú, irigy embereknek nyitottam, akik csak annyit tudnak hozzáfűzni, hogy ők nem kaptak semmit. Ez ügyben kérlek a szüleidnél reklamálj, hogy miért nem adtak semmit.

De leírom neked is, ha kaptál önzetlen szeretetet, akkor igenis sokat kaptál.

2020. aug. 17. 14:15
 72/92 anonim ***** válasza:
100%
70, mert aki kapott valamit, azzal nem bánhatnak aljasan, nem zsarolhatják, nem bánthatnak vele rosszul? Ha te kaptál volna egy ingatlant, már szívesen lennél anyádék lábtörlője? Képzeld, mások meg nem.
2020. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 A kérdező kommentje:
69-es a te édesanyád borzasztóan irigy, hogy nem vagy a kiszolgáltatottja, mert kaptál 2 lakást, ő szerintem ezt nem tudja feldolgozni, ezért bánt folyamatosan.
2020. aug. 17. 14:16
 74/92 anonim ***** válasza:
100%

70#.

En nem hiszem el ,hogy valaki ,azok utan amit a kerdezo leirt a gyerekkorarol, az ingatlanra irigy amit kapott... elkepeszto milyen emberek vannak.

2020. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Érintettek. A kérdezőnk már jeleztem, de nektek is. Aki gondolja, írjon rám priviben, és beszélgessünk. Aláírás: Egy már pszichoterápiára járó (
2020. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 A kérdező kommentje:
70, pedig sajnos így van, azt a sok szörnyűséget teljesen figyelmen kívül hagyják, csak annyi marad meg, hogy : LAKÁST KAPOTT, örüljön, kész, pont, a többi nem számít. Én elismerem, hogy nehéz ma 0-ról segítség nélkül elindulni és elérni egy egzisztenciát, de attól még az én problémám is valós, és nem lesz kevésbé rossz ami velem történt. Nekem ilyen jellegű a problémám, másnak pedig nincs ilyen tapasztalata, de az anyagiakkal küzd és amiatt szenved. De attól még nem kicsinylem le, hogy az nem is igazi nehézség és nem is igazi szenvedés. De igen, az is rossz és az is nehéz, csak máshogy. Kérlek ne kérdőjelezzük már meg egymás szenvedésének a validitását, csak azért, mert nekünk más jellegű problémánk van. Attól még a másik emberé is valós, igaz és fontos.
2020. aug. 17. 14:24
 77/92 A kérdező kommentje:
Kedves 75-én írtam neked, remélem megkaptad:)
2020. aug. 17. 14:24
 78/92 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon, akinek sajnos meghalt a gyereke, idejöhetne és leírhatná, hogy egyikőnk problémája sem ér fel az ő fájdalmához és veszteségéhez, és ne siránkozzon itt senki. És a maga szemszögéből neki is igaza lenne.

Mindenkinek van nehézsége, problémája az életben, valakinek több, valakinek kevesebb, valakiknek hasonló, valakiknek teljesen más, de mindenki próbál megoldást találni a maga módján.


Ezért benne is van a kérdésemben: "Aki hasonló helyzetben van, mit tenne?" Mert olyanokkal szerettem volna beszélgetni, akik megértenek, mert van hasonló tapasztalatuk, és talán kölcsönösen tudunk tanácsot adni egy olyan problémára, amivel már találkoztunk.

2020. aug. 17. 14:41
 79/92 anonim ***** válasza:
77: de meg ám:-)
2020. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 anonim ***** válasza:
100%

Látom, közben nagyon megszaladtak a hozzászólások.

Mit mondjak, elszomorító volt olvasni a történetedet, kérdező, ill. másokét is, akik hasonló körülmények között nőttek fel.

Mindazonáltal én biztatnálak, kérdező! Ui. az a tény, hogy ilyen gyerekkor után párra találtál, méghozzá olyanra, akivel szeretetben együtt tudtok élni, ez nagyon jó jel! Ha tehát pszichológushoz fordulsz, nagyon jó eséllyel meg tudsz szabadulni minden olyan negatív érzelemtől, amit anyukádnak köszönhetsz. És utána valóban megadhatod leendő gyerekednek a boldog gyerekkort, amit te nem kaptál meg. És akkor fogsz igazán meggyógyulni lelkileg. És akkor már sem félelem, sem harag nem lesz benned édesanyád iránt. Vádolni sem fogod, mert megérted, hogy ő is áldozata volt a saját anyjának, csak ő nem tudott túllépni ezen és továbbadta a terhet.

Sok boldogságot kívánok további életedre!

2020. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!