Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez a helyzet...

Szerintetek ez a helyzet gyakori? Anyuka pénzköltése?

Figyelt kérdés

Szüleim már születésemkor szétmentek. Elég bonyolult volt apukámmal a kapcsolat, nem is ez a lényeg, hanem mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra, de anyum kezeli, mert gyűlölöm a pénzt (sikerült megutáltatnia apukámnak velem, de ez sem lényeg, csak a szitu megértéséhez kell). Anyummal élek és van fizuja, de freelancer, néha van meló, néha nincs. És nagyon költekezik apum pénzéből, én meg spórolós vagyok (lennék, ha nem költené el) és nincs havi spórolásom semennyi, pedig nekem küldi apum (nem sajnálom anyumtól). De tényleg, amit meglát, megveszi és amikor apum nem küldött, nagyon szűkölködtünk, engem nem zavart, mert ételre volt, csak ő hiányolta a költekezést. És most hogy biztos forrás van, így nem nagyon fogja vissza magát. De mint fiatal felnőtt, akinek az apja finanszírozná az orvosin eltöltött éveimet, így elakartam rakni tartalékot, hogy később legyen, de így nem megy hogy anyum elkölti. Mondván, hogy amit veszünk, abból én is használok, ami igaz. Amikor megkértem, hadd kezeljem én a számlám, azt mondta akkor sose vennénk semmit. Vagy nesze itt van, zsugoriskodjál.


Szóval szerintetek ez így jó? Ha nem, akkor ti mit tennétek? Aki, volt hasonló helyzetbe, mit csinált, hogy megszűnjön ez?

21/l



2020. aug. 24. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ja, az lemaradt, hogy nem azért nevelünk fel egy gyereket,hogy utána rajta élősködjünk.

És ne hagyd,hogy anyád átvágjuk a rezsivel, kérd el a csekkeket, és számold ki.(ha esetleg elmaradt csekk, befizetni való lenne, aztNE fizesd ki,visszamenőleg,mond hogy te nem költöttél kacatokra)

Nem tudom rezsire odaadnál 15-25 ezert, meg 1x nagybevásárolnál.

És a kaja bevásárlást, neked kéne intézni.

2020. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
99%
Megmondod anyukádnak, hogy felnőtt ember, találjon másik munkát vagy olyan plusz munkát, amiből fixen megvan az a minimum összeg havonta, ami az alap kiadásokat fedezi. Ne a te számládat használja erre, mert akkor az egyetem elvégzése után is ott leszel semmi pénzzel. Egyébként nem is értem, miért hagyod anyudnak, hogy hozzáférjen a számládhoz. Oké, leírtad, hogy nem szeretsz pénzzel foglalkozni, de akkor is... Konkrétan a kezébe adod a pénzed, hogy költse amire csak akarja. Egy felnőtt nőnek már tudnia kellene legalább annyira bánni a pénzével, hogy csak akkor költ "luxuscikkekre" ha valóban megengedheti magának. Változtasd meg a pinkódot, anyukádnak meg magyarázd meg, hogy az a számla majd arra az időre kell, ha lediplomáztál és elindulnál az életbe, nem arra hogy drága cuccokat vegyen magának úgy, hogy az apud által küldött pénzt is költi ÉS még a fizudból is kér. Az egy dolog, hogy felnevelt és ő adott ételt, otthont számodra, de ez nem indok arra, hogy elhasználja a pénzedet. Ha freelancer és egyszer van munka, egyszer nincs, akkor arra az időre, amikor nincs, kerítsen magának valami részmunkaidős állást. Ja, és az sem normális magyarázat, hogy "hát de te is használod". Ha közös dolog kell, beszéljétek meg, hogy ki mikor veszi meg A SAJÁT PÉNZÉBŐL. Ennyi erővel elmegy a kártyáddal nagybevásárolni, jól lenullázza, és te még egy moziba sem tudsz elmenni a barátaiddal, mert anyukád minden pénzedet elköltötte a Sparban. Ez nem normális. Itt szerintem az sem lenne megoldás, hogy apukád neked adja kézbe a pénzt, mert anyud ugyanúgy rájárhat. A helyedben megoldanám, hogy anyud ne tudja használni a kártyádat, és amint lehet, koliba vagy albérletbe mennék.
2020. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

Ez nagyon meglep, hogy ez ennyire nem normális és gyakori! Azt hittem még én vagyok hálátlan.. Nem fizetünk lakbért/hitelt, de ahogy mondtad, így tényleg olyan, mintha társbérletbe élnék... Tuti több megy el egy hónap alatt, mint ami egy lakbér lenne. Megpróbálom ezt a "leülök vele beszélgetős" dolgot, hátha menni fog.. Mert már próbáltam és elhajtott azzal, hogy olyan vagyok mint az apám. És hogy "akkor vigyem a kártyát, mintha nem lenne mindegy ki veszi meg az ételt!"


Elnézést, hogy ennyire tanácstalan vagyok, de jól esnek a tippek, köszönöm!

2020. aug. 24. 21:34
 14/65 babyboom567 ***** válasza:
99%

Vagy mond apádnak, hogy nyisson neked lakástakarékot és oda fizesse,ehhez senki nem tud hozzányúlni x évig, de mégiscsak biztonságba van a pénzed.

Ne hagyd magad.

2020. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
99%

"akkor vigyem a kártyát, mintha nem lenne mindegy ki veszi meg az ételt!"

1. A kártya a tied.

2. A kártyán lévő pénz a tied, hiszen apukád neked küldi.

3. Az olvasottak alapján édesanyád nem (csak) kenyeret vesz vele, hanem drága csecsebecséket is.


Csúnya dolgot írok most, de nem csodálom, hogy már nincs együtt apáddal. Nyilván nem tudom mi miatt váltak el, de egy ilyen gyerekes és felelőtlen nővel nehéz is lenne együtt maradni.

2020. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 Melcsike91 ***** válasza:
99%
Felnőtt vagy, ezt nem engedheted meg. Igenis tedd félre ezt a pénzt arra amire neked van szükséged. Beszélj édesanyáddal remélhetőleg megérti, hogy ez így nem mehet tovább és visszaadja a kártyád. Ha meg nem érti akkir is vedd vissza és majd megbékél. Úgy viselkedik mint egy kamasz. 3 gyerekem van sosem lennék képes elkolteni a pénzüket fölösleges dolgokra. Kitartást.
2020. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos az én anyám is ilyen te két évvel még idősebb is vagy tőlem, szörnyű belegondolni, hogy ilyen lesz velem ha saját kártyával rendelkezem. A pénz teljesen mindegy honnan van ilyen helyzetben, a lényeg az, hogy elkéri, azon címszó alatt hogy ő meg adja ekkor akkor, amit am vissza is ad, csak sokszor elfelejti, és még te vagy hálás (illetve én) az ilyen anyának, csak sajnos az emberben mégis megvan az a dolog hogy hát na csak az anyám. Annyit tudok tanácsolni, mint amit magamban is javítok, ha másra kell neki a pénz, nem karjára vagy számlára ami fontos tényleg, akkor ne adj neki. Semmi értelme adni, mert ha dolgozik úgy is megkeresi, ha meg nem akkor nem igazán vagy köteles az egész rezsit stb kifizetni. De ez csak az én meglátásom.
2020. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:

#12-es

Te jó ég, pontosan leírtad a helyzetemet kb., elmegy a Sparba, általában egy 20-ast költ el (ti is?) és utána nem merek elmenni Bubu Teázni meg Szabadulószobába.


Egyébként... Ezt elég szomorú lesz hallani, de nagyim is nagyon spórolós (jaj de szeretem őt, bár anyum örökölte volna ezt) és hát.. Ő fizeti a mi lakásunk rezsijét IS. Meg még a telket is. Szóval akkor ez a rezsis dolog nem nagyon játszik, inkább nagyimnak fizetném, mint a kacatokra. Fú ez jó hosszú menet lesz, remélem nem lesz belőle nagy balhé, mint általában. És igen, akkor megyek én vásárolni! Hátha redukál valamennyit a költekezésből.

2020. aug. 24. 21:44
 19/65 A kérdező kommentje:

#17-es

Sajnálom, hogy te is ezt tapasztalod, de te még korábban rá is jöttél legalább hogy ez így nem jó. Bennem mostanában érlelődött meg, hogy ez marhára nem jó, mert sokszor szűkölködtünk a múltban, és leesett most már miért is, meg ugye mióta elkezdtem figyelni a kasszánál az elkért összeget. Ha lesz saját számlád, semmiképp ne add meg a kódot, vagy többször változtasd. Nekem még a kártya is nála van! Igazad van, lehet már nem kéne annyira sajnálnom és ki kell állnom, Neked is kitartást kívánok!! és köszönöm

2020. aug. 24. 21:50
 20/65 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt anyukával elég sok gond van. :( Tényleg nagyon nagyon sürgősen állj a sarkadra, fel kell fognia, hogy az a kártya a tiéd. Ha neki nincs pénze valamire, akkor oldja meg úgy, hogy ne mást károsítson meg. Ha kell, közösen a mamival vagy apukáddal ültessétek le. Mi lesz, ha a nagymama meghal vagy spórolás miatt nem fizeti tovább a rezsit és apád is egyszer csak nem küld tovább pénzt? Majd neked kell orvosi mellett (ne adj isten helyett) munkát keresni, hogy anyukád meg tudja venni magának a sokadik pár cipőt?
2020. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!