Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez a helyzet...

Szerintetek ez a helyzet gyakori? Anyuka pénzköltése?

Figyelt kérdés

Szüleim már születésemkor szétmentek. Elég bonyolult volt apukámmal a kapcsolat, nem is ez a lényeg, hanem mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra, de anyum kezeli, mert gyűlölöm a pénzt (sikerült megutáltatnia apukámnak velem, de ez sem lényeg, csak a szitu megértéséhez kell). Anyummal élek és van fizuja, de freelancer, néha van meló, néha nincs. És nagyon költekezik apum pénzéből, én meg spórolós vagyok (lennék, ha nem költené el) és nincs havi spórolásom semennyi, pedig nekem küldi apum (nem sajnálom anyumtól). De tényleg, amit meglát, megveszi és amikor apum nem küldött, nagyon szűkölködtünk, engem nem zavart, mert ételre volt, csak ő hiányolta a költekezést. És most hogy biztos forrás van, így nem nagyon fogja vissza magát. De mint fiatal felnőtt, akinek az apja finanszírozná az orvosin eltöltött éveimet, így elakartam rakni tartalékot, hogy később legyen, de így nem megy hogy anyum elkölti. Mondván, hogy amit veszünk, abból én is használok, ami igaz. Amikor megkértem, hadd kezeljem én a számlám, azt mondta akkor sose vennénk semmit. Vagy nesze itt van, zsugoriskodjál.


Szóval szerintetek ez így jó? Ha nem, akkor ti mit tennétek? Aki, volt hasonló helyzetbe, mit csinált, hogy megszűnjön ez?

21/l



2020. aug. 24. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
73%
Beszéld meg anyáddal, hogy az a pénz a tied hogy el tudd kezdeni az életed, ezentúl kezeld te a pénzed hiába gyűlölöd
2020. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss egy másik banknál új számlát, ne adj anyádnak hozzá kezelési jogot. Beszéld meg ezt apukáddal, aztán együtt megbeszélitek anyukáddal. Ennyi.
2020. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ne légy már ilyen naiv. Már felnőtt vagy, az a pénz neked jár a tiéd. Neked küldi apukád a TE részedre. Eszem megáll, milyen anyák vannak, elszedi, elkölti a gyermeke pénzét. Kérd el tőle, vagy beszéld meg apuddal, hogy neked adja oda, vagy nyiss bankkártyát és akkor arra utalja. Az sem mindegy, mire költi anyukád a pénzt, ha mondjuk kajára, vagy neked is vesz belőle ruhát stb, vagy esetleg magára költi? Ha magára költi, akkor az nagyon nagy szemétség! Költözz el, kezdj önálló életet ha tudsz, mert ez így nagyon nem jó.
2020. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 A kérdező kommentje:
Akik meg hozzaszoltak, koszonom az epito jellegu tanacsokat, akik meg szidtak anyumat, megertem, hisz nem latjatok az egesz kepet, ez csak egy kicsi reszlet volt, de nem olyan rossz , mint amilyennek hangzik, mint irtam az update-be, beleegyezett, es ezt szepen fel lehet epiteni folyamatosan, nem fogok semmit elhamarkodni, lehet ezert szidni is, hogy felelotlen/gyerekes vagyok, de nem ebben kertem tanacsot igazabol, hanem kerdeztem, hogy ez normalis-e? Mint kiderult, nem, en ezt megertettem, teszek ellene oly modon, ahogy leirtam elozoekben. Tervezek koleszba menni, a kartya az enyem lesz teljesen, a szamlahoz majd nem fog tudni hozzaferni. Lehet megkerdojelezni miert nem melozok most, nem fogom ecsetelni, de apam is anyam is mondtak hogy most az orvosira keszuljek, ahogy megvan a vizsgam 1 honap mulva megyek vissza dolgozni szepen, nem vagyok lehuto, ellenben nagyon sok fiatallal (akik esetleg a nagyijukbol eloskodnek, ellopjak a szuleik penzet, elvarjak hogy mindent alategyenek, soroljam meg?) Nemsokara tervezek menni koliba, de mas terveim is vannak most mar, ha nem kolirol lenne szo, hogy fuggetlenedjek. Aki nem kovette vegig az irasokat, mondom megegyszer: ebben nottem fel, nem tudtam, hogy ez nem normalis. Biztos mindenkinek vannak dolgok, amire MASOK hivtak fel a figyelmeteket es emiatt valtoztattatok, mert addig tok termeszetes volt, ha meg nem volt, hat szerencsesek vagytok, oruljetek neki! Remek hir, ritkabb a tokeletes csalad, de legalabb megadatott.
2020. aug. 25. 20:40
 65/65 A kérdező kommentje:

#55

Miert kene fel millat fizetnie? Ne ijesztgess ilyenekkel, nekem nem mondta ;). Nem emlekszem, hogy emlitettem volna, hogy onkoltsegesre vettek fel 🤔 Sajnalom, akiknek kulon fizetniuk kell (es nem kulfoldiek) csak ezert, hogy bekeruljenek :(

2020. aug. 25. 20:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!