Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez a helyzet...

Szerintetek ez a helyzet gyakori? Anyuka pénzköltése?

Figyelt kérdés

Szüleim már születésemkor szétmentek. Elég bonyolult volt apukámmal a kapcsolat, nem is ez a lényeg, hanem mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra, de anyum kezeli, mert gyűlölöm a pénzt (sikerült megutáltatnia apukámnak velem, de ez sem lényeg, csak a szitu megértéséhez kell). Anyummal élek és van fizuja, de freelancer, néha van meló, néha nincs. És nagyon költekezik apum pénzéből, én meg spórolós vagyok (lennék, ha nem költené el) és nincs havi spórolásom semennyi, pedig nekem küldi apum (nem sajnálom anyumtól). De tényleg, amit meglát, megveszi és amikor apum nem küldött, nagyon szűkölködtünk, engem nem zavart, mert ételre volt, csak ő hiányolta a költekezést. És most hogy biztos forrás van, így nem nagyon fogja vissza magát. De mint fiatal felnőtt, akinek az apja finanszírozná az orvosin eltöltött éveimet, így elakartam rakni tartalékot, hogy később legyen, de így nem megy hogy anyum elkölti. Mondván, hogy amit veszünk, abból én is használok, ami igaz. Amikor megkértem, hadd kezeljem én a számlám, azt mondta akkor sose vennénk semmit. Vagy nesze itt van, zsugoriskodjál.


Szóval szerintetek ez így jó? Ha nem, akkor ti mit tennétek? Aki, volt hasonló helyzetbe, mit csinált, hogy megszűnjön ez?

21/l



2020. aug. 24. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
52%

Szia! #37-es vagyok megint.


Igen elég szerencsés helyzetben vagyok a szüleimmel, pedig voltak nehéz szűkös időszakok. De hol nincs ilyen? :)


A buszos történeted kissé megerősíti bennem azt, hogy valóban oda kell figyelni. Ettől függetlenül fontos az, hogy minden ember felelős a saját cselekedeteiért. Még, ha Ne adj Isten valóban próbálkozna az édesanyád öngyilkossággal, azért nem téged terhelne a felelősség.


Nagyon nagyon jó szíved van és ez a szerencséje édesanyádnak!


Próbálj meg szépen lassan leválni. Lassan fokozatosan, úgy valószínűleg nem lesz baja a kapcsolatotoknak.


Próbáld meg azt, hogy te is elkezdesz pénzt levenni az ő tudtával.

Pl: reggel Szia anya! Figyels csak veszek ki egy 10-est a számlámról, mert kell xy dologra.


Ha nem reagál élesen akkor vegyél ki idővel egyre többet és tedd el későbbre. Ha van neki is keresete akkor nem hiszem hogy nagy gondot okozhatna.


Ha nyílvánosan nem megy akkor csináld a tudta nélkül (bár, ha meg nem tud fizetni mert nin annyi a számlán az kínos lehet neki, így én az 1. Opciót választanám)


Sok idő elteltével, ha ez jól megy, lehet megtaláljátok az egyensúlyt és később lehet teljesen leszokik a pénzedről.


Ha jól menne később megváltoztathatod a PIN kódodat és elkezdhetsz leválni. Remélhetőleg nyugodtan mehetsz koliba is.


Én nem vagyok nagy szakértő, de talán valahogy így csinalnám

2020. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%
38-as vagyok és szerencsére nem tapasztaltam ilyet személyesen, de ezek a dumák, amiket anyukád tol, tényleg erős érzelmi zsarolások (még ha nem is tűnik fel neki sem). Szeresd őt ezentúl is, hiszen az édesanyád, de tudod, van az a mondás, hogy "jobb távolról szeretni, mint közelről utálni". Ti ne várjátok meg ezt az állapotot.
2020. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:

#37/41-es

Tetszik a hozzáállásod nagyon, köszönöm, és tök jó, hogy ilyen jó kapcsolatod van a szüleiddel :)


Igazából tényleg sokat köszönhetek neki, szóval megérdemli, de a pénzes ügyet akkor ezek szerint annyira nem.


Háát, tényleg nagyon remélem nem kerülne erre sor, szoktam mondani ilyenkor, hogy megyek utánad (kíváncsi vagyok mit reagál erre), de azt mondja, nem nem neked élned kell, ha meghalok, ne legyél szomorú, mert jobb helyen leszek, ahol talán nem fogok úgysem szevedni, nem kell siratni. Szóval ez pozitívnak mondható? Talán?

2020. aug. 25. 00:10
 44/65 anonim ***** válasza:
66%

#37 Igen ez utóbbi inkább pozitívnak hangzik. Nekem mondjuk a mamám mondogatta, hogy ha meghal akkor majd ez meg az, de teljesen jóindulatból. Azzal semmi baj nincs ha gondol az ember az elmúlásra, mert ez törvényszerű.


Szerintem nem kell aggódnod miatta. Szeresd ugyanúgy csak kezd el lassan elszakadni otthonról. Kellően intelligensnek és tapintatosnak tűnsz ahhoz hogy ezt véghez vidd. Ügyes leszel!!! ;)

2020. aug. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

#37

Igen, ez így egy egészségesebb gondolkodás az elmúlásról, jó hogy nagyid is így vélekedik :) És addig kell őket elkényeztetni és szeretgetni, amíg itt vannak :)


Rendben, megteszek minden tőlem telhetőt minél hamarabb ezek után!!! Köszönöm a biztatást!!


#38-as

Akkor örvendetes hír, hogy nálatok nincs ilyen :)

Nem fogjuk, és elég helytállónak tűnik ez a mondás :D

2020. aug. 25. 00:44
 46/65 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt utal havonta édesapád? Fedezné az 1 havi költségeket, ha egyedül laknál?
2020. aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben fedezné.
2020. aug. 25. 01:05
 48/65 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, a sok tanácsotok miatt fogtam magam és, UPDATE!!!


Kimentem a konyhába pakolni a szatyrokból és elhintettem neki, mi lenne ha én mennék el vásárolni? Mert hogy ő úgyis állandóan cipel, kiskorában is mindig szekrényeket cipeltél a mamának segítettél stb. és most már elég, hadd segítsek én? És mondta, hogy nem szeretne ezzel terhelni, de mondtam, hogy akkor max 2-3 naponta én bevásárolok nem nagy bevásárlásként, hanem apró-kevés dolgot, hogy ne kelljen annyit cipelnem (így talán elérem, hogy egy idő után én vásároljak/kezeljem a kártyát). És képzeljétek beleegyezett!


Aztán meg mondtam neki, mi lenne ha havonta adna nekem 10-20 ezret "zsebpénznek" hogy majd ha lediplomáztam addigra lesz alapom (mert addig támogat apum) és nem üres zsebbel indulok a nagy világba. És beleegyezett! Próbáltam még jobban rávenni, hogy beleegyezzen, és mondtam, hogy: dehát lelkifurdalásom van, nem lesz kevesebb ételre stb.? Mondta neem, hát a te pénzed végül is.


Nagyon félek a nincstelenségtől, mert olyan sokan nélkülöznek, erre mi meg itt költekezünk, ez olyan mintha a hátuk mögött kijátszanánk őket, ha az embernek nincs, olyankor 100 forint is sokat számít.


Szóval most kicsit örülök, mert talán bevásárolhatok szép lassan és még kaphatnék havi 10-et/20-at, de tudjátok van a fejben az a hátsó gondolat, hogy szabad ennyire örülni? Mi lesz ha nem jön össze hosszabb távon? De egyelőre megpróbálok csendben örülni és reménykedni egy önállóbb jövőért :)


Eddig ezt nem nagyon mertem megtenni, mert féltem a reakciójától (meg azt hittem normális, igaz már huszadjára említem, elnézést), meg régebben nem így álltam hozzá, ezért nem lett belőle semmi, de ha már ennyien írtatok és ilyen gyorsan, meg biztattatok, nem szerettem volna ha kárba vész, és üres fülekre leltetek volna, nagyon szépen köszönöm Mindenkinek aki tanácsot adott, meghallgatott és tapasztalatokat is írtatok!!!

2020. aug. 25. 01:10
 49/65 anonim ***** válasza:
40%
Megtisztelt hogy segíthettem neked. Csak így tovább, de ne feledd!!! Nem szabad túl gyorsan! Szépen fokozatosan hétről-hétre, hónapról-hónapra. Továbbra is sok sikert nektek! (a #37-es ;)
2020. aug. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés

Mindenképpen mondd meg neki, hogy ez a te pénzed és nem költheti el szó nélkül, még ha esetleg kölcsön kérné egészen más lenne a helyzet.

2020. aug. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!