Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez a helyzet...

Szerintetek ez a helyzet gyakori? Anyuka pénzköltése?

Figyelt kérdés

Szüleim már születésemkor szétmentek. Elég bonyolult volt apukámmal a kapcsolat, nem is ez a lényeg, hanem mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra, de anyum kezeli, mert gyűlölöm a pénzt (sikerült megutáltatnia apukámnak velem, de ez sem lényeg, csak a szitu megértéséhez kell). Anyummal élek és van fizuja, de freelancer, néha van meló, néha nincs. És nagyon költekezik apum pénzéből, én meg spórolós vagyok (lennék, ha nem költené el) és nincs havi spórolásom semennyi, pedig nekem küldi apum (nem sajnálom anyumtól). De tényleg, amit meglát, megveszi és amikor apum nem küldött, nagyon szűkölködtünk, engem nem zavart, mert ételre volt, csak ő hiányolta a költekezést. És most hogy biztos forrás van, így nem nagyon fogja vissza magát. De mint fiatal felnőtt, akinek az apja finanszírozná az orvosin eltöltött éveimet, így elakartam rakni tartalékot, hogy később legyen, de így nem megy hogy anyum elkölti. Mondván, hogy amit veszünk, abból én is használok, ami igaz. Amikor megkértem, hadd kezeljem én a számlám, azt mondta akkor sose vennénk semmit. Vagy nesze itt van, zsugoriskodjál.


Szóval szerintetek ez így jó? Ha nem, akkor ti mit tennétek? Aki, volt hasonló helyzetbe, mit csinált, hogy megszűnjön ez?

21/l



2020. aug. 24. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
86%

"mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra"



Basszus... Hány éves is vagy, hogy mostanában kezdte el? Nem, ez nem így működik.

Anyád meg nem csoda, hogy be van kattanva, gondolom nem volt az évek alatt habzsi-dőzsi. Anyósnál ennek az ellenkezője történt amúgy, ő is egyedül, szegénységbe nevelte a gyerekeit, miután a férje lelépett és sok évvel később, mikor már keresett a fia és jobban ment, akkor is gyűjtögetett és minden vackot félrerakott, annyira rettegett, hogy újra jön a szegénység.

Nagyon szomorú állapot ez.

2020. aug. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
60%
Jesszusom, szegénykém, sajnállak h ilyen az anyukád. Zsarol téged érzelmileg és lenyúlja a pénzed. Nehéz lesz leszakadnod róla, mert mind érzelmileg mind anyagilag belőled él és ezáltal elnyom téged, gonosz dolog tőle. Apád neked küldi a pénzt, neked akar jót, a jövődre. Anyád mennyit tett félre a számodra? Ne ülj fel anyádnak, próbálj lavírozni, h ott tudd hagyni.
2020. aug. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%

Uhh kérdező, te jó ég. Mintha magamat olvasnám. A pénz témára nem reagálnék, de amiket anyád mondd neked, meg csinált veled, az full nem normális. Gondold már el, te tennél ilyet a 8 éves lányoddal, mint az uttestes példa? Az én anyám 12 éves koromba az ablakba mászott ki, hogy ő onnan leugrik, mert én is valami olyat mondtam, ami nem tetszett neki. És 21 evesen pont ugyanígy védtem, és ha barmi rosszat mondtam róla a pszichológusomnak (23 evesen kezdtem oda jarni) rögtön hozzátettem, hogy "de nagyon szeretem, meg ő nagyon aranyos, jó ember amúgy." Lehet aranyos, meg jó ember, csak épp anyának pocsék. Sok idő kellett míg ezt bevallottam magamnak, meg több, míg rájöttem, hogy mentális beteg.

Nem tudom, hogy nálatok mik voltak meg, de ez a martirkodas, érzelmi zsarolás nagyon nagyon nem oke.

A pénzre csak annyit, hogy semmivel se tartozol, az emberek a szaporodási ösztönön túl, azért szülnek, mert feltétlen szeretetet kapnak a gyereküktől. Ezt te bőséggel megadtad neki, ez a "fizetsege" a pelenkáknak. 21 evesen a rezsibe, ételbe be lehet szállni, de nehogy már te tartsd el úgy, hogy azt a pénzt apukád neked küldi.

Próbálj néha külső szemmel ránézni anyukád viselkedésére, mert azt gyanítom sok olyan dolog van, ami normalisnak tűnik neked a megszokás miatt, de közben nem az. Bocs, ha kicsit nyers voltam, de nagyon megsajnáltalak.

2020. aug. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
89%

Nem leszek népszerű ezzel a hozzászólással, de nem értem ezt az ajnározást.A kérdező 21 éves, tudja, hogy az apja neki küldi a pénzt, ennek ellenére az anyjának adja és azt, hogy nem intézi a saját bankszámláját elintézi annyival, hogy "úútálom", mint egy ötéves. Inkább fel kéne nőni.

Ha otthon laksz, rezsi+kaja+akármi rádeső részét hazaadni, a többi pénzt meg arra használni, amire kaptad. Te nem kérted, hogy megszüless, szüleid anyagi vitáját elmaradt gyerektartásokról nem neked kell rendezni. Anyád döntött úgy, hogy nem pereli be. Ennyi.

Most meg annak tapsikolsz, hogy a "havi lakhatást is fedezné" pénzből kapsz 20 ezret? Más 16 évesen kap ennyi zsebpénzt. Megáll az eszem.

2020. aug. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
77%
54, és ez a 10 éves szintjén levő liba egyetemista. Ráadásul kitalálta, hogy X én után inkább orvos lenne, nem baj, apu kifizeti félévente a másfél millát.
2020. aug. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
100%

Kecskére bízta a káposztát. Nem anyukád herdálja el a pénzt, hanem te, azzal, hogy csakúgy kiadtad a kezedből mert téged nem érdekel. Te is érzed apukáddal szemben az inkorrektséget, érzed, hogy nem oké. Máshogy ez a kérdés nem született volna meg.

Borzalmasan kedves és naív kislányt olvasok a sorok között, aki kerüli a konfliktust az anyukájával és azt hiszi, hogy ellavírozhat a szülei között.

20 ezer forintot visszaad anyuka és te ennek örülsz? Ahhoz a pénzhez 0 joga van. De tovább megyek, ha te szórnád el egyedül az sem lenne egy bölcs tett.

2020. aug. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
95%
Szeritnem ha nem megy szép szoval, akkor nyiss uj szamlat, apud arra utalon, a regire meg te atutalsz valamennyit amennyit gondolsz realis osszegnek havonta, mintha azt kuldte volna apukad.. De nemnlehet neki mondani hogy te szeretnel megtakaritast ezert meg azer?, amikor fenyegetozik meg sajnaltatja magat am az nekem is ismeros.. Meg kerdezni szerinted ez normalis? Nekem is le kelett perkalni havonta 40net a 80 as fizetesembok pont annyi volt a bank torleszto vagy 30...es akkor megkerdezte es a rezsi? Aztan ujmunka helyem volt 27 ezret kaptam mert tort honap volt, akkor elvette a 20asom az asztalrol, hogy es a bank?? Ha 10 ev utan ezt meg emlitem akkor vissza adtta o mar kamatostol ami igaz is, de akkoriba ez nagyon rossz volt.. Gyerek koromba kolcsonkerte a rokonoktol kapott szuli napi penzem, nem kaptam vissza mert a ruha lett veve belole nekem stb.. Szoval hajaj... 🙂
2020. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezö: itt alapesetben TE VAGY a hülye!

Ilyen idösen már NEKED kellene a saját pénzügyeidet intézni, saját számlára kérni apádtól a pénzt és anyádnak nem adni hozzáférést.

2020. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
90%

Basszus, anyád nagyon beteg. Érzelmileg zsarol, hogy költhesse a pénzed. Ez nagyon nem normális. Meg kell tanulnod meghúzni a határaidat, bár egy ilyen szülő mellett ez nagyon nehéz.


Bemehetsz egyébként a bankba megszüntetni a számlát, beszélj fateroddal.

Legjobb lenne elköltöznöd otthonról, ha van rá lehetőséged, egy ilyen környezetben nem lehet élni.

2020. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad az egyik hozzászólásodban, hogy amit apád utal, az teljes mértékben fedezné a lakhatásodat, ha elköltöznél. Akkor faszér nem költözöl el? Ráadásul valszeg 100 ezres nagyságrendről beszélünk, és te most annak örülsz, hogy abból nagy kegyesen kapni fogsz 10-20 ezret? Nálad vagy bajok vannak vagy csak trollkodsz.

Mondjuk azt sem értettem, mikor azt írtad, jelenleg nincs munkád, csak van egy kis fizetésed. Mifelénk a munkáért adják a fizetést.

2020. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!