Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez a helyzet...

Szerintetek ez a helyzet gyakori? Anyuka pénzköltése?

Figyelt kérdés

Szüleim már születésemkor szétmentek. Elég bonyolult volt apukámmal a kapcsolat, nem is ez a lényeg, hanem mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra, de anyum kezeli, mert gyűlölöm a pénzt (sikerült megutáltatnia apukámnak velem, de ez sem lényeg, csak a szitu megértéséhez kell). Anyummal élek és van fizuja, de freelancer, néha van meló, néha nincs. És nagyon költekezik apum pénzéből, én meg spórolós vagyok (lennék, ha nem költené el) és nincs havi spórolásom semennyi, pedig nekem küldi apum (nem sajnálom anyumtól). De tényleg, amit meglát, megveszi és amikor apum nem küldött, nagyon szűkölködtünk, engem nem zavart, mert ételre volt, csak ő hiányolta a költekezést. És most hogy biztos forrás van, így nem nagyon fogja vissza magát. De mint fiatal felnőtt, akinek az apja finanszírozná az orvosin eltöltött éveimet, így elakartam rakni tartalékot, hogy később legyen, de így nem megy hogy anyum elkölti. Mondván, hogy amit veszünk, abból én is használok, ami igaz. Amikor megkértem, hadd kezeljem én a számlám, azt mondta akkor sose vennénk semmit. Vagy nesze itt van, zsugoriskodjál.


Szóval szerintetek ez így jó? Ha nem, akkor ti mit tennétek? Aki, volt hasonló helyzetbe, mit csinált, hogy megszűnjön ez?

21/l



2020. aug. 24. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

#27


Szépen fokozatosan?

Ne legyél túl akaratos?


Kerülgeted a konfliktust mint macska a forró kását.


Remélem máskor majd következetesebb leszel.


Édesapáddal szemben nem vagy korrekt azt ugye érzed?

2020. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
Csajszi határozottnak kell lenned, ha kell kiabálni vele. Tudom anyud meg ilyenek, de attól még neked is vannak jogaid. Ne beszélgess vele, hanem parancsolni, nem szép dolog tudom, de ha csak beszélgetni fogsz vele meg kicsit gyengédebb leszel, akkor azt fogja ebbe a témába hinni, hogy sajnálom tőle a pénzt meg nem akarsz segíteni rajta és stb. (Amit tudjuk hogy nem igaz csak na)
2020. aug. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
Parancsolj neki* (ebben a szituációban)
2020. aug. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 A kérdező kommentje:
Értem, mire akarsz kilyukadni... Igazad van, az a baj, hogy nekem ez mind új, erről sose beszéltem senkinek, mert azt hittem ez teljesen normális, ebben nőttem fel, most látom, hogy ez nem normális. Istenem, most apukámat sajnálom! Most sírhatnékom van :'( Szegény ha tudná.
2020. aug. 24. 23:05
 35/65 A kérdező kommentje:
(a 34-es a #21-nek szólt)
2020. aug. 24. 23:06
 36/65 A kérdező kommentje:
(*#31)
2020. aug. 24. 23:06
 37/65 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy valami megütötte a fülemet és elég veszélyesen hangzik. Ha az anyukád érzelmileg zsarol, mert koliba mennél az egy dolog. Nagy baj nem is lenne vele. De ha olyanokat mond, hogy mindegy, ha meghal meg ilyenek azok már lehetnek klinikai tünetek is mentális problémákra.


Bele kell törődnie, hogy nem élhetszmindig vele, mert megvan a saját életed.


A pénzügyeidet meg te irányítsd, kezeld te a saját részedet és ha anyukádnak kell valami kérjen segítséget. Ahogy leírtad te mész oda, hogy kellene valami és ő veszi meg neked részben a te pénzedből??? Ez a tipikus nyúl viszi a vadászpuskát szitu. 21 éves vagy. Bemehetsz a bankba, megváltoztathatod a jelszavadat és kész. Vagy nyithatsz új számlát.


Ha pedig kell valami anyukádnak kérdezd meg mennyi kellene és vegyél ki annyit neki saját magad. Az én szüleim is ismerik a számla adataimat és hozzáférhetnek a pénzemhez, de engedély nélkül soha nem teszik. Vissza pedig nem pénzben hanem dologban szokták megadni. (kaja, hol egy új nadrúj vagy póló stb.[szerencsére jó divatérzékük van :) ])

2020. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj, kicsim, én elhiszem, hogy szereted anyukádat, de ő durván zsarol téged érzelmileg. Ne hagyd magad! Kártya visszavesz, aztán irány a koli, vagy egy társbérlet! Annyira aranyos lány vagy, lejön az összes hozzászólásodból, de pont ezért tud anyukád kihasználni. Ne hagyd magad, kicsilány! N/33
2020. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:

#37-es

Szia!

Nem tudom mennyire gondolja komolyan azokat, amiket mond, de egyszer kis iskolás koromban a buszon mondta hogy ne firkáljam a könyvem (jogos) és mondtam, hogy "dee én csinálom, a mamát jobban szereteeem". Erre mondta, hogy akkor nincs értelme az életének és leszállt a buszról, nyilván én is követtem, és kiállt az úttestre... Nekem kellett 8 évesen visszarángatni... (még jó hogy nem jött pont autó!) Nem lesz szó arról hogy pszichológushoz megy, mert mentálisan teljesen ép! Csak nagyon rossz gyerekkora volt, nem értékelték/szerették, bántották is és néha konfliktuskor ez előjön. Ezért sajnálom, de ehhez szerintem nem releváns a pénzügy? Csak nem lesz ma már öngyilkos.


De köszönöm a tanácsokat, az új számlát talán majd ha nagyon elfajulna a helyzet, nyitnék. Néha együtt vásárolunk, de van hogy ő megy el egyedül, nem vagyok megfosztva semmitől, mindent megkapok/megkapnék ha kérnék (bár nem tudom miből, ha már mindent elköltünk).


Megfogadom, megyek majd vásárolni egyedül :) Korrekt szüleid vannak, nagyon aranyosak, és legalább van stílusérzékük, ritka tulajdonság ez a szülőknél XD

2020. aug. 24. 23:28
 40/65 A kérdező kommentje:

#38-as

Köszönöm, kedves tőled :)

Szerintem nem is tudja, hogy kihasznál nem tudatosan teszi, hisz lényegében tényleg jó ember, nem azért mondom mert a lánya vagyok.

Viszont a kártyát akkor visszavenném, legalább ennyit kezdetnek. Esetleg Te tapasztaltál hasonlót?

köszönöm a tanácsot!

2020. aug. 24. 23:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!