Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok amit kérek tőle?

Nagyon sok amit kérek tőle?

Figyelt kérdés

Van egy nagy egyetemista gyerekem meg egy alsós kicsi, nem részletezem őket, a kicsi még nem tud egyedül közlekedni és ha nem érek rá, a naggyal utaztatom.

Tudni kell rólam, hogy én mindig mindent az utolsó pillanat után jelentek be, van amikor aznap reggel, hogy a nagynak mit kell csinálnia egy órán belül és nem nagyon szokott érdekelni, hogy mi van neki tervezve, mivel eltartom, ezért elvárom hogy csinálja meg, tudom irritáló tud lenni, de már elfogadták, hogy ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni.

Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk, végre kaptunk időpontot. Mivel én reggel 7-től délután 5-ig dolgozom, így nem tudom elvinni, ezért megkértem, hogy buszozzon el vele a központba, majd haza, majd megint vigye el délután 1-re pszichológushoz a központba, hogy aztán hazavigye, majd 2-re pedig mennie kell ugyanoda vissza a központba a saját programjára. Mivel nincs bérletük, ez elég combos, egy jegy 300 ft, oda-vissza 600, tehát csak a busz 1800, de ezt én kifizetem nekik, de még így sem mindig veszik igénybe a buszt, csak egy irányba, a másikat pedig lesétálják, mert hogy drága a busz és 40 perc séta az semmi (majd rinyálnak miatta, hogy fáradtak).

Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája és azóta őrjöng a nagy, hogy már elege van, hogy egész héten ugráltatom, vigye ide-oda a kicsit és buszozzon fel-alá-körbe a városban és mindig az utolsó pillanatban szólok neki. Tiltakozik, hogy ő aztán nem viszi el sehova, mert ő nem akar feleslegesen megint korán kelni. Pedig nagyon fontos lenne.

Azért őrjöng, mert 2 napja reggel ment a dolgára a központba, majd vissza, majd amint hazaért, megkértem, hogy vigye el délre zongorázni, majd haza, majd ugyanezt megkértem tőle tegnap. Meg azért is őrjöng, mert egész március óta (digitális oktatás) ő vigyáz rá minden délelőtt, meg egész nyáron otthon van vele, nem mehet sehova mert nem merem egyedül hagyni, munkába meg nem hozhatom a kicsit, így több mint 5 hónapja minden hétköznap össze vannak zárva és nem akarja, hogy most már minden nap még utaztassa is.

Sajnos egy nagyon kötött helyen dolgozom, nem mehetek el egy percre sem délután 5 előtt és mindenféleképpen 7-re már ott kell lennem.

Nagyon sok amit kérek tőle, hogy ennyire őrjöngenie kell?



2020. aug. 27. 23:20
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 anonim ***** válasza:
94%

"#27 végre egy hosszú, intelligens válasz amire vártam végig."


Mi a francnak írsz ki kérdést ha szelektíven valogatsz és csak kb arra reagálsz ami neked tetszik? Tényleg felnőtt nő vagy? Mert értelmes az biztos nem vagy. Okos meg pláne nem. Szerinted ha két oldalon keresztül 20 válaszból 19 ellent mond neked az nem érdekel mindenki hülyeséget beszél, de 20bol 1 veled ért egyet akkor már megnyugodtal hogy találtál meg egy hülyét aki hasonló agyi szinten van mint te. Ismered azt a viccet hogy ha az autópályán mindenki veled szemben megy, lehet hogy te mész rossz irányba? Véletlenül sem gondolod azt hogy te vagy rossz szülő. Nem baj. A gyerekeid tudják. A nagy tudja. Majd otthagy. Remélem. És vissza sem néz.

2020. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom amiatt lett kiírva a kérdés (ha nem trollkodás), hogy egy érzékelhető problémára megoldást találjon a kérdező. Azonban, ha már eleve úgy állsz hozzá, hogy te ilyen meg olyan vagy, ez van, nem változtatsz, a nagyobb fiaddal kapcsolatban meg semmi együttérzésed nincs, "mert én tartom el", szintén ez van, nem változtatok az álláspontomon alapon, akkor hogy vársz megoldást? Az, hogy digitális oktatás miatt otthon volt... Én is otthon voltam és több tanár is heti esszéket íratott. szigorú időpontokkal. Ez más egyetemista ismerősömmel is előfordult, úgyhogy attól függetlenül, hogy nem a suliban csücsültünk, attól még nem lustálkodtunk. Valamint az egyáltalán nem korrekt, hogy soha nem közlöd előre a teendőket. Lehet nem avat be, de simán lehet bármi dolga, ami fontosabb, mint a kistesót ide-oda elcipelni, pláne hogy a leírás alapján ez minimum félnapokat vesz el, mert egyik helyről a másikra kell vinnie. A nagytesónak részben tényleg az a dolga, hogy vigyázzon a kicsire és példát mutasson, na de ez nem azt jelenti, hogy szülő helyett szülő legyen. Azt még olvastam az első pár oldalon, hogy amúgy se fényes a két testvér kapcsolata. Hát nem lep meg. A nagy azzal tölti a szabadidejét, hogy a kicsit kell hurcibálnia. Miatta pedig az egész napját át kell szerveznie, mert nagy eséllyel le kell mondania valamit amiatt, mert az anyja az utolsó utáni pillanatban szól, hogy amúgy neki kell mennie. A kicsi meg nyilván érzi, hogy csak kolonc a bátyjának. Kész is a feszültség. Meg egy 11 éves gyereknek már nem kell fogni a kezét, a rossz kapcsolat oka az is lehet, hogy ő sem akarja, hogy a testvére kísérgesse mindenhova, mert nem tud kibontakozni.
2020. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 A kérdező kommentje:

Jó sokat írtatok amíg dolgoztam, úgy tűnik sikeresen rájöttetek ki vagyok az írásomból, nem is bújok el előle. Sajnos nem tudom mindenre válaszolni, de próbálok a gyakori dolgokra kitérni.

Nem töröl feneket, mert undorodik a saját ürülékétől, ha kakil és én nem vagyok otthon, nem is töröl feneket, de a nagyot erre nem kérem meg. Nem kérem hogy zuhanyoztassa.

Buszozni biztos hogy nem engedném, nagyon veszélyes a mai világban ilyen kicsiként egyedül az utcán lenni a sok drogos és rosszakaratú ember között, mondom erre térjünk vissza 4 év múlva. Velem alszik mert fél a sötétben, addig alszik velem ameddig szeretne, ha 16 évesen is velem akar, akkor 16 évesen is velem fog. Kényelmetlen, de ez van. Nincs semmi papíron lévő fogyatékossága, egyszerűen ő ilyen, más meg amolyan. Kicsi még nagyon.

Aztán a nagy programjai... Szerencsére ilyenek neki nincsenek, egész nap otthon ül és számítógépezik, nagyon fontos dolog lehet bizony, jézusistenem... Ennél pedig fontosabb a zongora, vagy a külön matek, hogy ne bukjon meg a kicsi. És mint mondtam, időközben ütött be a krach, ha el kell vinni valahova és én nem tudom, akkor muszáj a nagynak, nem lehet az utolsó pillanatban lemondani a tanárt vagy a különórát.

Amint hazaértem, őrjöngött megint, hogy ő elvitte, de hogy ott kellett várnia rá egy egész órát és hogy addig nem tudott semmit sem csinálnia, viszont a családpszichológust lemondtam nekik, hogy akkor ne kelljen hazamenetel után 30 perc után visszaindulni, de elvileg a kicsi otthon maradt és a nagy egyedül ment a kicsi helyett, ezt nem igazán értem, hogy miért.

Igen, megy suliba de én tudom vinni, reggel 6:45-re beviszem és délután 6-7 fele hazaérünk, ha aznap van különórája (heti 5 napból általában 4-en van), mert az a sulijában vannak. Mi ezt megoldjuk. Igen, rühelli a zongorázást, nem is a legjobb benne mert sokat felejtett a nyáron hisz lusta volt gyakorolni, igen az is teljesen igaz, hogy ráerőltetem és egy régi álmomat akarom vele beteljesíteni, ugyanezt akartam a naggyal is, de ő pofátlanul otthagyott csapot-papot sajnos. De nagyon szeretném, hogy zenéljen, bevallom, ezért járatom ilyen helyekre. Amúgy meg a kicsi sem menne be órára, azért is kell valaki aki beráncigálja órákra, ezért nem lehet egyedül elküldeni, mert lehet nem is megy be órára (tapasztalat a nagyobbtól régebbi időkről, amikor ellógta a zongorát és vissza kellett állnunk hogy kocsival visszük zongorázni, nehogy kicsapják).

2020. aug. 28. 17:45
 94/111 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelműen trollkérdés, full ellentmondásosak a válaszai is. Ezt a sztorit kitalálta valaki (bár nem elég jól, mert ellentmondásos), aki unatkozott, és most örül, hogy foglalkoznak vele
2020. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
87%
Egyre jobban zrollnak tűnik ez a kérdés :'D
2020. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
94%
Már csak ezért nem lehetsz Martin és Laura anyukája mert máshogy fogalmazol. Ha legközelebb ilyen troll kérdést akarsz kiírni akkor jobban nézz utána hogy az anyukája hogyan fogalmaz
2020. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 anonim ***** válasza:
85%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Ebben a kérdésben se esett baja a Lauránák, amikor úgy döntött, hogy egyedül hazasétál, aztán eljutott valameddig, amikor megtalálták.

2020. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/111 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár oldalt olvastam csak. Ez a Martin anyja tuti. A feljelentéssel mi lett amúgy?


Mért nem tudsz időbe szólni h ide oda kell futkozni a debil gyerekkel?

2020. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 anonim ***** válasza:
100%

Amugy meg annyira nem kicsi... gyermekápolásira is csak 12 éves koráig mehetsz el vele.


Te is ha tudod h kell vinned a gyereket mért nem veszel ki szanadnapot v mész el vele táppénzre?

2020. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/111 anonim ***** válasza:
100%
Martin anyja
2020. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!