Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok amit kérek tőle?

Nagyon sok amit kérek tőle?

Figyelt kérdés

Van egy nagy egyetemista gyerekem meg egy alsós kicsi, nem részletezem őket, a kicsi még nem tud egyedül közlekedni és ha nem érek rá, a naggyal utaztatom.

Tudni kell rólam, hogy én mindig mindent az utolsó pillanat után jelentek be, van amikor aznap reggel, hogy a nagynak mit kell csinálnia egy órán belül és nem nagyon szokott érdekelni, hogy mi van neki tervezve, mivel eltartom, ezért elvárom hogy csinálja meg, tudom irritáló tud lenni, de már elfogadták, hogy ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni.

Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk, végre kaptunk időpontot. Mivel én reggel 7-től délután 5-ig dolgozom, így nem tudom elvinni, ezért megkértem, hogy buszozzon el vele a központba, majd haza, majd megint vigye el délután 1-re pszichológushoz a központba, hogy aztán hazavigye, majd 2-re pedig mennie kell ugyanoda vissza a központba a saját programjára. Mivel nincs bérletük, ez elég combos, egy jegy 300 ft, oda-vissza 600, tehát csak a busz 1800, de ezt én kifizetem nekik, de még így sem mindig veszik igénybe a buszt, csak egy irányba, a másikat pedig lesétálják, mert hogy drága a busz és 40 perc séta az semmi (majd rinyálnak miatta, hogy fáradtak).

Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája és azóta őrjöng a nagy, hogy már elege van, hogy egész héten ugráltatom, vigye ide-oda a kicsit és buszozzon fel-alá-körbe a városban és mindig az utolsó pillanatban szólok neki. Tiltakozik, hogy ő aztán nem viszi el sehova, mert ő nem akar feleslegesen megint korán kelni. Pedig nagyon fontos lenne.

Azért őrjöng, mert 2 napja reggel ment a dolgára a központba, majd vissza, majd amint hazaért, megkértem, hogy vigye el délre zongorázni, majd haza, majd ugyanezt megkértem tőle tegnap. Meg azért is őrjöng, mert egész március óta (digitális oktatás) ő vigyáz rá minden délelőtt, meg egész nyáron otthon van vele, nem mehet sehova mert nem merem egyedül hagyni, munkába meg nem hozhatom a kicsit, így több mint 5 hónapja minden hétköznap össze vannak zárva és nem akarja, hogy most már minden nap még utaztassa is.

Sajnos egy nagyon kötött helyen dolgozom, nem mehetek el egy percre sem délután 5 előtt és mindenféleképpen 7-re már ott kell lennem.

Nagyon sok amit kérek tőle, hogy ennyire őrjöngenie kell?



2020. aug. 27. 23:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 A kérdező kommentje:

#19 Azért a saját testvéredet nem tudod megutálni. Azt szeretned kell, mondhatni kötelességed, mert amikor majd senkid nem lesz, ő marad legutoljára és ő mindig melletted lesz a legnehezebb időkben is. Ezt jegyezd meg O:)

Hát, munkás emberként hétvégén kívül nem lesz más, mint a hétvége. És ő is ember, az igények hasonlóak mindenkinél. Próbálom leszoktatni a hülyeségéről, hogy hajnalig játszik és délután kel, azt még azt mondja ez neki az igénye, szükséglete és ez neki a normális....

2020. aug. 28. 00:05
 22/111 A kérdező kommentje:
#21 Köszönöm szépen jókívánságaidat, hosszú és szerencsés életet!
2020. aug. 28. 00:07
 23/111 anonim ***** válasza:
94%
"Azért a saját testvéredet nem tudod megutálni. Azt szeretned kell, mondhatni kötelességed, mert amikor majd senkid nem lesz, ő marad legutoljára és ő mindig melletted lesz a legnehezebb időkben is. Ezt jegyezd meg O:)" Ó, te bolond luvnya. A legtöbb ember utálja a testvérét, és ellenségesen viszonyulnak egymáshoz. Talán 100-ból 1 kivétel akad. Szerintem te egy hatalmas troll vagy, mert ennyire hülye ember nem létezhet.
2020. aug. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
96%

Őszinte részvétem szegény gyereknek. De ne aggódj! Hamarosan lelép és egyedül maradsz a pici cuki gyerekecskéddel. Volt kitől örökölnie a bolondériát. Nem baj, majd kinyírja magát és nincs több gond :)

(volt már elég empatikus válasz erre a kamu gagyira...)

2020. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
98%
A fenéket nem lehet! A testvériség mi? Vér. Ennyi. Nem kötelező senkit szerezni. Anyámnak két testvére van. Köszöni szépen, egyikükkel nem tartja már a kapcsolatot, nem szereti, semmit nem akar róla tudni. Ugyanígy a másik tesó se szereti, ő se akar semmit tudni róla. Ellenben, aki nem vérszerinti testvér, na ővele tartja a kapcsolatot, közelebb érzi magához. Senkit nem lehet kötelezni a szeretetre, nem kötelessége. Testvérek, mert egy anya csinálta meg őket. Ennyi. Emiatt nem kell szeretni.
2020. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
5%

9es vagyok

Kedves olyanok akik az anyukát támadják,akkor még is mit kezdjen a helyzettel? Hagyja ott a munkahelyet? Persze akkor nyilván az nem tetszene a nagy gyermeknek, hogy nincs semmi otthon a hűtőben. És leírta, hogy sajnos az apuka időközben hagyta el. De persze gondolom, hogy akik itt okoskodnak, azok soha nem neveltek egyedül két gyermeket vagy nem nőttek fel az egyik szülő hiányában. Pláne ha tudja is a nagyobb, hogy az anyjának legalább annyira a lelki ismeretére megy a dolog, mint neki a szabadidejére akkor igazán megérthetné. Szerintem a munka se sokkal jobb könnyebbb egyetem mellett és még is sokan válallják, mert nincs minden a fenekük alá téve. Másrészt ha jól számoltam az anyuka napi 10 órát dolgozik, az utazás lehetséges, hogy még egy plusz óra, haza fele lehetséges útba esik a bevásárlás, de akkor is ott marad a főzés, takarítás, mosás, ahogy leírta addig vigyáz csak rá még ő dolgozik. Ezek ellenére még sem panaszkodik a gyermekeinek, hogy mennyi mindet megtesz értük. Azon kívül egy 5 éves gyermek nem igényel olyan nagyon nagy felügyeletet.Nekem is van 5 éves unokaöcsém, aki félig meddig nállunk lakik, elvan a játékokkal meg a tv-vel, ha éhes szól és eléteszem az ételt, néha becsatlakozok a játékba és ennyi. A tanítgatással meg gondolom anyuka foglalkozik ugyanúgy a munka után, nem azt kérte az anyuka, hogy nevelje hanem, hogy segítsen.

2020. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek, szerintem is kamu.
2020. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 A kérdező kommentje:

#24 Akkor lehet én vagyok az az 1 a 100-ból. Amikor kicsik voltunk, mi is azt tettettük, hogy utáltuk egymást, ez természetesen legbelül sosem volt igaz, csak bebeszéltük magunknak.

Mára már nem tudnék húgom nélkül élni, igaz az ország másik felén él, de sokszor vendégül lát minket, jókat eszünk, beszélgetünk, megosztjuk egymással a keserűségeinket és lelkileg támogatjuk egymást.

Sőt a közvetlen környezetemben majdnem minden felnőtt ember akinek tudom hogy van testvére és beszélt róla nekem, szeretik egymást.

2020. aug. 28. 00:12
 29/111 anonim ***** válasza:
99%

Hát ha felétek se fog nézni nem tudom mennyire marad majd neki ő utoljára. Lehet a soha nem fog kérni miattad a te családodból többet. Lesz majd neki saját és pl a sógorára fog testvéreként tekinteni, nem arra aki púp volt a hátán, aki miatt nem élhetett.

Ez is jó hogy majd ha dolgozni fog a hétvége marad neki úgy is :D Hát azért kellene most élnie amíg minden napját kihasználhatja.

Mondjuk ha neked is adtak volna egy ekkora koloncot a nyakadba lehet nem lenne ez a 2 gyereked.


Ismerek hozzád hasonló szülőt. Az anyját a halálos ágyánál se látogatta meg mert utálja. Tagadja is hogy bármi köze lenne a családhoz.

2020. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
99%

Te most vagy mentálisan beteg vagy, vagy troll.

Ha ne adj isten valóban igaz amit leirtál, akkor te a mérgező és felelőtlen szülők mintapéldája vagy.

2020. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!